Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Yenilenebilir Enerji Şirketleri Borsa – Yükselecek!

Yenilenebilir Enerji Şirketleri Borsa – Yükselecek!

Yenilenebilir enerji şirketleri borsa içerisinde yeni yeni yer almaya başladı. Yeni bir sektör olmasından dolayı bu şekilde işlem yapmak gibi bir durum kendini gösterdi. Bununla beraber yenilenebilir enerji klasmanında yer alan şirketlere dair hisse senedi alım satım işlemlerini gerçekleştirmek de mümkün hale gelebilen konular arasında yer almaya başladı. Borsa İstanbul bünyesinde de her bir yatırımcının bu tip şartlara ulaşması gibi bir durum da genel olarak açığa çıktı. Ayrıca dilerseniz diğer teknoloji ve ekonomi yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Borsa İstanbul genelinde yenilenebilir enerji şirketlerine olan alaka giderek artış gösteriyor. Son zamanların trend yatırım araçlarından olması da bu sektörün gelişme hızıyla alakalı olan bir halde kendini gösteriyor. Bununla beraber pek çok yatırımcının yönelimi de bu şekilde gelişme gösteriyor.

Yenilenebilir Enerji Şirketleri

Yenilenebilir enerjinin asla tükenmemesi ve doğaya da herhangi bir zararının olmaması şirketlerin bu şekilde bir yönelim içerisinde olmasını destekliyor. Ayrıca maliyetinin fosil yakıtlarla kıyaslandığında çok daha düşük seviyelerde seyretmesi de önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Bununla beraber yenilenebilir enerji şirketleri kapsamında da önemli bir yer tutacaktır. Ayrıca kömür, petrol ya da doğal gaz gibi enerji unsurlarının tükenecek olması da bu tip faaliyetler gösteren şirketlere olan alakayı ciddi oranda arttırmaktadır. Enerji krizine çözüm bulmak ve küresel ısınma sorununa karşı olanaklar yaratmak konusunda da bu şirketler girişimde bulunmuştur. Ülkemizde olduğu gibi küresel anlamda da bu hususta varlık gösteren bazı şirketler daha da önem arz eden bir halde kalmaktadır.

 • Sunrun Inc.
 • First Solar Inc.
 • Solar Edge Technologies Inc.
 • Albemarle Corp.
 • Veolia Environnement
 • Tomra Systems
 • Plug Power
 • NEL ASA
 • Bloom Energy Corp.
 • Vestas Wind Systems A/S

Önerilen İçerik: 1000x Yapacak Coinler

Borsada Yenilenebilir Enerji Şirketleri

Borsada Yenilenebilir Enerji Şirketleri
Borsada Yenilenebilir Enerji Şirketleri

Yenilenebilir enerji konusunda faaliyet gösteren şirketler son dönemlerde Borsa İstanbul bünyesinde de faaliyet gösteriyor. Ayrıca Borsada yenilenebilir enerji şirketleri kapsamında da fazlasıyla seçenekler gündeme gelecektir. Özellikle her 100 enerji şirketinin 3 tanesi bu şekilde varlık göstermektedir. Ayrıca öte yandan bu tip varlık gösteren şirketlerin giderek gelişmesi de uzun vadeli yatırımcıların direkt ilgisini çekecek olan konular arasında kalacaktır. Herkesin etkili bir Borsa İstanbul deneyimi yaşamaları hususunda da bu şirketler genel itibarıyla gündeme gelecektir.

Solar, rüzgar ya da biyo enerji hususunda var olan şirketler genel itibarıyla ilgi görmektedir. Sektör içerisinde var olan gelişmeler Borsa İstanbul verilerine de doğrudan etki edecek noktada kalmaktadır. Bununla beraber yatırımcıların her zaman gözdesi konumunda kalmaya da devam edecek bir evrede varlık göstermektedir.

Tavsiye Edilen İçerik: Borsada En Ucuz Hisseler

Yenilenebilir Enerji Şirketleri Hangileri (Yabancı)

Yenilenebilir enerji şirketleri, enerji üretiminde fosil yakıtlardan yana değil, doğal kaynaklardan yararlanarak enerji üreten şirketlerdir. Bunun yanında şirketler, güneş, rüzgar, jeotermal enerji, hidroelektrik enerji, biyogaz ve benzeri doğal kaynakları kullanarak enerji üretirler. Borsalarda listelenen yenilenebilir enerji şirketleri arasında şunlar bulunabilir:

 • NextEra Energy Inc. (NEE)
 • Brookfield Renewable Partners L.P. (BEP)
 • Enbridge Inc. (ENB)
 • Orsted A/S (ORSTED)
 • Ørsted A/S (ORSTED)
 • Iberdrola S.A. (IBE)
 • EON SE (EON)
 • First Solar Inc. (FSLR)
 • Tesla Inc. (TSLA)
 • Canadian Solar Inc. (CSIQ)

Bu listedeki şirketler ve diğer borsalardaki yenilenebilir enerji şirketleri, zaman içinde fiyatlarının ve performanslarının değişebileceği için, yatırım kararı vermeden önce araştırma yapmanız ve uzman bir danışmana danışmanız önerilir.

Yenilenebilir Enerji Şirketleri Kazandırır Mı?

Borsa İstanbul genelinde yatırım yapma hususunda farklı sektörler varlık gösterecektir. Ayrıca yatırımları yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelten kişi sayısı da bir hayli fazla olacaktır. Yenilenebilir enerji şirketleri kazandırır mı gibi bir durum da genel olarak açığa çıkacak olan konular arasında yer almaktadır.

Yenilenebilir enerji şirketlerine dair sorgulamalar genel olarak normal bir durum olarak kalacaktır. Ayrıca Borsa İstanbul bünyesinde de hizmet veren yenilenebilir enerji firmalarına dair işleyiş de ön plandadır. Her bir yatırımcı için bu standartlar son derecede uygun bir halde varlık gösterecektir. Öte yandan yatırımcıların daha da ilgisini çekecek bir kimliğe bürünmesi durumu da öne çıkmaktadır.

Borsa İstanbul kapsamında var olan bu tip şirketler her zaman kazandırmaktadır. Ayrıca uzun vadede bir yatırım aracı arayanlar için mutlak sonuç verecek kapasiteye de sahip olarak gündeme gelmektedir. Gerçekten yeterli ve etkili bir arayış içerisine girenler için uygun bir haldedir.

Yenilenebilir enerji şirketleri borsa yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın