Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Cipram 20 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?

Cipram 20 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?

Cipram 20 mg Kullananlar Yorumları nasıl? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Cipram nedir? yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cipram 20 mg Nedir?

Cipram 20 mg Nedir
Cipram 20 mg Nedir

Günümüzde popülerliği oldukça artan Cipram, diğer adıyla Sitalopram Tabletler, başlangıç aşamasındaki depresif hastalığın tedavisi için ve olası nüksetme/tekrarlamaya karşı bakım olarak endikedir. Citalopram Tabletler ayrıca agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğunun tedavisinde endikedir.

Cipram 20 mg Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Cipram 20 mg Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı şu şekildedir;

Cipram, depresyonu tedavi etmek ve kendinizi daha iyi hissettiğinizde bu semptomların tekrar ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Ayrıca Cipram, tekrarlayan depresyonu olan hastalarda yeni depresyon ataklarının oluşmasını önlemek için uzun süreli tedavinin bir parçası olarak kullanılır.

Cipram 20 mg Fiyatı

Sadece eczanelerde reçeteli olarak satılan Cipram 20 mg Fiyatı 30.09 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cipram 20 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Cipram 20 mg yan etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Ayrıca aşağıdakilerden herhangi birini görürseniz lütfen ilacı kullanmayın bırakın. Bunlar şöyledir:

 • Burun tıkanıklığı ve akıntısı,
 • Edişe ve huzursuzluk,
 • Ateş,
 • Sersemlik, halsizlik,
 • İştah değişikliği,
 • İshal veya kabızlık,
 • Bulantı,
 • Uyku sorunları ve bozuklukları ( kabus, uyuma zorluğu vs.)

Cipram 20 mg Kullananların Yorumları

Cipram 20 mg kullananların yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Cipram 20 mg kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Ben stresli günler yaşadığım için kullanıyorum. Fakat çok dalgın ve uykulu bir insan yaptı beni. Her gün araba kullandığım için uyuyakalmaktan korkuyorum. Bu yüzden ilacı bıraktım.

Recep Bey

İlacı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Tabi ki de yan etkileri var ama kullanım amacımı gayet karşılıyor. Bu yüzden doktorumun tavsiyesine göre kullanmaya devam edeceğim.

Pelin Hanım

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Cipram Gece İçilir mi?

Cipram (sitalopram) bir antidepresan ilaçtır ve genellikle günlük olarak sabahları alınması söylenir. Fakat doktorunuz size gece de içilebileceğini söylediyse gece içebilirsiniz. Böylece Cipram Gece İçilir mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Cipram 20 mg Kilo Aldırır mı?

Cipram bir antidepresan olduğu için kullanırken kilo artışı görebilirsiniz. Bu gayet normal bir durumdur. Fakat kullanmaya başladıktan bir süre sonra bu kilo artışı görülür. İlk başlarda görülmez. Böylece Cipram 20 mg Kilo Aldırır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Cipram 20 mg Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Cipram kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Ayrıca buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.,

Son olarak Cipram 20 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (7 Oy)
“Cipram 20 mg Kullananlar Yorumları – Yan Etkileri Nelerdir?” üzerine 4 yorum
 1. Bende kulak cinlamadi yaptı panik atak olduğum içinin kullanmaya devam ediyorum. Umarım tedavi surem tamamlandıktan sonra kulak cinlamalarim gecer

  Cevapla
 2. Aynı sekilde bana kulak çınlaması yapıyor 4 yıldır kullanıyorum şayet bir gün almasam basım dönüyor kulağım çınlıyor.

  Cevapla
 3. Ben 10 yıldır günde 1 tane alıyorum gayet iyi geldi mutluyum huzurluyum 2 doktora gittim cipramı önerdiler bana güven geldi

  Cevapla
 4. Elimde teblet… İçmekle içmemek arasındayım… Tek problemim uyku uyuyamamak… Gizli kaygı problemi düşüncesi ile verdiler… Kararsuzım…

  Cevapla
Yorum yapın