Ana Sayfa » Rehber » APK Dosyası Açılmıyor – APK Uygulama Yüklenemedi Hatası

APK Dosyası Açılmıyor – APK Uygulama Yüklenemedi Hatası

Apk Dosyası Açılmıyor yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Android işletim sistemine sahip telefonlarda, tabletlerde veya bilgisayarlarda sık bir şekilde kullanılan ön tanımlı paket dosyası formatıdır. Kullanımı oldukça basittir ancak bazen sistemsel hatalardan dolayı açılmama durumları meydana gelmektedir. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Dahası, sizin için hazırladığımız diğer yazımızı da okuyarak konuya daha derinlemesine hakim olabilirsiniz.

Apk Nedir?

Android sistemine sahip cihaz kullananların sıklıkla duyduğu bir terimdir. Açılımı Android Package Kit olan Apk, uygulamaları dağıtma ve yükleme işleminden kullanılan bir dosya formatı olmaktadır. Genel olarak bakmak gerekirse Apk, cihazınızda yükleme yapmak için gerekli olan tüm öğeleri barındıran bir paket olarak değerlendirilebilir. Herhangi bir Apk dosyasını Android işletim sistemine sahip cihaza kopyalayabilirsiniz ve onu kendiniz yükleyebilirsiniz.

Apk Uygulama Yüklenemedi Hatası

Apk Uygulama Yüklenemedi Hatası
Apk Uygulama Yüklenemedi Hatası

Birçok Android kullanıcısı Apk uygulama yüklenmedi hatası ile karşı karşıya kalmıştır. Ancak çoğu kişi bu hatanın ne demek olduğunu bilmemektedir. Apk uygulama yüklenemedi hatasının birkaç sebebi olabilmektedir. Bunlar:

 • İndirmiş olduğunuz uygulama bozuk olabilir
 • Telefonunuzda yeterli depolama alanı olmayabilir
 • Yüklemekte olduğunuz uygulama cihazınız için uyumsuz olabilmektedir.

Genelde Google Play Store üzerinden uygulama yüklemeyi tercih etsek de, bazı durumlarda başka kaynaklardan da Apk dosyası yüklemek zorunda kalabilmekteyiz. Çoğu zaman sorunsuz bir şekilde Apk dosyası indirebilsek de bazen Apk uygulama yüklenmedi hatasıyla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. İlk olarak Play Store uygulamasını açın
 2. Sol menüden Play Protect ekranına geçiş yapın
 3. Sağ üst köşede bulunan çark ikonuna tıklayın
 4. “Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara” seçeneğini kapatmalısınız.

Apk Dosyası Açma Windows 10

Akp dosyaları ile çalışmak için bilgisayarınızda Android SDK’nın ve yanı sıra mevcut Java sürümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu uygulamaları yükledikten sonra artık Apk dosyalarını açabilmektesiniz. Uygulamanın yüklenmesi biraz zaman alabilmektedir. Ve zaman zaman biraz durgun olabilir ancak beklemeye değer olacaktır.

Apk Dosyası Nasıl Açılır?

Aynı zamanda Apk formatı bir Zip arşiv klasörüdür. Apk dosyalarını bilgisayarınızda açmadan önce ilk olarak virüs kontrolü yapmanız gerekmektedir. Apk dosyaları telefonlarda kolaylıkla açılabilmektedir. Ancak bilgisayarlarda belirli bir program olmadan açılmamaktadır. Bilgisayarda Apk açma ve sorunsuz çalıştırmanıza yardımcı olacak bazı uygulamalar vardır. Bunlar:

 1. BlueStacks
 2. MEmu Play
 3. LDPlayer
 4. KoPlayer
 5. NoxPlayer
 6. Gameloop

Ayrıca Telefondan Maç İzleme Programı hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Android Apk Yükleme

Herhangi bir oyun veya program için Android Apk yükleme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Dünya genelinde en çok tercih edilen işletim sistemi Android’tir. Uygulama ve oyun alanında oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsa da bazen Google Play Store yetersiz kalmaktadır. Bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirerek Apk yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşte o adımlar:

 • Ayarları açın
 • Güvenlik kategorisine girin
 • “Bilinmeyen kaynaklara izin ver” bölümünü etkinleştirin.
 • Apk dosyasını indirin
 • Apk dosyasını kurun

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

APK Dosyası Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın