Ana Sayfa » Rehber » Telefon Suya Düştü Açılmıyor – Ekran Açılmıyor

Telefon Suya Düştü Açılmıyor – Ekran Açılmıyor

Telefon suya düştü açılmıyor konusu üzerinde aceleci davranmakta fayda vardır. Bir an önce müdahale etmek telefonların yeniden çalışmasını sağlamak konusunda önemli bir husus olacaktır. Telefon kullanıcılarının cihazları suyla temas ettiği ve aniden kapandığı durumlarda izlemeleri gereken bir yol vardır. Derhal bu yolu izlemeleri halinde telefonlarının eskisi gibi çalışmaya devam etmesi gibi bir konu da açığa çıkacaktır. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Suya Düşen Telefona Ne Yapılır? 🔵

Suya Düşen Telefona Ne Yapılır?
Suya Düşen Telefona Ne Yapılır?

Telefonların suya düşmesi ya da herhangi bir sıvı teması durumunda izlenmesi gereken yollar oldukça kolaydır. Ayrıca bu yolları izlemek adına herhangi bir teknik servisten de destek alma gereği olmayacaktır. Bununla beraber var olan açılmama sorununun da büyük ölçüde önüne geçilmesi hali gündeme gelecektir. Fakat yine de suya düşen telefonunuzun bataryası çıkartılabiliyorsa çıkarıp pirincin içerisine koyabilirsiniz. Bunun dışında yetkili servise götürüp telefonunuzu tamir ettirebilirsiniz. Böylece Suya Düşen Telefona Ne Yapılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bataryası Çıkmayan Telefon Suya Düştü 🔴

Öncelikle belirtelim ki telefonunuz suyun içinde ne kadar süre durursa bu sizin için oldukça kötüdür. Bu yüzden telefonunuz suya düştüğü gibi çıkarmanız gerekir. Bununla birlikte herhangi bir aksesuar takılıysa derhal çıkarmanız gerekir ve telefonu kapatmanız gerekir. Telefonunuzu kağıt havluyla kurutun. Bunu yaparken sakın saç kurutma makinesi kullanmayınız. Bataryası Çıkmayan Telefon Suya Düştüğü zaman bu şekilde kurutabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan iCloud Şifremi Unuttum Telefon Açılmıyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Telefon Suya Düştü Ekran Açılmıyor

Eğer telefonunuz suya düştüyse, hemen aksiyon almanız önemlidir. İşte suya düşen telefonunuzu kurtarmak için bazı adımlar:

 1. Telefonunuzu hemen suyun içinden çıkarın. Ne kadar çabuk çıkartırsanız, telefonunuzun içindeki suyun zarar vermesi o kadar az olur.
 2. Telefonunuzu kapatın ve şarj kablosunu çıkarın. Telefonunuz suya düştüğünde hemen kapatmazsanız, elektrik akımı devam eder ve telefonunuzda kısa devre yapabilir. Şarj kablosunu çıkarmak da aynı sebepten dolayı önemlidir.
 3. Telefonunuzu kurutmak için havlu veya kağıt havlu kullanın. Telefonunuzun her tarafındaki suyu almak için hafifçe silin. Cihazınızı sallamayın veya saç kurutma makinesi gibi sıcak hava kaynakları kullanmayın, bu daha fazla hasara neden olabilir.
 4. Telefonunuzu pirinç veya silika jel içine yerleştirin. Pirinç ve silika jel, nemi emerek telefonunuzu kurutmanıza yardımcı olur. Telefonunuzu içine yerleştirdiğiniz kap ile birlikte, en az 24-48 saat boyunca kurumaya bırakın.
 5. Telefonunuzu açın ve kontrol edin. Telefonunuzun tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra açın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer sorun devam ederse, teknik destek almaya çalışın.

Bu adımları uygularsanız, suya düşen telefonunuzu kurtarma şansınızı artırabilirsiniz. Ancak, bazı durumlarda, su hasarı cihazın çalışmasını tamamen engelleyebilir ve telefonunuz tamir edilemez hale gelebilir. Bu şekilde Telefon Suya Düştü Ekran Açılmıyor diye yakınan kişiler bu yöntemleri deneyebilir.

Telefon Suya Düştü Açılmıyor

Telefonlarını suya düşürenlerin öncelikle cihazlarını kapatmalarında fayda var. Ancak bu süre zarfında adeta zamanla yarışarak bir an önce telefonu sudan çıkarmak ve kapatmak önemi olacaktır. Öte yandan telefonun içerisindeki hafıza kartı, SIM kart ve bataryayı çıkararak da kurumaya bırakmak gerekecektir. Telefonların parçalara ayrılmasından sonra havayla temas etmesi de önemlidir. Ayrıca üzerinde sıvı olması durumunda da vakumlamak önemlidir. Kulaklık girişi, şarj ve kart yuvası da vakumlama işlemlerine tabi olacaktır. Böylece Telefon Suya Düştü Açılmıyor sorununa çözüm verebiliriz.

Telefona Su Kaçtı Ekran Gelmiyor

Telefona Su Kaçtı Ekran Gelmiyor sorunu için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat saç kurutma makinesi sıvıyı kurutmak açısından kullanılmaması gereken hususlar arasındadır. Özellikle pirinç dolu bir tabağa telefonu yatırarak 48 saat boyunca beklemekle etkili sonuç almak söz konusudur. Öte yandan telefonların halen daha nemli olması durumunda bezle silinmesi de gerekecektir. Nemlenme durumunun halen daha olması halinde de pirinç içerisine tekrardan koymakta yarar vardır. Cihazın tamamen kuruması halinde telefonun açılması durumu söz konusu olacaktır. Ayrıca bu süre zarfında telefonlar da yeniden çalışması gibi bir konu gündeme gelecektir.

Telefon Suya Düşünce Ne Yapılmalı?

Telefonların suyla teması son derecede sakıncalı olan konular arasındadır. Özellikle bu cihazların son derecede hassas ve su düşmanı olmasından dolayı hızlı bir biçimde hareket etmek de önemlidir. Ayrıca telefon suya düşünce ne yapılmalı konusu üzerinde de girişimlerde bulunmakta fayda vardır.

Telefonunu suya düşüren kişilerin derhal önlemlerini almalarında fayda vardır. Böyle bir olayın yaşanmasının hemen arkasından izlenmesi gereken birtakım yollar vardır. Genel olarak telefon pirince yatırılır. En çok kullanılan yöntemlerden biri de budur.

Telefon Su Aldığında Yapılmaması Gerekenler

Telefonların su alması durumunda dikkatli olmakta fayda vardır. Özellikle telefon su aldığında yapılmaması gerekenler noktasında kurutma makinesinden kesin olarak uzak kalmak gerekecektir. Saç kurutma makineleri telefonun parçalarına zarar verecektir. Ayrıca var olan suyun kurumasından ziyade daha da içerilere ulaşmasını destekleyecektir. Aynı durum elektrik süpürgesi için de geçerli olacaktır. Elektrik süpürgesi suyu çekmede her ne kadar başarılı olsa da telefonun dokunmatiğine ciddi zarar verecektir. Ayrıca hassas parçaların çalışmamasını da tetikleyecek olan konular arasındadır.

Telefon su geçirdiğinde bazı malzemelere öncelik vermek son derecede önemlidir. Ancak bu şekilde etkili bir sonuç almak gibi bir durum da söz konusudur.

 • Pamuk
 • Vakum poşet
 • Pirinç
 • Silika jel
 • Temiz havlu
 • Şarj cihazı

Bu malzemelerle hareket edildiği takdirde etkili sonuçlara ulaşmak da söz konusu olacak düzeydedir.

Telefonu Parçalara Ayırmak Kurutmada Etkili Mi?

Telefonun suyla temas etmesi üzerine izlenecek olan bazı yollar vardır. Öncelikli olarak telefonu parçalara ayırmak kurutmada etkili mi durumu da gündeme gelecektir. Temiz bir havlu üzerine telefonların bataryası, hafıza kartı ve SIM kartı gibi unsurlarını çıkarmak önemli olacaktır.

Normal bezler ve havlular suyu tamamen içine çekmede etkili olmadığı gibi toz da bırakacaktır. Bununla beraber söz konusu süreçte pamuk kullanmak da son derecede önemlidir.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Diğer rehber ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Son olarak Sevgilinin fotoğrafına yorum Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın