Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bioenerji Yaptıranların Yorumları

Bioenerji Yaptıranların Yorumları

Bioenerji yaptıranların yorumları alternatif tıp yöntemi olarak bilinen Bioenerji hakkında insanlar ne düşünüyor? İlk olarak Bioenerji kavramı tam olarak insanların duygusal ve mental etkileşimlerden sonra vücutlarında oluşan, stres, kaygı, korku ve çeşitli psikolojik rahatsızlıklara yönelik uygulanan bir tedavi olarak görülmektedir.

Özellikle Bioenerji yaptıranların yorumları incelendiğinde bazı insanların çeşitli hastalıklardan kurtulabildikleri, düzenli olarak seanslara gitmenin faydalı olduğu söylenmektedir. Bioenerji yaptıranların yorumları iyi incelendiğinde bazı insanlar bu tedaviyi Bioenerji saçmalığı olarak da nitelendirmektedir.  Bioenerji hastalıklara karşı pozitif düşüncelerle yaklaşmak, ağrıları gidermek için temasta bulunmak olarak görülmektedir. Hatta günümüzde Bioenerji, enerji değişimi olarak görülürken tedavi sürecinde dua okumak gibi işlemlerin de yapıldığına rastlamak mümkündür. Bioenerji hastalarının yorumları şu şekilde örneklendirilebilir;

 • Başlangıçta Bioenerjiye karşı ön yargılıydım. Ancak yaptırdıktan sonra ne kadar rahatladığımı gördüm.
 • Kızımda yıllardır geçmeyen bir baş ağrısı vardı. Bioenerji sayesinde bu baş ağrılarının %90 oranında geçtiğini gördük.
 • Annemdeki bel, boyun ağrıları ve sinir bozuklukları vardır. Çeşitli hastalıkları nedeniyle tedavi edilemiyordu ancak Bioenerji ile olumlu gelişmeleri kısa sürede gördük.

Bioenerji Yaptıranların Yorumları

Ayrıca Bioenerji diğer adıyla Parapsikoloji insan vücudunun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamaya yarayan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Birçok insanın gözünde gerçek bir tedavi olarak görülmese de hastaların ağrılarını dindirdiği söylenmektedir. Bioenerji Yaptıranların Yorumları denemeden evvel bakılması gereken en önemli şeyler arasındadır. Elbette deneyimler göz önüne alındığında tedavi de faydası olduğunu söyleyenler olduğu gibi anlamsız ve saçma olduğunu söyleyenlere rastlamakta mümkündür.

“Son derece etkili bir yöntem sadece mental olarak beni biraz yordu.”

Kullanıcı Yorumu

Bioenerji Şikayet

Özellikle Bioenerji yaptıranların yorumları incelendiğinde Bioenerji şikayet kısmına göz atıldığında ise bazı insanların saçma bir olay olduğu yönünde birçok yorumu bulunmaktadır. Bioenerji uygulaması genellikle hastanın sırt üstü ya da yüz üstü uzanarak Bioenerji uzmanının dokunmadan hastanın üzerinde elini gezdirerek vücudundaki zararlı enerjileri alarak pozitif enerji vermeleri birçok insanda faydasız olarak görüldüğü şeklinde tepkileri doğurmuştur. Bioenerji ya da diğer adıyla Parapsikoloji aslında düşüncelere dayalı bir tedavi olarak bilindiği için hastaların iyileştiklerine inanmaları burada çok önemlidir.

İnsanların vücutlarında oluşan hastalıklar genellikle psikolojik etkenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bioenerji şikayet eden kullanıcıları ise bu psikolojik etkileri ve enerji kavramını reddetmektedir. Aslında bu tedavide bazı uzmanların dua ve Esma’ül Hüsnalar okuyarak olumlu faydalar oluşturdukları da bilinmektedir. Bu yöntem bazı insanların gözünde anlamsız olarak görülmekte olsa bile bu şekilde iki farklı yüzü bulunmaktadır.

Buna benzer Omuz Tendon Yırtığı Egzersizleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bioenerji ile Tedavi Edilen Hastalıklar

Bioenerji Yaptıranların Yorumları

Bioenerji ile tedavi edilen hastalıklar hangileridir, nasıl tedavi uygulanır? Soruyu cevaplamaya gelirsek Bioenerji tedavisi uygulayacak insanların vücutlarında çeşitli hastalıklar bulunabilmektedir. Tedavi öncesi hastaların Bioenerji için hazırlanmış masalara yatmaları gerekir. Hastalar rahatlamalı ve tedavi boyunca düşüncelerini serbest bırakmalıdır. Bioenerji uzmanları bu tedaviyi uygularken şu hastalıklara karşı etkili olduğunu bildirmektedir;

 • Fıtık ağrıları
 • Kısmi felç
 • Kanser hastalıkları
 • Baş ağrısı çeşitleri
 • Vücuttaki enerji düşüklüğü (yorgunluk, halsizlik, uyku halinde olma)
 • Sindirim hastalıkları
 • Şeker hastalığı
 • Vücudun güçsüz oluşu
 • Kemik ve eklem hastalıkları

Bioenerji yaptıranların yorumları doğrultusunda ve uzmanların verdiği bilgilendirmelerde bu hastalıklara karşı faydalı olduğu söylenmektedir. Ancak kesin bir tedavi olup olmadığı bilinmiyor. Yani kanser ve şeker gibi ağır hastalıklarda sadece hafifletici etkisi olduğu söylenirken, vücuttaki enerji düşüklüğü ve ağrılara karşı etkili olduğu bilinmektedir.

Buna benzer Gyrex 25 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Anksiyete Bioenerji

Bioenerji psikolojik hastalıklara karşı etkili mi, Anksiyete Bioenerji ile geçebilir mi? Psikolojik anlamda pozitif enerji vermeyi amaçlayan Parapsikoloji ya da diğer adıyla Bioenerji Anksiyete hastalığına karşı olumlu etkilere sahiptir. Anksiyete kişinin psikolojik açıdan sürekli, korku, üzüntü ve endişe duygularını hissetmesi anlamına gelir. Bioenerji vücutta bu tip duyguları azaltmayı amaçladığı için teorik olarak Anksiyete tedavisinde kullanılabilmektedir.

Bioenerji Aldıktan Sonra

İlk önce Bioenerji aldıktan sonra ya da tedavi uygulandıktan sonra vücudumuzdaki olumsuz düşünceler ve negatif enerji temizlenmiş olur. Bioenerji uzmanları belli sıklıkta tedavinin uygulanması halinde hastalıkların etkisinin zamanla kaybolacağını söylemektedir. Elbette bu tedavi uygulanırken vücudunuzdaki ağır hastalıkların (şeker, kanser, fıtık vb.) tıbbi ilaç tedavileri reddedilmemelidir.

Bioenerji tedavisi yalnızca destekleyici bir tedavi olarak görülmelidir. Eğer beklenen şekilde etki ederse tedavi süreci hızlanmış olur. Ancak ağır hastalıklara karşı kesin etkileri bulunmamaktadır. Bioenerji aldıktan sonra hastaların bir süre stresten uzak, sakin bir şekilde yaşanması önerilmekte. Bunun yanında Bioenerji sonrası yüzde parlama, vücutta hafifleme ve rahatlama hissi oluştuğu da hasta yorumlarında sıklıkla görülmektedir.

Bioenerji Tedavisi Yorumları

Birçok alanda olduğu gibi bu tedavi sektöründe de birçok kişi daha önceden bunu deneyimlemiş kişilerin yorumunu merak eder. Aşağıda Bioenerji Yaptıranların Yorumlarını sizlerle paylaştık.

“Oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Birkaç rahatsızlığıma hemen çözüm oldu.”

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bioenerji Yaptıranların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın