Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bizmopen Kullananların Yorumları (Bizmopen Çiğnemeden Yutulur mu?)

Bizmopen Kullananların Yorumları (Bizmopen Çiğnemeden Yutulur mu?)

Bizmopen kullananların yorumları bu içeriğimizde genel hatlarıyla yer almaktadır. Genel olarak seyahat ishali için kullanılması gereken bir ilaçtır. Bizmopen kullanım talimatları, en az yorumları kadar önem arz etmektedir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Her insanın bünyesi aynı değildir. Farklı ilaçlar kullanıyorsanız yan etkileri bakımından da çok önemli reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra ilaç, her bünyede ayrı bir etkiye sahiptir. Bu gibi sebeplerden dolayı Bizmopen adlı ilacın kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılması gerekli olacaktır. Peki, Bizmopen Kullananların Yorumları nasıl?

Bizmopen Nedir, Ne İşe Yarar?

Doktorunuzun kullanmanızı tavsiye ettiği herhangi bir ilacın bünyenizde ne gibi etkiler yaratacağı konusu ile ilgili olarak kesinlikle bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Eğer ki doktorunuz Bizmopen kullanmanızı tavsiye etmiş ise akıllara ilk gelecek olan sorunun Bizmopen nedir, ne işe yarar olması gerekli olacaktır.

Koyu pembe renkli bir yüzünde çentik olan 262 mg miktarında bir çiğneme tableti olan Bizmopen; en yaygın şekilde seyahat ishalinde ve normal ishal durumları söz konusu olduğu zaman kullanılan kimyasal bir ilaçtır. Midede oluşan ülser hastalığına sebep olan bir bakterinin yok edilmesi için de sıklıkla kullanılan bir ilaçtır.

Buna benzer olarak Sulinex 75 Mg Kullananların Yorumları yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizmopen Kullananlar Yorumları

Bizmopen Kullananların Yorumları
Bizmopen Kullananların Yorumları

Ülkemizde ve çevremizde oldukça fazla kullanılan ve adını sıklıkla duyduğumuz bir ilaçtır. Doktorların tercih etmesinin nedenleri arasında yan etkilerin fazla olmaması ve de etkili bir ilaç olması vardır. Bizmopen kullanıcı yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Bizmopen Kullananlar Yorumları:

Bizmopen yutulur mu diyorsanız Bizmopen çiğnenerek kullanılan bir ilaçtır.”

“Daha önce mide kanaması geçirmişseniz bu ilacı kullanmak doğru olmaz.”

“Doktor kontrolü altında kullanılması gereken ve dikkatli olunması gereken bir ilaç.”

İshale karşı iyi gelen ve tedavi sürecinde kullanılan bu ilaç birçok faydasıyla literatüre geçmiştir. Bununla beraber, en bilinen yan etkisi kabızlıktır. Şimdi Bizmopen Kullananların Yorumları arasında farklı olanlara bir bakalım:

 • Son derece etkili bir ilaç, uçak seyahatinden sonra oldu ve sonra bu ilaca başladım, düzeldi.
 • İlk başlarda kesmişti sonra tekrar başladı, doktora gitmek gerekiyor.

Bizmopen Kullanılmaması Gereken Durumlar Nelerdir?

Her ilacın her bünye için aynı sonuçları vermediği konusundan söz etmiştik. Bir takım durumların ilaç kullanımına ya da belirli bir ilacın içinde yer alan bir bileşenin o hastalık için bir risk unsuru haline geleceği için kullanıma uygun olmaması son derece normal bir durumdur. Bu sebepten dolayı da her ilacın kendine özgü reaksiyonlar göstereceğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bizmopen kullanılmaması gereken durumlar nelerdir ya da hangi durumlarda Bizmopen kullanılmaz şeklinde bir araştırma yapacak olursak şunları söylemek mümkün olacaktır.

 • Suçiçeği hastalığında
 • Grip
 • Midede bir rahatsızlık varsa ya da önceden bir mide kanaması geçirilmişse
 • 16 yaşından küçüklerde

Bizmopen Çiğnemeden Yutulur mu?

Hayır, Bizmopen tablet formunda bir antibiyotiktir ve çiğnemeden yutulması önerilmez. İlaç, bir bardak su ile bütün olarak yutulmalıdır. Ayrıca, antibiyotik tedavisinde doktorunuzun önerdiği dozaj ve süre talimatlarına tam olarak uymalısınız. Bu, enfeksiyonun tamamen iyileşmesini sağlamak ve antibiyotik direnci gelişmesini önlemek için çok önemlidir. İlaç hakkında herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışmanızı öneririz.

Bizmopen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

ilk olarak Bizmopen kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Mide bulantısı ya da kusma gibi bir durum söz konusu ise bu ilacı kullanmak daha çok mide bulantısına sebep olabilir. Kanda pıhtılaşma gibi bir durumu olanların, şeker ve gut hastalığı olan kişilerin de bu ilacı kullanması tavsiye edilmemektedir.

Bizmopen Yan Etkileri Nelerdir?

Sonuç olarak kimyasal bir ilaç olan Bizmopen diğer tüm ilaçlar gibi bir takım yan etkilere sahiptir. Bir insan vücudunda herhangi bir hastalığın iyileşmesi için kullanılan kimyasal ilaçlar doğal olarak vücudun başka bir bölgesini olumsuz yönde etkiler. Bu noktada esas önemli olan o yan etkilerin daha hafif görülmesidir. Bizmopen yan etkileri için kabızlık ya da ishal, işitme kaybı, boğazda, dilde ve yüzde şişliklerin meydana gelmesinden söz etmek mümkün olacaktır. Nefes almakta güçlük çekme görülebilmektedir. Bunun yanında duyma kaybı, konuşmada güçlük çekmek görülmektedir. Normalinden daha yavaş konuşmak gibi yan etkiler de bu ilaç için söz konusu olmaktadır.

Buna benzer olarak Benipin Kullananlar Yorumları yazımızı okuyabilirsiniz.

Son olarak Bizmopen Kullananlar Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Bizmopen Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (28 Oy)
“Bizmopen Kullananların Yorumları (Bizmopen Çiğnemeden Yutulur mu?)” üzerine 10 yorum
 1. selamlar Bizmopen kullananlar beni bilgilendire bilirmisiniz ben ilaca yeni başladım ama içtikten sonra halsizlik oluyor bende bu normal mi?

  Cevapla
  • gayet normal endişe etme bende kullandım. diskin kara olabilir ama telaş etme normaldir o. düzenli kullan iyi bir ilac

   Cevapla
 2. Ben yanlışlıkla hapı yutarak içtim boğazımda biraz yutkunurken birşey varmış gibi bir sıkıntı var heçermi acaba

  Cevapla
Yorum yapın