Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Hippurin Kullananlar Yorumları – İdrar Yolu Enfeksiyonu Olanlar İçin!

Hippurin Kullananlar Yorumları – İdrar Yolu Enfeksiyonu Olanlar İçin!

Hippurin kullananlar yorumları yazımız ile beraberiz. Bu ilaç genellikle uzun tedavileri olan Prostat, Sistit, Piyelit ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Hastalarda enfeksiyonla birlikte oluşan bakteriüride koruyucu ve tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Etmen maddesinde 1 g metenamin hippurat içermektedir. İdrar yolu enfeksiyonunuz mu var? Kullananlar yorumlarına bakmak mı istiyorsunuz? Bu yazı ilginizi çekebilir.

Hippurin Ne İşe Yarar?

Bazı hastalar bu ilacı kullanmadan önce Hippurin ne işe yarar diye merak etmektedir. İşte ilacın kullanıldıkları yerler.

 • Akut idrar yolu enfeksiyonlarında, enfeksiyon uygun bir antibiyotikle kontrol edildikten sonra önleyici olarak kullanılmaktadır. Fakat şunu unutmamak gerekir ki Akut idrar yolu enfeksiyonlarında tek başına bu ilaç kullanılmamalıdır.
 • Mesane iltihabı ve kalıntı idrarın bulunduğu durumlarda uzun süren tedavilerde kullanılmaktadır. Örneğin; Prostat ve nörojenik mesane gibi hastalıklar.
 • Tedavisi uzun süreli olacak hastaların idrar yolu enfeksiyonları ile beraber oluşan bakteriüride tedavi edici ve koruyucu olarak kullanılmasında işe yaramaktadır.
 • Mesanesine sonda takılı olan hastalarda bakteri öldürücü etkisi sağlamak amacı ile de kullanılmaktadır.

Hippurin Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı kullanacak kişiler Hippurin Nasıl Kullanılır? sorusunu sormaktadır. Gelin bu ilacı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor bunlardan bahsedelim.

 • Hippurin ağız yolu ile alınan bir ilaçtır.
 • Tabletler bölünebilir ve bir bardak meyve suyu veya süt ile birlikte kullanılabilir.
 • Doktorunuzun önerdiği doza dikkat ederek kullanınız.
 • Hippurin ilacının yetişkinler için doz ayarı Sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden sonra birer tablet kullanılmalıdır.
 • Bir günde 4 tabletten fazlasını kullanmamanız önerilmektedir.

Ayrıca, benzer bir içeriğimiz olan Klacid Kullananların Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Hippurin Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Hippurin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. İşte Hippurin Yan Etkileri aşağıdaki gibidir.

 • Bulantı
 • Hazımsızlık
 • Güçlükle veya ağrılı bir şekilde idrar yapma
 • Kaşıntı ve ciltte döküntü.
 • İdrar kesesi iritasyonu.

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. Hippurin Kullananlar Yorumları başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz.

Hippurin Kullananlar Yorumları

Daha önceden bu ilacı kullanan kişilerden fikir almak amacıyla yorumlarını merak eden insanların sayısı saymakla bitmez. Akıllarındaki soruların cevaplarını arayan hastalar, bu ilacın kendisine iyi gelip gelmeyeceğini merak ederler. Hal böyle olunca bizde Hippurin Kullananlar Yorumlarını bir araya getirmeye çalıştık.

 • Kronik sistik rahatsızlığım var. Kullanmaya başladım şimdilik bir sıkıntısını görmedim.
 • Galiba ilacın yan etkisinden kaynaklanıyor. Ben idrarımı yaparken zorluk çekiyorum.
 • İdrar yolu enfeksiyonu yaşadığım için doktorum bana bu ilacı önerdi.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra cildimde benek benek yaralar çıktı. Dikkatli olmak gerekiyor.
 • İdrar yollarımda sorun olduğunu düşündüm. Hippurin etkisindeyken idrara çıkarken aşırı ağrı yapıyor.
 • Özellikle Hippurin kullanmaya başladıktan sonra yoğun bir bulantıyla karşı karşıya kaldım.

Hippurin Kullanıcı Yorumları

Oldukça etkili ilaç olan Hippurin , bir amino asit ve karboksilik asit esteridir. Vücutta atmosferik benzen gibi zararlı maddelerin bozunması sonucu oluşur. Ve idrar yoluyla atılır. Hipürik asit metabolizması, böbrek fonksiyonları ve böbrek hastalıklarının değerlendirilmesinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte Hippurin Kullananlar Yorumları da bunu destekler niteliktedir.

Hippurin Kullananlar

Hippurin Kullananlar
Hippurin Kullananlar

İnsanlar ilacı kullanmadan önce yorumları okumak isterler. Böylece ilaç hakkında fikir sahibi olurlar ve psikolojik anlamda da rahatlama hissederler. Bazı soru işaretlerini gidermeye yarasa da ilacı kullanmadan tam sonucu bilemezler. Yine de daha önceden bu ilacı kullanmış kişilerin yorumları faydalı bilgiler vermektedir. İşte Hippurin Kullananlar ile alakalı yorumlar.

 • İdrar asitesini artırdığı için idrar yapımında sıkıntılar çekilebiliyor.
 • Kullanmaya başladım ve bulantı yaptı bende ama onun harici bir sorun yaşamadım.

Ayrıca, benzer bir içeriğimiz olan Venegis XR 75 Mg Kullananlar Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Hippurin İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

Özellikle idrar yolu enfeksiyonlarında Hippurin oldukça sık reçete edilmektedir. Çünkü enfeksiyon uygun bir antibiyotikle kontrol edildikten sonra önleyici olarak kullanılmaktadır. Tedavisi uzun süren ilerlemiş idrar yolu enfeksiyonları ile beraber oluşan bakteriüride tedavi edici ve koruyucu olarak kullanılmasında oldukça işe yaramaktadır.

Hippurin Uyku Yapar Mı?

Sıkça sorulan Hippurin Uyku Yapar Mı? sorusu her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da en çok sorulan sorular arasındadır. Araştırmalara ve Hippurin Kullananlar Yorumlarına bu ilacın uyku yapma konusunda bir veri elde edilmemiştir.

Hippurin Antibiyotik mi?

Hippurin, idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Antibiyotik değildir ve farklı bir etken madde içerir.

Hippurin’in aktif bileşeni olan metenamin hipürat, bakterileri öldürmek yerine, onların üremesini engelleyerek enfeksiyonun yayılmasını önler. Bu nedenle Hippurin antibiyotik olarak adlandırılmaz.

Hippurin Reçetesiz Alınır Mı?

Hastalar bu ilacı almadan önce acaba Hippurin reçetesiz alınır mı? sorusunu akıllarından geçiriyor. Maalesef bu ilacı kullanmanız için doktorlar tarafından reçete verilmesi gerekmektedir.

Hippurin Ne Kadar Süre Kullanılır?

Yetişkin insanlar sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden sonra 1’er doz kullanmalıdır. Fakat sonda takılan insanlar duruma göre günde 3 defa kullanır. Bunun dışında ne kadar kullanmanız gerektiğini doktorunuz size söyleyecektir. Fakat uzun süreli bir tedavisi bulunmaktadır. Böylece Hippurin Ne Kadar Süre Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Hippurin Tek Başına Kullanılır mı?

Hangi tedavi yöntemine göre tek başına kullanacağınızı doktorunuz size söyleyecektir. Fakat Akut idrar yolu enfeksiyonlarında tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Böylece Hippurin Tek Başına Kullanılır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Hippurin kullananlar yorumları ile alakalı bilgilendirici video sizlerle.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Hippurin Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.3/5 - (20 Oy)
“Hippurin Kullananlar Yorumları – İdrar Yolu Enfeksiyonu Olanlar İçin!” üzerine 2 yorum
 1. Bende mesane tümör vardı ameliyat oldumtemizlediler hippurin ilacı verdiler. Fakat çok ağrılı bir şekilde idrara çıkarıyor bende böyle bir sıkıntı oldu

  Cevapla
Yorum yapın