Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Crebros Kullananlar Yorumlar – 5 mg Yan Etkileri

Crebros Kullananlar Yorumlar – 5 mg Yan Etkileri

Bugün Crebros Kullananlar Yorumlar yazımızla beraberiz. Crebros 5 mg ilacı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu ilaç alerjik durumların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yazımızın içeriğinde Crebros nedir ve ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri ve Crebros Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, benzer ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Crebros 5 mg Nedir?

İlk olarak Crebros nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Crebros ne ilacı konusunda bilgi vermek gerekirse, her bir 20 ve 40 film kaplı tableti blister ambalajlarda piyasaya sunulur. Tabletler oval, beyaz renkli, bombeli, bir yüzünde “LS” logosu bulunan, film kaplı tabletler şeklindedir. İlacın etken maddesinde ise 5 mg Levosetirizin dihidroklorür bulunmaktadır.

Ayrıca, Crebros ilacında laktoz bulunuyor. Eğer önceden doktorunuz bazı şekerlere karşı tahammülünüz olmadığını söylenmişse bu ürünü almadan önce mutlaka doktorunuzla temasa geçiniz.

Crebros Ne İşe Yarar?

Crebros Ne İşe Yarar?
Crebros Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Crebros Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. Şimdi sizlere Crebros 5 mg ne işe yarar bunlardan bahsedeceğiz.

 • Alerji ve alerjiye bağlı durumları ortadan kaldırarak hastayı rahatlatmaya yarar.
 • Bağışıklık sistemini korumaya yardımcı olur.
 • Hayat kalitesini düşüren kaşıntı, burun akıntısı, hapşırma sorunlarını giderir.
 • Ciltte kaşıntı, kabarmaları gidererek cilt sağlığını korumaya yarar.

Crebros Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Crebros yan etkileri de içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde görülebiliyor.

Crebros 5 mg Yan Etkileri

Crebros 5 mg Yan Etkileri, genellikle bir anksiyolitik ve sedatif olan bromazepam etken maddesini içeren bir ilaçtır. Bu ilaç, kaygı bozuklukları, panik ataklar ve uyku problemleri gibi durumların tedavisinde kullanılır. Ancak, her ilaç gibi Crebros’un da yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler genellikle doza, tedavi süresine ve bireysel hassasiyete bağlı olarak değişebilir. Bazı yaygın yan etkiler arasında uyuklama, baş ağrısı, baş dönmesi, hafıza problemleri, kas zayıflığı, bulantı, kabızlık, iştah değişiklikleri ve libido kaybı sayılabilir. Crebros kullanırken herhangi bir ciddi yan etki ortaya çıkarsa, derhal sağlık uzmanınıza danışmanız önemlidir. Doktorunuz size uygun dozu ve tedavi süresini belirleyecektir. Ayrıca, Crebros’u başka ilaçlarla birlikte kullanmadan önce doktorunuza danışmanız da önemlidir.

Çok Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdaki etkilerden birisi olursa derhal Crebros ilacını bırakınız ve en yakın hastaneye gitmeniz önerilir. Fakat bu çok ciddi yan etkilerin hepsi seyrek olarak görüşmektedir.

 • Görme bozukluğu
 • Aşırı nefes darlığı
 • Karaciğer iltihabı (hepatit)

Yaygın Yan Etkiler

 • Baş ağrısı
 • Uyku hali
 • Uyuşukluk

Çok Seyrek Görülen Yan Etkiler

 • Saldırganca ya da aşırı derecede huzursuz davranış
 • Gerçekte olmayan şeyleri görmek veya duymak (halüsinasyon)
 • Depresyon

Özellikle crebros kullananlar yorumlar incelendiğinde yukarıdaki yan etkilerin yaşandığı belirlenmiştir. Bu tarz yan etkileri siz de yaşıyorsanız yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Crebros Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Crebros Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Crebros, alerji tedavisinde kullanılan bir antihistaminiktir. Antihistaminik ilaçlar, histaminin etkisini yok eder ve alerji belirtilerini ortadan kaldırır. 6 yaş ve üstü çocuklarda ve erişkinlerde, alerjik nezle ve nedeni bilinmeyen müzmin kurdeşen ile ilişkili belirtilerin (kaşıntı, kabartı, kızarıklık) giderilmesinde kullanılan bir ilaçtır.

 • Vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin ortaya çıkardığı kızarıklık, ödem, gözlerde sulanma, sıcaklık, kaşıntı, burun akıntısı gibi alerjik durumların ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Mevsimsel alerjik rinit (saman nezlesi) ile ortaya çıkan hapşırma, burun kaşıntısı, geniz akıntısı, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, gözlerde kaşınma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
 • Kurdeşen (ürtiker) ve ona bağlı kaşıntı, kızarıklık, kabarma durumlarını tedavi etmektedir.
 • Çeşitli alerjik durumların tedavisinde de kullanılıyor.

Crebros 5 Mg Kullananlar

Crebros 5 mg, beyindeki nörotransmitterlerin seviyelerini artıran bir ilaçtır ve genellikle Alzheimer hastalığı ve diğer nörolojik bozuklukların tedavisinde kullanılır. İlacın yan etkileri arasında mide bulantısı, baş dönmesi, uykusuzluk, ishal, baş ağrısı ve hafıza sorunları sayılabilir.

Crebros 5 mg kullanırken, doktorunuzun talimatlarını takip etmeniz ve herhangi bir yan etki veya sorun yaşarsanız hemen doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca, ilacı kullanmadan önce sağlık durumunuzu ve mevcut ilaçlarınızı doktorunuzla paylaşmanız önemlidir.

Crebros Kullananlar Yorumlar

Öncelikle Crebros Kullananlar Yorumlar yapan hastaların yorumlarından birkaçını bir araya getirdik. İlacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca, başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Gabaset Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Crebros kullananlar yorumları sizlerle.

O kadar fazla alerji hapı kullandım fakat bunun kadar işe yaramayanını görmedim.

Kullanıcı yorumu

Alerjim sebebiyle doktorum tarafından verildi. Dün gece ilk defa kullandım ve her sabah uyandığım zamandan 2-3 saat daha geç uyandım. Ayrıca, iş yerinde kafam güzel dolaştım.

Kullanıcı yorumu

Doktorumun geçmek bilmeyen öksürük şikayetim için verdiği bir ilaçtır. Öksürmekten uyuyamazken kullandıktan sonra öksürüğümü kesti. Ayrıca bana göre en güzel yan etkisi uykudur.

Kullanıcı yorumu

Crebros Uyku Yapar Mı?

Özellikle crebros kullananlar yorumlar incelendiğinde uyku yaptığı belirtilmiştir. Olası yan etkileri arasında da uyku yapması bulunmaktadır.


Crebros” adı verilen bir antihistaminik ilaçtır ve alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilacın yaygın bir yan etkisi uyku hali veya uyuşukluktur, ancak herkes için geçerli olmayabilir.

Bazı insanlar Crebros aldıklarında uykulu hissederler ve bazıları da aksine uyarılır ve uykusuzluk yaşarlar. Bu nedenle, Crebros gibi bir ilacın uyku yapabileceğini söylemek mümkün olsa da, herkes için geçerli olmadığını ve etkilerinin kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak önemlidir.

Crebros Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Evet, Crebros kaşıntıyı gidermede etkili bir antihistaminik ilaçtır. Antihistaminik ilaçlar, alerjik reaksiyonların neden olduğu histamin adı verilen bir kimyasal maddeyi bloke ederek kaşıntı, burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik semptomların tedavisinde kullanılmaktadır.

Crebros Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

“Crebros hakkında sıkça sorulan sorular” konusunda merak edilenlerin cevaplarını arayanlar için doğru kaynakta olduğunuzu belirtmek istiyorum. Bu yazıda, Crebros nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır ve Crebros Kullananlar Yorumlar gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Crebros Kullananlar Yorumlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (8 Oy)
“Crebros Kullananlar Yorumlar – 5 mg Yan Etkileri” üzerine 8 yorum
 1. Sabah uyandıgımda agzımda pis bir kokubiraz yogurt yedim bol su içtim .bekliyorum şu an bende sıkıntı oldu o koku.inşall geçer daha içmicem belki bana bu etki.bazılarına iyi gelir.Tmm

  Cevapla
 2. Alerji için içiyorum ama bu ilacı gece içtiğim için uyku yapıyor bide saçma sapan kabuslu rüyalar görüyorum psikolojimi etkiledi korkarak uyanıyorum rüyadan çıkamıyorum çok kötü oluyorum ama alerji için içmem gerekiyor hiç böyle sıkıntı yaşayan oldumu yan etkilerinde çok seyrek yazıyor

  Cevapla
 3. Kızımın öksürüğü geçmediği için kullanamıyorum ama çocugun saçları oluk oluk dökülüyor sebebi bu ilaç olabilir mi

  Cevapla
Yorum yapın