Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Acnegen Kullananlar Yorumları – Sivilcesi Olanlar!

Acnegen Kullananlar Yorumları – Sivilcesi Olanlar!

Acnegen Kullananlar Yorumları yazımız ile beraberiz. Bu ilacın Acnegen 10 mg ve Acnegen 20 mg olan çeşitleri mevcuttur. Sivilcelerin giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak ilacı kullanmak isteyen kişilerin daha önceden bu ilacı kullananlar hakkındaki tecrübelerini okumak veya dinlemek istiyorlar. Çünkü sivilce şikayeti olan çok fazla insan var. Bizde ilacı kullananlar yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

Acnegen Nedir?

Merak edilen sorulardan birisi ise Acnegen nedir? Acnegen etkin madde olarak, A vitamini ile ilişkili ve retinoidler olarak isimlendirilen bir gruba dahil olan izotretinoin içermektedir. Her bir paket ambalajı, 30 adet yumuşak jelatin kapsül içermektedir. Kapsüller oval ve eflatun renklidir.

Acnegen Ne için Kullanılır?

Acnegen ne için kullanılır denildiğinde sivilcenin şiddetli tiplerinin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yuvarlak sivilce, kalıcı yara izi bırakma ihtimali olan sivilce örnek olarak verilebilir.
Acnegen’i sivilceniz, antibiyotik ve cilt tedavileri dâhil akne karşıtı tedaviler ile
iyileşmediği takdirde kullanmalısınız.

Acnegen Kullananlar Yorumları

Acnegen ilacını kullanmak isteyenler genellikle başka kullanıcıların yorumlarını okumayı dinlemeyi merak ederler. Acaba gerçekten işe yarıyor mu? veya kullandıktan sonra nasıl yan etkileri oluyor? gibi merak edilen Acnegen Kullananlar Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • Dudakta aşırı kuruluk, sırt ağrısı gibi etkilere sebep olsa da, benim o kırmızı çukur çukur olmuş sivilce izlerini geçirdiği için severek kullandım.
 • 10 mg da işe yarıyor. Üstüne yan etkileri diğer dozlara göre çok hafif olduğunu söyleyebilirim.
 • Çocukluğumdan beri asla gitmeyen sivilcelere elveda deme zamanı.
 • 3 ay boyunca kullandım yüzüme çok iyi geldi. Kusma ve psikolojimde bozulma olmadı.

Acnegen sivilce hapı kullananlar ile alakalı birkaç yorumu sizlere derlemiş olduk. Fikir alma açısından kullananlar yorumlarının önemli olduğunu düşünüyoruz.

Acnegen 20 Mg Kullananlar Yorumları

Acnegen 20 Mg Kullananlar Yorumları

Burada sizlere Acnegen 20 Mg Kullananlar Yorumları hakkında sizlere fikir oluşturabilecek kullanıcıların yorumlarını bir araya getirdik. Ayrıca benzer içeriğimiz olan Kantaron Yağı Jilet İzini Geçirir Mi? yazımıza da bakabilirsiniz.

 • 20 mg’lık tabletini yaklaşık 3 ay kullandım. Yıllarca farklı cilt doktorlarının çözüm bulamadığı kıl kökü aknesi sorunumu çözen ilaçtır.
 • Dudaklarımda kuruluk yaptı fakat düzenli bakımlarımla yüzümdeki sivilceler geçmeye başladı.
 • Yan etkileri konusunda biraz yorgunluk ve halsizlik olsa dahi artık yüzümdeki akneler azaldı.

Acnegen Yan Etkileri Yorumlar

Tüm ilaçlar gibi, Acnegen ilacında da yan etkiler olabilir. İçeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde Acnegen Yan Etkileri görülebilmektedir.

 • Kan testlerinde görülen artmış karaciğer enzimleri
 • Özellikle dudaklarda ve yüzde kuruluk, ciltte kuruluk, iltihap, dudaklarda çatlak ve iltihap, döküntü, soyulma ve hafif kaşıntı.
 • Cilt normalden daha kırmızı ve hassas olabilir.
 • Kansızlık – yorgunluk, sersemlik, solgun cilt
 • Baş ağrısı
 • Hafif burun kanamalarına neden olabilecek burun içinde kuruma ve kabuklanma olabilir.
 • Boğazda ve burunda yara ve iltihap.
 • Kanda yüksek kolesterol seviyeleri
 • İdrarda protein veya kan

Acnegen Sivilce İzlerini Yok Eder Mi?

Sıkça sorulan sorular arasında olan Acnegen Sivilce İzlerini Yok Eder Mi? sorusuna cevap verelim. Acnegen, sivilce geçirmek içir kullanılan bir ilaçtır. İlacı kullananların çoğu sivilce izlerini yok ettiğini söylemektedir.

Sivilce lekelerinin bir kısmı biraz sabır ve düzenli bakım ile tamamen geçer. Özellikle kırmızı sivilce lekeleri bir süre sonra kaybolmaktadır. Ancak bu süre içerisinde cilt bakım konusunu düzenli bir şekilde devam ettirmek çok önemlidir. Eğer sabreder ve cildinizi temiz tutarsanız bu lekelerin en fazla 6 ay içerisinde geçtiğini görebilirsiniz.

Acnegen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acnegen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler mutlaka okunması gerekiyor.

Aşağıdaki durumlar görüldüğünde Acnegen’i KULLANMAYINIZ.

 • Soya veya Acnegen’in içerdiği yardımcı maddelerden herhangi birine karşı alerjik durumunuz varsa. Bu ilaç, izotretinoinin haricinde soya yağı da içermektedir.
 • Eğer hamileyseniz ya da hamile olduğunuzu düşünüyorsanız.
 • Hala emziriyorsanız.
 • Eğer karaciğer hastalığınız varsa.
 • Eğer çok yüksek kan yağ değerleriniz varsa.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Sadece ergenlik dönemine gelmiş 12 yaşından daha büyük çocuklarda kullanmalısınız.
 • Vücudunuzda çok yüksek A vitamini varsa.

Acnegen Zararları Nedir?

Merak edilen Acnegen Zararları Nedir? sorusunu cevaplayalım. Yüzde, boğazda, dudaklarda ve ağızda ani şişmeyle oluşan yutkunma ve nefes alıp verme zorlukları. Ayrıca ellerin, ayakların ve bileklerin aniden şişmesi gibi ciddi yan etkilerin olma ihtimali vardır. Fakat bu etkiler çok nadir görülen etkilerdir. Kısacası yukarıda bahsettiğimiz yan etkiler çok nadir görülür ve genel olarak kullananların zarar gördüğüne rastlanmamıştır.

İlacı kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Acnegen Fiyat

Eczanelerde satılan Acnegen 20 mg 30 yumuşak jelatin kapsülün fiyatı yaklaşık olarak 61 TL’dir. İlacı almadan önce kutusunun açık olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Acnegen Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
“Acnegen Kullananlar Yorumları – Sivilcesi Olanlar!” üzerine 4 yorum
  • Bana sabah 10g akşam 20g kullanmam gerektiğini yazmış, ama tam tersini yapanlarda var bence fark etmez

   Cevapla
 1. Bana sabah 10g akşam 20g kullanmam gerektiğini yazmış, ama tam tersini yapanlarda var bence fark etmez

  Cevapla
 2. Henüz Yeni başladım sabırsızlıkla bekliyorum geçmesini herhangi bir yan etkisi görmedim her şey çok daha güzel olucak

  Cevapla
Yorum yapın