Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dekort Kullananlar Yorumları (Ampul)

Dekort Kullananlar Yorumları (Ampul)

Dekort Kullananlar Yorumları Nasıl? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Dekort nedir? ve yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevapların ı bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dekort Nedir?

Dekort Nedir? Decort 6mg Tablet, artrit, ankilozan spondilit gibi kasları ve eklemleri etkileyen inflamatuar durumları hafifletir. Ayrıca astım, iltihaplı bağırsak hastalığı, üveit, ülseratif kolit ve alerjiler gibi diğer iltihaplı durumların kontrolüne de yardımcı olur. Ağrı ve şişmeye neden olan bazı kimyasalları bloke ederek çalışır.

Bunların yanında Dekort vücutta iltihaba neden olan maddelerin salınımını engelleyen bir steroiddir. Dekort, alerjik rahatsızlıklar, cilt rahatsızlıkları, ülseratif kolit, artrit, lupus, sedef hastalığı, solunum rahatsızlıkları, iltihabi göz rahatsızlıkları, kan hücresi rahatsızlıkları, lösemi veya endokrin rahatsızlıkları gibi birçok farklı rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Dekort Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Dekort Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını verelim. Aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

 • İltihap
 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Romatizmal hastalıklar
 • Eklem iltihabı
 • İltihaplı göz hastalıkları
 • Cilt hastalıkları,
 • Kalp ve damar sistemi ile ilgili hastalıklar
 • Ülseratif kolit gibi iltihaplı bağırsak hastalıkları,
 • Multipl skleroz veya myastenia gravis atakları,
 • Kan veya kemik iliği problemleri

Dekort Ampul Kullananlar Yorumları

Öncelikle Dekort Ampul, dekstrometorfan hidrobromür etken maddesi içeren bir ilaçtır. Bu ilaç, öksürük ve soğuk algınlığı gibi solunum yolu hastalıklarına bağlı olarak ortaya çıkan öksürük semptomlarını tedavi etmek için kullanılır.

Dekort Ampul, özellikle şiddetli öksürük durumlarında kullanılan bir ilaçtır. İlaç, merkezi sinir sistemini etkileyerek öksürük refleksini baskılar ve böylece öksürük semptomlarını azaltır.

 • Cildimdeki rahatsızlıklardan ötürü gittim ve çözüm oldu gayet başarılı bir ilaç.
 • Nedense bende bir mide bulantısı ve rahatsızlık yaptı o yüzden doktora danışacağım.

Dekort Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak verilen Dekort Fiyatı 27.55 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca bu yazımızla alakalı olarak Dostinex Kullananlar Yorumları yazımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dekort Hap Kullananların Yorumları

Öncelikle Dekort hap, kortikosteroid olarak adlandırılan bir ilaçtır. Bu tür ilaçlar, vücuttaki inflamasyonu azaltmak ve bağışıklık sistemini baskılamak için kullanılır. Dekort hap, birçok farklı durumda kullanılabilir, örneğin romatoid artrit, astım, alerjik reaksiyonlar ve diğer inflamatuar durumlarda kullanılır. İlaç, birçok kişi tarafından etkili bir tedavi olarak kabul edilirken, bazıları da yan etkileri hakkında endişelenir.

Dekort Hap Kullananların Yorumları bakıldığında, birçok kişi ilacın vücutlarında önemli bir fark yarattığını söylüyor. Bazıları, ilacın inflamasyonu azalttığını ve semptomları hafiflettiğini belirtirken, diğer bazı hastalar ilacın yan etkilerinden şikayetçi olabilir.

Dekort hapın yan etkileri arasında uyku bozuklukları, yorgunluk, kilo artışı, yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve kemik erimesi yer alabilir. Bununla birlikte, bu yan etkilerin nadir olduğu ve çoğu zaman ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra ortadan kaybolduğu da belirtiliyor. Sonuç olarak, Dekort hapın etkili bir tedavi seçeneği olduğu, ancak yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmanın da önemli olduğu söylenebilir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce, bir doktora danışmanız önerilir.

Dekort 8 mg Yorumları

Merak edilen Dekort 8 mg yorumlarının sizler için birkaç tanesini derledik. Aşağıda görmüş olduğunuz yorumlar bizzat kullanıcıların söyledikleridir.

Sürekli artan kaşıntı ve şişliklerim yüzünden acile gittim ve doktor bu ilacı serum yoluyla verdi. Serumu taktıktan birkaç dakika sonra etkisi hissedilmeye başlanıyor fakat baş dönmesi ve mide bulantısı yapıyor.

Kullanıcı Yorumu

Beynimden ameliyat oldum. İlk başta serum yoluyla, taburcu olduktan sonra da hap olarak kullandım. Kullanmadığım zaman başım çok ağrıyor.

Kullanıcı Yorumları

Dekort Yan Etkileri

Dekort yan etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

Dekort Yan Etkileri
Dekort Yan Etkileri
 • Mide şişkinliği
 • Kas zayıflığı
 • Tansiyon yüksekliği
 • İshal
 • Kalp hastası problemleri
 • Bulantı veya kusma
 • Hıçkırık
 • Kanda sodyum dengesizliği
 • Kemik erimesi
 • Pankreas iltihabı

Dekort Kullananların Yorumları

Öncelikle Dekort Kullananların Yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Dekort kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Bu ilaç ben de kullandığım günden itibaren hıçkırık yapmaya başladı. Su içsem de baya zor geçiyor. Onun haricinde memnunum.

Kullanıcı Yorumu

Dekort ilacını 3 haftadır düzenli olarak kullanıyorum. Faydalarını çok ciddi görüyorum. Ancak geçen gün ilacı bittiği için kullanamadım. Kullanmayınca çok halsiz hissetmeye başladım ve şiddetli şekilde başım ağrımaya başladı.

Kullanıcı Yorumu

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Dekort Hakkında En Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Dekort kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Dekort Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (4 Oy)
“Dekort Kullananlar Yorumları (Ampul)” üzerine 4 yorum
 1. doktor versede kullanmayin. 8 mg ampulu doktoru dinleyerek 10 yasindaki cocuguma icirdim suan cok pismanim. surekli midesi kaziniyor. keske dinlemeseydim doktoru.

  Cevapla
Yorum yapın