Ana Sayfa » Rehber » iCloud Şifremi Unuttum Telefon Açılmıyor

iCloud Şifremi Unuttum Telefon Açılmıyor

Icloud Şifremi Unuttum Telefon Açılmıyor yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Iphone marka teknolojik cihazlar yani, tablet, masaüstü bilgisayar, laptop ve telefonlarda güvenlik için kullanılan icloud mail ve şifresi bulunmaktadır. Icloud şifresi, Apple kullanıcıları için oldukça önemli ve asla unutulmaması gereken bir şifredir. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Iphone iCloud Şifremi Unuttum

Iphone iCloud Şifremi Unuttum
Iphone iCloud Şifremi Unuttum

En yaygın kullanıma sahip bir Apple ürünü olan Iphone cep telefonları, sistemsel olarak bir Icloud mailine ve şifresine dayanmaktadır. Kullanıcılar cihazlarının aktif ve yedeklenebilir olması için Icloud hesabına ihtiyaç duymaktadır. Telefon, tablet ya da bilgisayarınızda ki fotoğraf, video ve belgelerin depolanması ve saklanması açısından çok önemlidir. Bazı sorunlardan dolayı Icloud hesabına erişim sağlanamamaktadır. Örneğin çevrenizden mutlaka icloud şifremi unuttum diyen birisine denk gelmişsinizdir.

Apple Kimlik Parolamı Unuttum

Apple kimliği aynı zamanda Apple ID olarak da bilinmektedir. Bir uygulama indirmek ya da cep telefonunun diğer fonksiyonlarını kullanmak için ne yazık ki bir Apple Kimliğinizin olması gerekmektedir. Kullanıcıların iWork, iCloud, iTunes Store ve Apple Store gibi ürünleri kullanabilmeleri için ve çeşitli online sistemlere giriş yapabilmeleri için bir Apple Kimliğe sahip olmaları gerekmektedir. İnsanlık halidir bazen şifrelerimizi unutabiliriz. Apple kimliğinin şifresini unuttuğunuzda, kurtarmak için yapabileceğiniz çok basit bir yöntem vardır. Bu işlemin adı Apple Kimliği telefon numarası ile bulma. Bunun için sırasıyla şu adımları takip edin:

 1. Apple kimliği hesabı sayfasına gelin
 2. Apple kimliği veya parolasını unuttum seçeneğine tıklayın
 3. Apple kimliğini girin
 4. Şifre girme kısmına geldiğinizde, şifremi unuttum seçeneğine tıklayın
 5. Kurtarma seçeneklerinden telefon numarasını seçin

Icloud Şifre Yenileme

Kullanıcılar herhangi bir tehlike hissettiklerinde veya sadece istedikleri için şifrelerini değiştirmek isterler. Iphone, iPad veya Apple Watch’unuzda Apple Kimliğinizi çok kolay bir şekilde değiştirmeniz mümkündür. Apple kimliğinizin şifresini yenilemek için bu adımları sırası ile uygulayın:

 1. Ayarlar
 2. Adınız
 3. Parola ve güvenlik
 4. Parolayı değiştir
 5. Geçerli parolanızı veya aygıt parolanızı girin
 6. Ardından yeni bir parola girip bu parolayı onaylayın

Apple Hesap Kurtarma

Hesabınız olan Apple hesap kurtarma, şifrenizi sıfırlamak için yeterli bilgiye sahip olmadığınız zamanlarda Apple kimliği hesabınıza yeniden erişim sağlamanız amacıyla tasarlanmış bir kurtarma işlemidir. Güvenlik nedeniyle hesabınızı aktif bir şekilde tekrar kullanabilmeniz için birkaç gün geçmesi gerekmektedir. Ancak hesap kurtarma işlemine başlamadan önce şifrenizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Icloud Şifremi Unuttum Telefon Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın