Ana Sayfa » Rehber » Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor?

Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor?

Herkesin merak ettiği cevapların kesin şekilde verilemediği Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor? veya instagram story bakan sıralaması, instagram hikaye sıralaması 2023 sorusuna cevap buluyoruz. İnstagram hikaye(story) kullanıcılar tarafından sık sık kullanılıyor Gerek stalk yapanların, gerek Instagram’dan çıkmayanların, zamanının büyük çoğunluğunu Instagram hesabını büyütmek için çaba gösterenlerin merak ettiği bu soruyu cevaplamaya çalışıyoruz. Gelin yazımızın devamına bakalım. Bizde kalmasın dedik.

Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor Gizemi

İlk önce instagram story bakan sıralaması neye göre belirleniyor sorusu stalk yapanların hep merak ettiği bir soru olmakta, şunu kesin olarak söyleyelim. Kesinlikle Instagram, storylere bakanların nasıl sıralandığına dair algoritmayı resmi olarak açıklamıyor. Böylece yüzde yüz kesin olarak konuşmak zor ancak burada yazılanlar, bizim tecrübelerimiz ve araştırmamız sonucu oluşturduğumuz en mantıklı teorilerden biridir.

Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor?


Eğer Story(Hikaye) izlenmeleriniz 50 kişinin altında ise

Story İzlenmeniz 50 Kişiden Azsa Eğer sıralama ilk bakan üstte son bakan altta olarak ilerlemekte. Yani takipçi sayınız azsa ve storylerinizi az kişi görüyorsa hikaye sıralaması kronolojik olarak sıralanıyor.


Eğer Story(Hikaye) izlenmeleriniz 50 kişinin üstünde ise,

Story İzlenmeniz 50 Kişiden Fazlaysa Eğer sıralamaya farklı bir algoritma dahil oluyor. Özellikle bu algoritmayı etkileyen faktörleri sıralayalım:

  • Profil Ziyareti
  • Mesaj Sayısı
  • İlgi Alanı
  • Yorum
  • Beğeni
  • Etkileşim

Bu içeriğimize benzer olan Instagram Reels Keşfete Düşme Taktikleri  yazımızı da inceleyebilirsiniz

Instagram Hikaye Sıralaması 🤩

Kısacası bu algoritmanın işleyişi şu şekilde Eğer bir kişi sizin hiçbir fotoğrafınızı beğenmemişse, başka bir deyişle herhangi bir etkileşimde bulunmamışsa ama her zaman story izlenmelerinde en üstlerde çıkıyorsa bu kişi çoğu zaman profilimize girip geziyor demektir.

Son olarak demek oluyor ki, Instagram, story izleyenlerin en üstünde yer alan kişilerin sıralaması profil ziyareti başta olmak üzere, ilgi alanları, mesaj sayısı, etkileşim gibi sinyallerin ortalamasını alarak bize liste halinde sunuyor diyebiliriz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Teknoloji ve Ekonomi kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Instagram Story İzlenmeleri Neye Göre Sıralanıyor? yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (5 Oy)
Yorum yapın