Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları ve Laroxyl 25 MG Kullananların Yorumları yazımız ile sizlerleyiz. Bu ilacın etken maddesi amitriptilin adı verilen bir maddedir. Laroxyl 10 MG Kapsül, triksiklik antidepresan adı verilen ilaç grubu içerisinde yer alıyor. Bu grupta yer alan ilaçlar beyindeki kimyasal maddelerin seviyesini ayarlayarak depresyon durumunu düzenler. Laroxyl, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Genellikle piyasada 10 mg ve 25 mg gibi çeşitleri bulunan Laroxyl, kullananlar yorumları yazılarımız arasında en çok merak edilen ilaçlardan biridir. Bu tarz ilaçlar hakkında bilgi almak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz. Daha fazla bekletmeden hazırsanız yazımızın devamına geçelim.

Laroxyl 10 MG Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Laroxyl, amitriptilin etken maddesi içeren bir antidepresan ilaçtır. Her ilaçta 10 mg veya 25 mg dozlar şeklinde bulunur. Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. İlaç kırmızı renklidir ve koku içermez. Beyaz bir şişe içerisinde bulunur. Antidepresan türündeki bu ilaç, depresyon semptomlarını düzeltmek için kullanılır.

Laroxyl 10 MG Ne İşe Yarar?

Laroxyl 10 MG, triksiklik antidepresan adı verilen ilaç grubu içerisinde yer alıyor. Bu grupta yer alan ilaçlar beyindeki kimyasal maddelerin düzeyini ayarlayarak depresyon belirtilerini düzenler. Böylece depresyon sürecinde olan bireyler için hastalığın tedavisinde oldukça işe yarayan bir ilaçtır.

Bunun yanında Endojen depresyon hastalığının tedavisinde oldukça sık tercih ediliyor. Endojen depresyon ne demek hemen açıklayalım. Laroxyl 25 MG Kullananların Yorumları da bununla paralel görüşler belirtmektedirler. Halk arasında melankolik depresyon diye de geçen bu hastalık, genelde hiçbir problem yokken ortaya çıkıyor. Son olarak Laroxyl bu hastalığın tedavisinde de oldukça etkilidir.

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları
Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları

Depresyon, çeşitli psikolojik problemler, iç sıkılması, duygu yoğunluğu, hüzün, acı, keder gibi durumları yaşadığınızda sizi rahatlatmak ve tedavi etmek amacıyla kullanılmaktadır. Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumlarında da gördüğümüz üzere ülkemizde sıklıkla reçete edilmektedir. Aşağıda ilaç ile alakalı çeşitli olumlu ve olumsuz yorumları listeleyeceğiz. Bunların yanında bir doktor veya uzman görüşü olmadan ilacı kesinlikle kullanmayınız. Şimdi Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları sizlerle:

“Sürekli yaşadığım migren atağı ile gittiğim doktor tarafından verilen bebekler gibi uyutan ertesi gün de zinde kalkmamı sağlayan güzel ilaç. Diğerlerinin aksine ben hiçbir yan etkisini yaşamadım.”

Kullanıcı Yorumu

“Şiddetli yan etkileri dolayısıyla artık pek kullanılmayan bir ilaç”

Kullanıcı Yorumu

Düzenli şekilde ve uzun süre kullanılması gereken ve fazla şekilde uyku yapan etkili bir antidepresandır.

Kullanıcı Yorumu

Laroxyl 10 MG Yan Etkileri Yorumlar

Her ilaçta olduğu gibi Laroxyl’nin de çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Laroxyl yan etkileri yorumlar kapsamında kullanıcılar üzerinden yapılan çeşitli testler veri geri bildirimler sayesinde şu yan etkilere rastlanmıştır:

 • Deri dökülmesi
 • Nefes darlığı
 • Cinsel istek bozuklukları
 • İştah ve kilo artışı
 • Daha sık tuvalete çıkma
 • Baş dönmesi
 • Yorgunluk
 • Uyku hali
 • Göz bebeği büyümesi
 • Keyifsiz hissetmek

Yukarda bahsettiğimiz yan etkileri yaşadığınızı düşünüyorsanız. İlacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Laroxyl 25 MG Kullananların Yorumları

10 mg, 25 mg gibi çeşitli dozları bulunan bu ilaç, çeşitli psikolojik rahatsızlıklar, sinirsel problemler, duygu yüklü durumlar içeren zaman dilimlerinde kullanılmaktadır. Ve de bu durumlara karşı iyi gelmektedir. Ayrıca yetişkin bireylerde çok tercih edilen bu ilaç ile alakalı olumlu ve olumsuz birçok görüş belirtilmiştir:

 • Sıkıntılı durumlar yaşadığım dönemde kullandım baya rahatlattı beni.
 • Aşırı uyku yapıyor günde 12-13 saat falan uyuyorum. Bu da beni rahatsız ediyor.

Laroxyl 10 MG Uyutur Mu?

Peki bu tarz ağır ve etkili bir ilaç uyku yapar mı? Olası yan etkilerini yukarda belirtmiştik. Bu yan etkileri arasında uyku hali, hasta hissetmek ve uyku bozuklukları gibi yan etkiler mevcut.

Bunun yanında Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları dikkate alındığında oldukça uyku yaptığını söyleyen bir kesim de var. Bu durum hayatınızda sorun yaratacak dereceye geldiyse doktorunuza veya eczanenize başvurup durumu anlatmanızı öneriyoruz.

Laroxyl Uyku İlacı Mı?

Laroxyl Uyku İlacı Mı
Laroxyl Uyku İlacı Mı?

Öncelikle Laroxyl ilaç, triksiklik antidepresan adı verilen ilaç grubu içerisinde yer alan bir ilaçtır. Uyku sorunlarını çözmek için reçete edilen bir ilaç değildir. Ancak oldukça sık rastlanan yan etkileri arasında uyku yapması meşhurdur. Bu yüzden halk arasında Laroxyl Uyku İlacı Mı sorusunu sordurması doğaldır. Kısacası hayır değildir. Yan etkileri arasında uyku vardır.

Laroxyl 10 Mg Etken Maddesi

Özellikle depresyon tedavisinde kullanılan Laroxyl adlı ilacın etken maddesi, amitriptilin adlı bir maddedir. Bu madde major depresif bozukluğu ve nöropatik oluşan hastalıkların tedavisinde oldukça sık tercih edilir. Antidepresandır.

Laroxyl Bırakınca Ne Olur?

Bu tarz depresyon ilaçları oldukça etkili ve ağır ilaçlardır. O yüzden hem kullanırken hem de bırakırken oldukça dikkatli ve bilinçli şekilde hareket etmeliyiz. Dilerseniz yukarıda Laroxyl 25 MG Kullananların Yorumlarını okursanız benzer durumlara rastlayabilirsiniz. Çünkü bu tarz ilaçları aniden bırakmak “yoksunluk sendromu” denilen tabloya yol açabilir. Bu durum sonucunda ciddi yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu yan etkiler arasında şunlar görülebilir:

 • Aşırı sıkkınlık durumu
 • Fazla üzüntü ve heyecan hali
 • Geçmeyen çarpıntı hissi
 • Kabus görme
 • Yorgunluk

İlacı gerçekten bırakmayı düşünüyorsanız doktorunuz ile görüşüp sizin için en doğru bırakma yolunu seçmelisiniz. Diğer türlüsü sizi oldukça yıpratacaktır.

Laroxyl Faydaları Hakkındaki Tüm Sorular

Bu ilacın oldukça güçlü etkilere sahip olduğunu görebiliyoruz. Kullanıcılar bu ilaç hakkında diğer merak ettiği soruları derledik. Eğer sizin de Laroxly Faydaları hakkında sorularınız varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4.1/5 - (12 Oy)
“Laroxyl 10 MG Kullananların Yorumları – Uyku Yapar Mı?” üzerine 13 yorum
 1. Ilk zamanlar guzel uyutuyoŕdu şimdi uyutmuyor basimdaki agriya iyi geldi derken fazlaca kasilma basladi .laroxyl ilactan

  Cevapla
 2. Migren hastasıyım ağır atlatıyorum laroxyl çok iyi geliyor içtiğim sürece ataklar olmuyor ben yatmadan 1 saat önce içiyorum

  Cevapla
 3. Bende aşırı sinir yaptı zaten agresif bir yapım vardı sanki daha çok sinirleniyorum normalde fizik tedavi doktoru yazdi boyun fındığın dan dolayı ama gerginlik yarattı bende kendimide pek mutlu hissetmiyorum

  Cevapla
 4. Bende de kalp çarpıntısı göyüs ağrısı sol dan sırtıma vuran bir ağrı boğazda şişme ne yapmalıyım

  Cevapla
 5. merhaba lyrica kullanıyorum ilacı erken bitirdim ve şu an çok kötüyüm bir arkadaşım laroxy verdi açıklamasında deprasyon düzeltmesi olarak gördüm bu yoksunluğu düzeltmede işe yararmı

  Cevapla
Yorum yapın