Ana Sayfa » Rehber » Twitter Video Açılmıyor – Twitter Video Oynatma Hatası

Twitter Video Açılmıyor – Twitter Video Oynatma Hatası

Twitter Video Açılmıyor adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bildiğiniz üzere Twitter sosyal medya siteleri arasında büyük bir ilgi ile kullanımdadır. Aynı zamanda bu büyük şirketin bazı sorumlulukları olmakla birlikte beraberinde getirdikleri bazı ufak hatalar da mevcuttur. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Twitter Video Oynatma Hatası

Twitter Video Oynatma Hatası
Twitter Video Oynatma Hatası

Twitter’da video oynatma hatası ile karşılaşmanızın birkaç farklı nedeni olabilir. Aşağıdaki olası çözümleri deneyebilirsiniz:

 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin: Videoyu oynatmak için yeterli hızda ve sağlam bir internet bağlantınızın olduğundan emin olun. İnternet bağlantınızın yavaş olduğunu veya kesintiye uğradığını düşünüyorsanız, internet hızınızı artırmak veya sorunlu bağlantıları düzeltmek için İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) ile iletişime geçin.
 2. Tarayıcınızı güncelleyin: Tarayıcınızın son sürümünü kullanarak Twitter’a yeniden giriş yapın. Tarayıcınızın güncellemelerini kontrol etmek için tarayıcınızın ayarlarına bakın.
 3. Tarayıcı önbelleğini temizleyin: Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin. Aynı zamanda tarayıcı önbelleği, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve bunların resimlerini, videolarını vb. saklar. Önbelleği temizlemek, tarayıcınızın daha hızlı çalışmasına ve Twitter’da videoların daha hızlı yüklenmesine yardımcı olabilir.
 4. Farklı bir tarayıcı kullanın: Farklı bir tarayıcı kullanarak Twitter’a giriş yapmayı deneyin. Farklı bir tarayıcı kullanmak, tarayıcınızda bir sorun olduğu için Twitter videolarını oynatamıyor olabilirsiniz.
 5. Twitter uygulamasını yeniden yükleyin: Twitter uygulamanızı kaldırın ve yeniden yükleyin. Bu, uygulamada oluşan bir hatayı düzeltmeye yardımcı olabilir.
 6. Twitter destek ekibi ile iletişime geçin: Tüm bu adımları denemenize rağmen sorun devam ederse, Twitter destek ekibiyle iletişime geçin. Onlar sorunun kaynağını belirleyebilirler ve size çözüm önerileri sunabilirler.

Twitter Video Oynatma Hatası Android

Ülkemiz genelinde bazı durumlarda Twitter’a erişim hataları ile karşılaşabilmekteyiz. Aynı zamanda bu gibi durumlarda Twitter Video Oynatma Hatası Android cihazlarda sıkça görülmektedir. Bunun akabinde yapmanız gereken belli başlı adımlar vardır.

 • İnternet sağlayıcınızı kontrol edin.
 • Telefonunuzun mobil verisi ile bağlanmayı deneyin.
 • Ülke genelinde herhangi bir kısıtlama olup olmadığını kontrol edin.
 • Android cihazınızın güncellemesinin olup olmadığını kontrol edin.
 • Videoyu açacağınız sayfayı yenileyin.

Ayrıca Twitter Durduruldu Hatası hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Twitter’da Videolar Açılmıyor Chrome

Google Chrome kullanan kişilerin internet üzerinde sıkça aradıkları sorulardan bir tanesi de Twitter üzerinde videoların açılmadığına dair olmaktadır. Bu durum tamamiyle kullanıcı ile alakalı bir durum olmakla beraber yapılması gerekenler oldukça basittir. Öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Twitter, önbelleğine indirmediği videoları açmamaktadır. Bununla beraber internetinizin var olduğuna emin olduğunuz zaman Google Chrome tarayıcınızı kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Bu gibi basit çözümler ile sorununuzun ortadan kalkacağını düşünmekteyiz.

Twitter’da Video Ayarları

Twitter’da video ayarları, kullanıcıların yükledikleri videoların çözünürlüğünü, otomatik oynatma seçeneklerini ve daha fazlasını kontrol etmelerini sağlar. Aşağıdaki adımları takip ederek Twitter’da video ayarlarını düzenleyebilirsiniz:

 • Twitter hesabınıza giriş yapın ve profil simgesine tıklayın.
 • Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • Sol taraftaki menüden “Veri ve izinler” seçeneğine tıklayın.
 • “Video ayarları” bölümüne gidin.
 • “Otomatik oynatma” seçeneğini açıp/kapatın: Bu seçenek, videoların otomatik olarak oynatılıp oynatılmayacağını kontrol eder.
 • “Yüksek kaliteli video” seçeneğini açıp/kapatın: Bu seçenek, Twitter’ın yüksek kaliteli videoları otomatik olarak yüklemesini sağlar.
 • “Mobil veri kullanımı” seçeneğini açıp/kapatın: Bu seçenek, Twitter’ın mobil veri kullanımını azaltmak için videoları düşük kaliteli olarak oynatmasını sağlar.
 • Ayarları kaydedin.

Bu adımları takip ederek, Twitter’da video ayarlarınızı kolayca kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Twitter Video Oynatma Hatası Nasıl Düzelir?

İnternet üzerinde Twitter video, Twitter’da yüklenen ve kullanıcıların izlemesi için paylaşılan videolardır. Twitter kullanıcıları, kısa videolar veya uzun videolar oluşturabilir, paylaşabilir ve diğer kullanıcıların izlemesine olanak tanıyabilirler.

Twitter’da video paylaşmak için, kullanıcıların videoyu yüklemeleri ve ardından paylaşmaları gerekir. Bununla birlikte Twitter video yükleyebilmek için, video dosyasının 512 MB’tan daha küçük ve 2 dakikadan kısa olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, Twitter videolarının genellikle 15 saniyelik bir önizleme veya fragmanla başladığını ve daha sonra tam videoya geçtiğini de unutmayın.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Twitter Video Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın