Ana Sayfa » Rehber » WhatsApp Durum Görünmüyor – Çözüldü!

WhatsApp Durum Görünmüyor – Çözüldü!

WhatsApp durum görünmüyor yazımız ile beraberiz. Uygulamanın kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir sorundur. Bu sorunla karşılaşan kişiler, diğer kişilerin durumlarını göremediklerinden veya kendi durumlarının diğer kişiler tarafından görülmüyor olmasından şikayet ederler. Bu sorunun birçok farklı nedeni olabilir ve çözümü değişebilir. Ancak, genellikle bu sorunun çözümü oldukça basittir ve kullanıcının cihazı veya uygulamasıyla ilgili küçük bir sorundan kaynaklanabilir. Aşağıda, WhatsApp durum görünmüyor sorununun olası nedenlerini ve çözüm önerilerini bulabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Durum Görünmüyor

Eğer WhatsApp durumunuz diğer kişiler tarafından görüntülenmiyorsa, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. İşte WhatsApp Durum Görünmüyor sorunu için gerekli adımlar.

 1. WhatsApp uygulamasını kapatın ve yeniden başlatın.
 2. Telefonunuzu yeniden başlatın.
 3. WhatsApp uygulamasını güncellediğinizden emin olun.
 4. İnternet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olun.
 5. Durum gizliliği ayarlarınızı kontrol edin. Durumunuzu kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz.
 6. Sorun devam ederse, WhatsApp destek ekibi ile iletişime geçin.

WhatsApp Durum Görünmüyor iPhone 🌟

WhatsApp Durum Görünmüyor iPhone
WhatsApp Durum Görünmüyor iPhone

Öncelikle WhatsApp durum görünmüyor iPhone cihazların sıkça karşılaştığı sorunlardan birisidir. Eğer cihaz iPhone ise ve WhatsApp’ta paylaşılan durumlar hiç görünmüyorsa ya da görünüyorsa ancak üzerine tıklanmıyorsa aşağıdaki çözüm yöntemlerini denemek sonuç alınmasını sağlayacaktır:

 • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin: WhatsApp durumları, internet bağlantısı olmadan görüntülenemez. Telefonunuzun internet bağlantısını kontrol edin ve eğer internetiniz yoksa, bir WiFi ağına veya mobil veri bağlantısına bağlanın.
 • WhatsApp Uygulamasını Güncelleyin: Eski bir WhatsApp sürümü, durumların görüntülenmesini engelleyebilir. AppStore’dan WhatsApp’ın en son sürümünü indirin ve yükleyin.
 • Ayarları Kontrol Edin: WhatsApp ayarlarınızı kontrol edin ve durumları görüntüleme seçeneğinin etkin olduğundan emin olun. Bunun için Ayarlar>WhatsApp>Durum sekmesine gidin ve Durumları Görüntüle seçeneğinin etkin olduğundan emin olun.
 • IPhone’unuzu Yeniden Başlatın: WhatsApp’ın doğru çalışması için iPhone’unuzun doğru şekilde çalışması gerekir. Bu nedenle, iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin.
 • WhatsApp’ı Silin ve Yükleyin: Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra durumlar hala görünmüyorsa, WhatsApp’ı silin ve yeniden yükleyin. Bu adım, WhatsApp’ta yaşanan herhangi bir sorunu çözmede yardımcı olabilir.

Ayrıca, Instagram Videolar Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Durum Kimler Görüyor?

WhatsApp durum kimler görüyor diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Nitekim WhatsApp kullanıcıları çoğu zaman gizliliği ön planda tutmayı tercih ediyor. Son dönemde Instagram’ın hikayeler özelliği sonrasında WhatsApp da platformun içerisine benzeri bir şekilde durum özelliğini getirmiştir. WhatsApp üzerinden durumları kimin görebileceğini ayarlamak son derece kolay. Bunun için yapılması gerekenler şöyle:

 • WhatsApp’ı açın.
 • Ayarlar’a giriş yapın.
 • Gizlilik seçeneğine tıklayın.
 • Durum seçeneğine tıklayın.
 • Kişilerim: WhatsApp’ta paylaştığınız durumlar rehberinizde ekli olan herkesle paylaşılır.
 • Şunlar Hariç Kişilerim: Bu seçeneğe tıkladığınızda sizden bazı isimler isteyecektir. Seçilen kişiler WhatsApp durumunuzu görüntüleyemeyecek.
 • Sadece Şu Kişilerle Paylaş: Bu seçeneğe tıkladığınızda yine sizden bazı isimler isteyecektir. Bu kez durumlarınız yalnızca verdiğiniz isimler tarafından görüntülenebilecektir.

WhatsApp Gizlilik Ayarları

Öncelikle WhatsApp gizlilik ayarları sayesinde güvenliği ve gizliliği en üst seviyede tutmak ve potansiyel risklere karşı önlem almak mümkündür. WhatsApp gizlilik ayarları, kullanıcıların hesapları ve paylaşımları hakkında kontrol sahibi olmalarını sağlar. WhatsApp, kullanıcılara özel bilgilerini paylaşmalarını veya paylaşmamalarını sağlayan bir dizi ayar sunar. WhatsApp’ta bulabileceğiniz bazı gizlilik ayarları şunlardır:

 • Profil gizliliği: Profilinizi herkese açık, yalnızca kişilerinize veya yalnızca sizin seçtiğiniz kişilere görünür yapabilirsiniz.
 • Çevrimiçi durumu: Çevrimiçi durumunuzu herkese açık, yalnızca kişilerinize veya kimseye göstermek istemediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Son görülme: Son görülme durumunuzu herkese açık, yalnızca kişilerinize veya kimseye göstermek istemediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Mesaj okuma onayı: Bu ayarı açarsanız, gönderdiğiniz mesajların alıcısı mesajınızı okuduğunda size bir onay mesajı göndermek zorunda kalır.
 • Grup gizliliği: Bir grup oluşturduğunuzda, kimlerin grubunuzu görebileceği, mesaj gönderebileceği veya davet edebileceği gibi ayarları yapabilirsiniz.

Bu ayarların tamamı WhatsApp ayarlarınızda Gizlilik bölümünde bulunur ve yine oradan kolayca değiştirilebilir. Ayrıca, Instagram Hikayeler Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Whatsapp Durum Açılmıyor

Whatsapp Durum Açılmıyor durumu, WhatsApp kullanıcıları arasında yaygın bir sorundur ve bu sorun, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu sorunla karşılaşan kişiler, durumlarını açamadıklarından veya diğer kişilerin durumlarını göremediklerinden şikayet ederler.

WhatsApp Durumunun açılmaması çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bunlar arasında internet bağlantısı sorunları, uygulama güncellemesi eksikliği, cihaz belleği doluluğu veya uygulama verilerinde bir sorun olabilir. Sorunu çözmek için, internet bağlantısını kontrol etmek, uygulamayı güncellemek veya cihazdaki boş alanı artırmak gibi çeşitli adımlar denenebilir.

Ayrıca, WhatsApp Durum Görünmüyor ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak WhatsApp Durum Görünmüyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın