Spotify Ne Kadar İnternet Yer

Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Spotify, özellikle müzik severler için en çok kullanılan müzik dağıtım platformlarından birisi. Özellikle eğlenceli vakit geçirmenin yanında gayet kaliteli müzik dinleme keyfine erişebilirsiniz. Ancak gerçekten sınırlı internetiniz varsa uygulamayı kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Spotify Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için önemli olabilir. Bunun yanında Spotify dinlemeye başladığınızda internet harcama miktarı, akış kalitesine yani ses kalitesine, dinleme sürenize ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Spotify Ne Kadar İnternet HarcarSpotify Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda Spotify’ın İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Spotify kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilmekte. Genellikle yüzlerce hatta müzik dinlemeyi seven binlerce kişi tarafından sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Spotify diğer müzik dinleme uygulamalarına göre bir tık daha az veri tüketmektedir. Detay vermek gerekirse Spotify, düşük, normal, yüksek ve çok yüksek ayar seçeneğini sizlere sunuyor. Normal ve düşük kalite ayarı oldukça az miktarlarda internet harcarken, yüksek ve çok yüksek kalite ayarları yine biraz daha fazla internet harcıyor. Bir Spotify müzik normal kalitede dinliyorsanız saatte yalnızca 43.2mb internet yer. Daha kaliteli müzik dinlemek izlemek istiyorsanız Spotify müzik yüksek kalitede müzik saatte 70-80MB arasında internet yer.  Bunun yanında verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Spotify Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı;

  • Düşük kalite: Saatte 8–12MB arası
  • Normal kalite: Saatte 40–50MB arası
  • Yüksek kalite: Saatte 70–80MB arası
  • Çok yüksek kalite: Saatte 140-150MB arası
  • Otomatik : Saatte 8-150MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Oldukça basit bir mantıkla müzik kalitesi ne kadar iyi olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur bunu listeden görmüş olduk. Gelgelelim Spotify ne kadar internet harcar sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu kolayca kullanabilirsiniz.

Dinleme DeneyimiVeri HızıTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Düşük Kalite24kbpsSaatte 10,8 MB92 Saat 30 dakika
Normal Kalite96kbpsSaatte 43,2 MB23 Saat 10 dakika
Yüksek Kalite160kbpsSaatte 72 MB13 Saat 40 dakika
Çok Yüksek Kalite320kbpsSaatte 144 MB6 Saat 50 dakika
Otomatik 96kbps-320kbps Saatte 3000 MB48 Saat 30 dakika
Spotify Ne Kadar İnternet Yer

Spotify Kaç Mb Yer?

Spotify Ne Kadar İnternet Yer
Spotify Kaç Mb Yer?

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde müzik kalitesi ne kadar iyi olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Spotify Kaç Mb Yer? sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle düşük kalitede Spotify kullanmanızı öneririm. Çünkü kısıtlı internetiniz var ve müzik keyfinden mahrum kalmak istemiyorsunuz. Yüksek kalitede kullanırsanız Spotify’ı dolayısıyla daha fazla internet mb yer, kısıtlı internetle mobil veriden uygulamayı kullanırsanız Spotify müzik düşük kalitede müzik dinliyorsanız saatte yalnızca 8-12MB arasında mb yer. Müzik kalitesini nasıl düşürebiliriz derseniz Uygulamayı açıp Ayarlar’a giderek ve aşağı kısımda bulunan Müzik Kalitesi butonuna tıklayarak bu seçeneklere erişebilirsiniz .

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Spotify’ın İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Spotify’ın ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Spotify’ın İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile Spotify kullanabilirsiniz.

  • Premium avantajlarından yararlanın.
  • Dinleyeceğiniz müziği Wifi kullanırken indirin.
  • Veri tasarruf seçeneğini açın
  • Ayarlar kısmından müzik kalite ayarını düşük kaliteye çekin.
  • Wifi kullanın.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın