Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları

Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları

Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda son derece merak edilen ilaçlar arasında yer alan Magnezi Kalsine, ile alakalı kullanıcı yorumları, yan etkileri, ne işe yaradığı gibi tüm detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Bu ilaç kabızlığı gidermek için ve de bağırsak rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Belirli dozlarda Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızda sizlerle olacak.

Magnezi Kalsine Nedir

Magnezyum doğal olarak oluşan bir mineraldir. Magnezyum vücuttaki birçok sistem, özellikle Delaware kaslar ve sinirler için önemlidir. Magnezi Kalsine , vücutta yeterli magnezyumun korunması için ek olarak kullanılır. Ayrıca Magnezi Kalsine ayrıca hazımsızlığı tedavi etmek için bir antasit olarak veya ara sıra kabızlığı gidermek için bir müshil olarak kullanılır. Bunun yanında Magnezi Kalsine, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için doktorunuza danışın.

Magnezi Kalsine Ne İşe Yarar

Magnezi Kalsine Ne İşe Yarar
Magnezi Kalsine Ne İşe Yarar

Magnesia Kalsinasyon, doğal olarak mineral perikür olarak oluşan inorganik bir bileşiktir. Su ortamında, su ile hızla birleşerek magnezyum hidroksit oluşturur. Bunun yanında bir antasit ve hafif bir müshil olarak kullanılır ve tıbbi olmayan birçok kullanımı vardır.

Magnezi kalsine Nasıl Kullanılır

Magnezi Calsine’i doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Doğru dozlama talimatları için ilaç etiketini kontrol edin.

  • Magnezi Calsine’i yemekle birlikte ağızdan alınız.
  • Bisfosfonatlar (örn. alendronat), digoksin, kinolonlar (örn. kinolonlar) Siprofloksasin) veya tetrasiklin (örn. doksisiklin), magnesikalsin almadan 2-4 saat önce veya sonra alınmalıdır.
  • Ayrıca herhangi bir sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışın. Özellikle Magnesia karsin’i almayı unutur ve düzenli olarak kullanırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki doza yaklaşırken kaçırdığınız dozu almayınız, dozu atlayınız ve normal doz zamanına dönünüz. Aynı anda iki kez almayın.

Magnesia Carcine kullanımıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzla konuşun.

Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları

İlaç ile alakalı olumlu ve olumsuz yorumları aşağıda sizlerle. Bağırsak rahatsızlıkları için kullanılan bu ilaç kabızlığa iyi gelmektedir. Ayrıca müshil olarak da kullanılmaktadır.

“Yaklaşık 3 buçuk aydır kabızlık problemi yaşıyorum. İlacı kullanalı ise 4 gün oldu, çok faydasını gördüm.”

Kullanıcı Yorumu

“İlaç ilk başlarda fayda sağlıyordu fakat sonradan pek bir işe yaramadı. Değiştireceğim. Siz doktora danışın.”

Kullanıcı Yorumu

Magnezi Kalsine Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bunda da çeşitli yan etkiler bulunmaktadır. Özellikle bağırsak yollarında çeşitli rahatsızlıklar baş gösterebilmektedir. Ülkemizde sıklıkla kullanılan bu ilacın çeşitli yan etkileri ise şunlardır:

  • İshal
  • Alerjik reaksiyonlar
  • Kaşıntı
  • Nefes almada problem
  • Çeşitli uzuvların şişmesi
  • Mide bulantısı bu rahatsızlıklar arasında gösterilmektedir.

Magnezi Kalsine İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sizlere bu ilaç ile alakalı çeşitli sorular ve cevaplar ile alakalı bilgiler verdik. Okumayı ihmal etmeyin.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.  

3.1/5 - (7 Oy)
Yorum yapın