Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları yazımız ile sizlerleyiz. Bu ilacın etken maddesi amitriptilin adı verilen bir maddedir. Laroxyl 10 MG Kapsül, triksiklik antidepresan adı verilen ilaç grubu içerisinde yer alıyor. Bu grupta yer alan ilaçlar beyindeki kimyasal maddelerin seviyesini ayarlayarak depresyon durumunu düzenler. Laroxyl, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle piyasada 10 mg ve 25 mg gibi çeşitleri bulunan Laroxyl, kullananlar yorumları yazılarımız arasında en çok merak edilen ilaçlardan biridir. Bu tarz ilaçlar hakkında bilgi almak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz. Daha fazla bekletmeden hazırsanız yazımızın devamına geçelim.

Laroxyl 10 MG Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Laroxyl, amitriptilin etken maddesi içeren bir antidepresan ilaçtır. Her ilaçta 10 mg veya 25 mg dozlar şeklinde bulunur. İlaç kırmızı renklidir ve koku içermez. Beyaz bir şişe içerisinde bulunur. Antidepresan türündeki bu ilaç, depresyon semptomlarını düzeltmek için kullanılır.

Laroxyl 10 MG Ne İşe Yarar?

Laroxyl 10 MG, triksiklik antidepresan adı verilen ilaç grubu içerisinde yer alıyor. Bu grupta yer alan ilaçlar beyindeki kimyasal maddelerin düzeyini ayarlayarak depresyon belirtilerini düzenler. Böylece depresyon sürecinde olan bireyler için hastalığın tedavisinde oldukça işe yarayan bir ilaçtır.

Bunun yanında Endojen depresyon hastalığının tedavisinde oldukça sık tercih ediliyor. Endojen depresyon ne demek hemen açıklayalım. Halk arasında melankolik depresyon diye de geçen bu hastalık, genelde hiçbir problem yokken ortaya çıkıyor. Laroxyl bu hastalığın tedavisinde de oldukça etkilidir.

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Aşağıda ilaç ile alakalı çeşitli olumlu ve olumsuz yorumları listeleyeceğiz. Bunların yanında bir doktor veya uzman görüşü olmadan ilacı kesinlikle kullanmayınız.

“Sürekli yaşadığım migren atağı ile gittiğim doktor tarafından verilen bebekler gibi uyutan ertesi gün de zinde kalkmamı sağlayan güzel ilaç. Diğerlerinin aksine ben hiçbir yan etkisini yaşamadım.”

Kullanıcı Yorumu

“Şiddetli yan etkileri dolayısıyla artık pek kullanılmayan bir ilaç”

Kullanıcı Yorumu

Düzenli şekilde ve uzun süre kullanılması gereken ve fazla şekilde uyku yapan etkili bir antidepresandır.

Kullanıcı Yorumu

Laroxyl 10 MG Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi Laroxyl’nin de çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Laroxyl yan etkileri yorumlar kapsamında kullanıcılar üzerinden yapılan çeşitli testler veri geri bildirimler sayesinde şu yan etkilere rastlanmıştır:

 • Deri dökülmesi
 • Nefes darlığı
 • Cinsel istek bozuklukları
 • İştah ve kilo artışı
 • Daha sık tuvalete çıkma
 • Baş dönmesi
 • Yorgunluk
 • Uyku hali
 • Göz bebeği büyümesi
 • Keyifsiz hissetmek

Yukarda bahsettiğimiz yan etkileri yaşadığınızı düşünüyorsanız. İlacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Laroxyl 10 MG Uyutur Mu?

Peki bu tarz ağır ve etkili bir ilaç uyku yapar mı? Olası yan etkilerini yukarda belirtmiştik. Bu yan etkileri arasında uyku hali, hasta hissetmek ve uyku bozuklukları gibi yan etkiler mevcut.

Bunun yanında Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları dikkate alındığında oldukça uyku yaptığını söyleyen bir kesim de var. Bu durum hayatınızda sorun yaratacak dereceye geldiyse doktorunuza veya eczanenize başvurup durumu anlatmanızı öneriyoruz.

Laroxyl Bırakınca Ne Olur?

Bu tarz depresyon ilaçları oldukça etkili ve ağır ilaçlardır. O yüzden hem kullanırken hem de bırakırken oldukça dikkatli ve bilinçli şekilde hareket etmeliyiz. Çünkü bu tarz ilaçları aniden bırakmak “yoksunluk sendromu” denilen tabloya yol açabilir. Bu durum sonucunda ciddi yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu yan etkiler arasında şunlar görülebilir:

 • Aşırı sıkkınlık durumu
 • Fazla üzüntü ve heyecan hali
 • Geçmeyen çarpıntı hissi
 • Kabus görme
 • Yorgunluk

İlacı gerçekten bırakmayı düşünüyorsanız doktorunuz ile görüşüp sizin için en doğru bırakma yolunu seçmelisiniz. Diğer türlüsü sizi oldukça yıpratacaktır.

Laroxyl Hakkındaki Merak Edilen Sorular

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın