Ana Sayfa » Rehber » Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz – En Güzel Cümleler!

Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz – En Güzel Cümleler!

Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz yazımız ile beraberiz. Nişan törenleri, sevdiklerinizle bir araya gelerek mutlu bir gün geçirmenin en güzel yollarından biridir. Bu özel gününüzde, konuklarınızın kalplerinde iz bırakacak bir nişan töreni konuşması yapmak istiyorsanız, size yardımcı olabilirim. Kısa ve öz bir konuşma ile hem sevginizi ifade edebiliyor, hem de konuklarınızın mutluluğuna ortak olabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz

Nişan töreni konuşması kısa ve öz seçenekler arayanlar için aşağıdaki listede iki farklı örnek konuşma bulunuyor. Kişiden kişiye değişiklik gösteren faktörlere göre konuşmaları düzenleyerek daha makul sonuçlar alınabilmektedir:

 • Sevgili dostlar ve ailemiz, bugün, bizim için çok özel bir gün ve sizlerin burada olması da bugünü daha da özel kılıyor. İkimizin de hayatında büyük bir yere sahip olduğunuzu biliyoruz ve bugün burada olmanız bizim için çok anlamlı. Bugün nişanımızı gerçekleştiriyoruz ve bu bizim için çok önemli bir adım. Birbirimize olan sevgimizi ve bağlılığımızı bu nişan ile daha da güçlendiriyoruz. Sizlerin de desteği ve sevgisiyle, hayatımızı birlikte geçireceğimiz bu yolculuğa adım atıyoruz. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ederiz. Sizlerle birlikte bu özel günü kutlamak bizim için harika bir deneyim oldu. İyi ki varsınız ve sevgiyle kalın.
 • Sevgili misafirlerimiz, bugün burada, hayatımızın en önemli günlerinden birini kutluyoruz. Nişanımızı gerçekleştirerek birbirimize olan sevgimizi ve bağlılığımızı tüm dostlarımız ve ailemizle paylaşıyoruz. Birbirimize olan sevgimiz, dürüstlüğümüz ve desteklerimizle dolu bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu özel günümüzü bizimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Sevgi, saygı ve anlayışın olduğu bir hayatı birlikte inşa etmek için karşılıklı olarak güvenimiz tamdır. Tüm misafirlerimize, bugün burada olmanız ve bu özel günümüzü bizimle paylaşmanız için tekrar teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız ve sevgiyle kalın.

Nişan Merasimi Konuşması 🌟

Nişan Merasimi Konuşması
Nişan Merasimi Konuşması

Hayatınızdaki önemli bir kilometre taşıdır ve sevdiklerinizle bir araya gelerek bu özel günü kutlamak büyük bir mutluluktur. Bu özel gününüzde, sizin ve nişanlınıza olan aşkınızı ve bağlılığınızı ifade edecek bir konuşma yapmak istiyorsanız aşağıdaki örnekleri kullanabilirsiniz. İşte Nişan Merasimi Konuşması sizlerle:

 • Sevgili misafirler, bugün burada sevdiklerimizle bir araya geldik ve sevgi dolu bir nişan törenine tanıklık ediyoruz. İki kalbin birleştiği bu özel günü kutlamak için hepiniz burada olduğunuz için çok teşekkür ederim.
 • Bu anlamlı günümüzde, hayatımın aşkıyla nişanlanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu özel günümden sizlerle birlikte olabildiğim için çok şanslı hissediyorum. Sizlerin de bu mutluluğumuza ortak olmanız beni çok mutlu ediyor.
 • Bu vesileyle, hayatımın geri kalanını sevgimle geçireceğim kişiye söz vermek istiyorum. Ona her zaman saygı duyacağıma, onu seveceğime ve onunla birlikte mutlu bir hayat süreceğime söz veriyorum.
 • Son olarak, burada bizimle birlikte olan sevdiklerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin desteği ve sevgisi bizim için çok önemli. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum ve mutlu bir gün geçirmenizi diliyorum.

Nişan Töreninde Ne Konuşulur?

İlk olarak Nişan töreninde ne konuşulur diye merak edenler için nişan töreninde konuşmalar genellikle nişanlanan çiftin birbirine olan sevgi ve bağlılıklarını anlatmak ve ailelerin bir araya gelmesini kutlamak üzerine odaklanır. Ayrıca buna benzer olarak Sevgiliyken Cinsellikte Ne Kadar İleri Gidilmeli? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Nişanlanan çiftin birbirine olan sevgisi ve bağlılığı hakkında konuşmak
 • Nişanlanan çiftin geçmişindeki anılar ve birlikte yaşadıkları zorluklar hakkında konuşmak
 • Nişanlı çiftin bir araya gelmesini kutlamak ve ailelerin birbirlerini tanıma fırsatı bulması hakkında konuşmak
 • Konuklara ve ailelere teşekkür etmek ve bu özel günü kutlamak
 • Nişanlı çiftin gelecekteki planları ve hayalleri hakkında konuşmak

Nişan Konuşması Örnekleri

Böyle özel bir günde ne diyeceğinizi düşünüyorsanız, aşağıdaki örnek cümlelerden ilham alabilirsiniz. İşte Nişan Konuşması Örnekleri sizlerle:

 1. Sevgili dostlarımız ve ailemiz, hepiniz hoş geldiniz. Bugün hayatımızın en özel anlarından birini yaşıyoruz. Size bugün burada olmanız için teşekkür ediyorum. Bu nişan töreni, bizim için çok anlamlı. Sevgimizin nişanını burada, sizlerin huzurunda ilan ediyoruz. Bu özel günümüzde bizimle birlikte olan herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi seviyoruz.
 2. Değerli konuklarımız, hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada sevgimizi taçlandırmak için toplandık. Sevgimiz, bizim için özel bir bağdır. Bu nişan töreni, bizim için sadece bir nişan töreni değil, aynı zamanda sevgimizin bir taahhüdüdür. Bu özel günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Sizlerin varlığı, bu günü daha da özel kıldı. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.
 3. Saygıdeğer konuklarımız, hoş geldiniz. Bugün burada, sevgimizin nişanını ilan etmek için toplandık. Bu özel günümüzde bizimle birlikte olan herkese teşekkür ediyoruz. Sizlerin varlığı, bizim için çok önemli. Sevgimiz, bir ömür boyu sürecek bir bağdır. Bu nişan töreni, bizim için sadece bir tören değil, aynı zamanda sevgimizin bir taahhüdüdür. Hepinizi sevgiyle selamlıyoruz.

Ayrıca buna benzer olarak Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Nişan Konuşması ve Duası

Öncelikle Nişan konuşması ve duası her zaman merak edilen konular arasında yer almıştır. Nişan töreni sırasında aile, nişanlanacak çift ve arkadaşları birbirleri arasında çeşitli konuşmalar yapabilir. Bunlar genellikle nişanlanacak çift ekseninde ilerleyen ve sonunda nişanı tebrik eden şeyler olacaktır. Nitekim nişan sırasında bazen dua edildiğini görmek de mümkündür. Bu dua sayesinde nişanlanan çiftin daha hayırlı ve mutlu bir geleceğe sahip olması sağlanır. Dua aşağıdaki gibidir:

 • Elhamdü lillahillezi zevvecel ervaha bil eşbah ve ehallennikaha ve harremessifah. Vessalatü vesselamü ala resulina Muhammedinillezi beyyene-l-harame ve-l-mubah ve ala Alihi ve Eshabi-hillezine hüm ehlüssalahi velfelah.
 • Bismillahi ve ala sünnet-i resulillah. Allahümmecal hazel akte meymunen mubareken vecal beyne-hüma ülfeten ve mehabbeten ve karara ve la tecal beyne-hüma nefreten ve fitneten ve firara.
 • Allahümme ellif beynehüma kema ellefte beyne Ademe ve Havva. Ve kema ellefte beyne Muhammed’in ve Hadice-tel-kübra ve Aişe-te ümm-il müminine. Ve beyne Aliyyin ve Fatıma-tez-zehra. Allahümme ati le-hüma evladen salihan ve ömren tavilen ve rızkan vasian. Rabbena heb lena min ezvacina ve zürriyatina kurrete ayünin vecalna lil müttekine imama. Rabbena atina fiddünya haseneten ve fil ahireti haseneten ve kına azabennar. Sübhane rabbike rabbilızzeti amma yesıfun ve selamün alel mürselin velhamdülillahi rabbilalemin.

Söz Merasimi Konuşması Nasıl Yapılır?

Sıkça merak edilen Söz Merasimi Konuşması Nasıl Yapılır? sorusunu sizler için detaylı olarak açıklayalım.

 1. Konuşmanızı hazırlayın: Söz merasimi konuşmanızı önceden hazırlayın ve konuşmanızı yapacağınız yere gitmeden önce tekrar tekrar okuyun. Konuşmanızda, nişanın önemini vurgulayın ve çifte mutluluklar dileyin.
 2. Konuşmanıza hoş geldiniz diyerek başlayın: Konuşmanıza hoş geldiniz diyerek başlayın ve sevgili çifti ve konukları selamlayın.
 3. Sözlerin anlamını vurgulayın: Söz merasiminin önemini vurgulayarak, birbirine verilen sözlerin ne kadar değerli olduğunu anlatın. Sözlerin sadece dillerde değil, kalplerde de taşınması gerektiğini belirterek, çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyin.
 4. Teşekkür edin: Konuşmanızı bitirirken, söz merasimine katılan herkese teşekkür edin ve bu özel günü paylaştıkları için memnuniyetinizi ifade edin.

Unutmayın, söz merasimi konuşması, sevgi ve saygı dolu sözlerle dolu olmalıdır. Konuşmanızda samimi olun ve sevgili çifte en içten dileklerinizi iletmeyi unutmayın.

Ayrıca, Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için hazırladık.

Ayrıca Nişan Töreni Konuşması Kısa ve Öz yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın