Ana Sayfa » Maaşları » Tapu Kadastro Bölümü Maaşları 2023 – İş İmkanları Neler?

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları 2023 – İş İmkanları Neler?

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda üniversitelerde ön lisans yani 2 yıllık ve lisans 4 yıllık olmak üzere okutulan Tapu ve kadastro bölümü ile ilgili bilgiler vereceğiz. Üniversitelere tapu ve kadastro için eşit ağırlık ve TYT puanı ile alım yapılmaktadır. En düşük ve en yüksek puanları da yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları 2023 💸

Taşınmaz malların sınırlarını belirlemek ve tapu siciline kaydetmek başlıca görevlerinden olan Tapu Kadastro Bölümü Maaşları 2023 yılında oldukça değişkendir. Kamu kurumlarında veya özel sektörde çalışmaları nedeniyle alınan maaşlar arasında büyük bir fark oluşmaktadır. En düşük asgari ücret alırken ortalama 12 Bin TL civarındadır. İstihdam edilebileceği kurumlar şu şekildedir:

  • Devlet Su İşleri
  • İl Özel İdaresi
  • Karayolları Müdürlüğü
  • Tapu ve Kadastro Müdürlükleri
  • Belediyeler
  • Özel Şirketler

Ayrıca Turizm ve Otel İşletmeciliği Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Maaşı

Tapu ve Kadastro Maaşı
Tapu ve Kadastro Maaşı

Az önce de bahsettiğimiz gibi Tapu ve Kadastro Maaşı çalışılan kuruma, tecrübeye, yapılan işe hatta kamuda çalışılıyorsa medeni durum ve çocuk sayısı gibi birçok etkene bağlıdır. Tapu ve kadastro mezunları için iş olanakları çok fazladır. Her yıl yayımlanan kamu ilanlarına bakıldığında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine fazlaca Tapu ve kadastro personel alımı yapılmaktadır. Aşağıda tapu ve kadastro memur maaşları sizler için verilmiştir.

Tapu Kadastro Bölümü 4 Yıllık Maaşları

Tapu Kadastro Bölümü 4 yıllık maaşları ve 2 yıllık maaşları değişmektedir. 4 yıllık lisans bölümünden mezun olanlar kamu kurumlarında daha yüksek maaş almaktadır. Tekniker ya da memur olarak çalışabilen tapu kadastro mezunları için maaşlar şu şekildedir:

  • Tapu ve Kadastro Tekniker Maaşları : 10.000 – 11.000 TL
  • Tapu ve Kadastro Memur Maaşları : 8.700 – 12.340 TL

Tapu Müdürü Maaşı

Az önce bahsettiklerimize ek olarak Tapu ve Kadastro bölümü mezunlarının yapabileceği işlerden biri de görevde yükselip Tapu müdürü olmaktır. Tapu Müdürü maaşı tahmin edilebileceği üzere memur veya tekniker maaşlarından çok daha fazladır. 10 yıllık deneyim sonrasında tapu müdürü olunabilmektedir. Maaşları ise 20.000 TL civarındadır, çalışılan yıl ve kademeye göre değişkenlik gösterir.

Son olarak Tapu Kadastro Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Tapu Kadastro Bölümü Maaşları 2023 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın