Ana Sayfa » Rehber » Spotify Takipçi Çıkarma Ve Silme

Spotify Takipçi Çıkarma Ve Silme

Spotify Takipçi Çıkarma Ve Silme yazımız ile beraberiz. Günümüzün popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify’da takipçi çıkarma işlemini mobil uygulama üzerinden yapabilmek henüz mümkün değildir. Şuan da yalnızca masaüstü uygulaması üzerinden takipçileri silme işlemi yapabilirsiniz. Telefondan takipçi silmeye uğraştıysanız maalesef ki vaktinizi boşa harcamışsınız. Peki bunları nasıl yapacağız? Aşağıdaki yazılarımızın içerisinde Spotify Takipçi Çıkarma, takipçi silme, takipçi engelleme ve engel kaldırma gibi konulardan bahsederek sizlere göstereceğiz.

Spotify Takipçi Çıkarma

Spotify Takipçi Çıkarma
Spotify Takipçi Çıkarma

Biraz önce de söylediğimiz üzere Spotify takipçi silme konusunda ısrarcıysanız öncelikle masaüstü uygulamasına sahip olmalısınız. Eğer program yüklü değilse uygulamayı yükledikten sonra aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Spotify Podcast Yükleme yazımıza da göz atabilirsiniz. Şimdi hazırsanız aşağıdaki Spotify takipçi çıkarma adımlarına bakarak ilerleyiniz.

 • Spotify uygulamasını masaüstü üzerinden açın. Daha sonra uygulamasının sağ üst köşesinde hesap adınıza tıklayın ve ardından Profil seçeneğine tıklayın.
 • İsminizin hemen altında bulun orta kısımdaki Takipçi yazısının üstüne tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda engellemek istediğiniz takipçiyi seçin.
 • Burada Takip Ediliyor yazısına tıkladığınızda artık takipten çıkmış oluyorsunuz.

Spotify Takipçi Engelleme

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Spotify’da takipçi silme işlemi aslında bu kadar basit. Eğer isterseniz sizi takip etmeyen ve profilinizi görmesini istemediğiniz kişileri de engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki Spotify takipçi engelleme adımlarına bakarak ilerleyiniz.

 • Öncelikle engellemek istediğiniz profili bulun. Bunu kullanıcı adına göre arayarak ya da oluşturdukları bir Spotify çalma listesini bularak yapabilirsiniz.
 • Kullanıcı adının hemen altındaki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Engelle seçeneğine tıklayınız eğer görünmüyorsa onları zaten engellemiş olabilirsiniz ya da engellemeyi desteklemeyen bir sanatçı profilinde olabilirsiniz. Çünkü Spotify’da sanatçıları engelleyemezsiniz.
 • Daha sonra kullanıcıyı engellemek için karşınıza çıkan onay penceresinden tekrar Engelle seçeneğine tıklayınız.

Görüldüğü üzere Spotify engelleme, takipçi çıkarma kadar kolaydır.

Spotify Engel Kaldırma

Spotify engel kaldırma da en az Spotify kişi engelleme kadar kolay. Eğer birisini yanlışlıkla engellediyseniz veya bu konuda fikrinizi değiştirdiyseniz, aşağıdaki adımlara bakabilirsiniz.

 • Öncelikle engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının profiline gidiniz.
 • Tekrar buradaki üç noktayı seçin.
 • Daha sonra engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayın.

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Spotify Takipçi Çıkarma Ve Silme yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın