Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Momecon Krem Kullananlar Yorumları – Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Momecon Krem Kullananlar Yorumları – Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Momecon Krem Kullananlar Yorumları incelenmeden önce ne olduğuna bakmak gerekir. Genel olarak dermatologlar tarafından önerilmektedir. Bunun yanı sıra reçete ile satılmaktadır. Dermatit hastalıklarda etkili olan 30 gramlık tüplerde yer alan kremdir. Birçok muadili yer alan bu krem genel olarak ne işe yarar merak ediliyor. Momecon kullananlar kısmının yanı sıra Momecon Krem ne işe yarar sorusu da öne çıkıyor. Faydaları konusuna detaylı bakıldığı zaman;

 1. Sadece cilt yüzeyleri için değil saç, göz ve hatta kulaklarda da işe yaramaktadır. Meydana gelen sorunlarda dahi etkili olan bir ilaç olduğu bilinmektedir.
 2. Formülünde yer alan mometazon bileşenleri sayesinde etki etmektedir. Bedende meydana gelen şişliklerden kızarıklıklara kadar hızlı ve etkili olarak mücadele ettiği bilinmektedir.
 3. Egzama tedavileri sırasında oldukça yaygın bilinen ilaçlar arasında yer alır.
 4. Sedef hastalıkları eğer dirsek, diz, saçlı kafa derisi ya da diğer kuru olan alanlarda ve kaşıntılı bölgelerde meydana geliyorsa tercih edilmektedir.

Hızlı ve etkili krem türlerinden bir tanesi olmasından dolayı doktorlar tarafından çok sık önerilmektedir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Momecon Krem Kullananlar Yorumları

Momecon Krem Nedir, Ne için Kullanılır?

Momecon Krem Nedir, Ne için Kullanılır sorusu hastaların ya da kullanma düşüncesinde olan kişilerin merak ettikleri detaylar arasında yer alıyor. Genel olarak Momecon Krem kullanılan hastalıklara bakarsanız, sedef hastalığı olarak bilinen psoriasis, atopik dermatit, tahriş edici maddelerden ya da alerjik dermatit gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Genel olarak iltihaplı deri hastalıklarında doktorlar tarafından önerilmektedir. Fakat bu durum kesinlikle doktor kontrolünde olması gerekir.

Momecon krem kullananlar yorumları kişisel bir şey olmasından dolayı insanların dikkat etmesi gereken noktalar arasında yer alır. Bazı kişilerde tamamen yan etki yapabilecek olduğu gibi bazı kişilerde çok işe yarayabilmektedir. Bu yüzden doktor önermeden ya da doktora sormadan kullanılması pek doğru değildir.

Momecon Nasıl Kullanılır?

Momecon nasıl kullanılır sorusu araştırılan detaylar arasında yer almaya devam ediyor. Günde bir defa olacak şekilde birkaç damla deriye uygulanarak kullanılmaktadır. Doktor tarafından önerilen bir krem olmadığı sürede kullanmamak gerekir. Doktor kontrolünde olmaya özen göstermek gerekir. Hastaların bu ilacı uyguladıkları alanlara bakarsanız kasık, koltuk altı bölgesi gibi birçok yüzeylerde kullanılmaktadır. Fakat uzun süre kullanmamaya özen göstermek gerekir. Tedavi edilen deri bölgelerinde sargı ya da başka bir pansumanla kapatılmaması gerekir. Aksi halde cilde zarar vermesi gibi durumlar meydana gelebilmektedir.

Momecon krem kullananlar yorumları kısmında bazı kişilerde etkili bir krem olduğu gözlenirken bazı kişilerde etkili olmadığı gözlenebilmektedir. Bu durum sadece kişisel bir durumdur. Bu yüzden doktor kontrolünde kullanmak her zaman önerilen detaylar arasında yerini alıyor.

Momecon Krem Kullananlar Yorumları

Momecon Krem Kullananlar Yorumları
Momecon Krem Kullananlar Yorumları

İlk olarak Momecon Krem Kullananlar Yorumları hakkında bu ilacı kullanıp hem olumlu hem de olumsuz yorum yapan kişiler bulunsa da olumlu taraf daha ağır basmaktadır. Düzenli ilaç kullanmakta oldukça önemlidir. Bu sayede ilacın etkisini daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında doktor veya eczacınız eğer bu ilacı vermediyse kullanmamalısınız. Sizler için Momecon krem kullanıcı yorumları iyi midir? Kullananlar neler demiş bir bakalım. Ayrıca benzer bir yazımız olan Belogent Krem Kullananlar Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

 • Seboreik dermatit hastalığına karşı savaşta yıllardır kullandığım bir kremdir.
 • Kullandığım andan itibaren etkisini gösterdi. Oldukça etkili bir krem

Bunun yanında birçok çeşitli rahatsızlığa iyi gelen Momecon Krem Kullananlar Yorumları sizlerle:

 • Sedef gibi derimde değişik rahatsız eden bir şey vardı. Bu ilaç sayesinde 2 aylık bir süreçte geçti.
 • İlaç iyi gibiydi ama benim derimde tahriş yaptı. O nedenle bıraktım, doktorunuza danışın mutlaka.

Momecon Pomat Kullananlar

Günde 1 kez hastalıklı bölgeye sürülerek kullanılan Momecon Pomat oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Kullananlar ise bunu destekler nitelikte yorumlar yapmıştır. Sizler için hem olumlu hem olumsuz Momecon Pomat Kullananlar yorumlarını derledik. İşte bazıları:

 • Kullandığım kadarıyla; birkaç gün fazla kullanıldığında ciltte yanma ve kaşınma gibi etkileri yaşadığım etkili krem.
 • Momecon Pomat, mucize gibi etkili.

Momecon Losyon Kullananlar Yorumları

Momecon Losyon Kullananlar Yorumları
Momecon Losyon Kullananlar Yorumları

Öncelikle Momecon Losyon Kullananlar Yorumları size bu ilaç hakkında kesin bilgiler sunmaz, unutmayın. Herkesin deneyimi farklı olabilmekte, bu nedenle yorumlardan etkilenerek tedavinizi kesinlikle aksatmayınız. Kendi kendinize bu ilacı kullanmaya başlamayın. Sadece fikir vermesi adına yapılan yorumları derledik.

 • Pernio için sağ ayak parmaklarımda kullandığın sorunlarımı çözen losyon. Soğuktan dolayı parmaklarımda kızarıklık ve şişme oluyordu. Artık sorunum çözüldü. 
 • Sedef hastalığı için de çokça reçete edilen bir losyon.

Ayrıca, benzer bir yazımız olan Procto Glyvenol Krem Kullananlar Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Momecon Saça Zarar Verir Mi?

Momecon saça zarar verir mi birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Krem içerisinde asit bileşenleri yer alıyor. Bu yüzden de saç derilerini yakması gibi durumlar medyana gelebilmektedir. Fakat bu durum çok olağan konular arasında yer alır. Kullanıcıların genel yorumlarına bakarsanız, kişiler birkaç günden fazla kullandıkları zaman cilt yüzeylerinde yanma ya da kaşınma gibi etkileri olabilen bir krem olduğu gözlenmektedir.

Momecon krem yorumlarına bakılarak kullanılacak bir krem değildir. Her ne kadar reçetesiz olarak da satılıyor olsa bile her cilt üzerinde aynı etkileri vermeyecektir. Bu yüzden de kişilerin genel olarak doktor kontrolü altında olarak kullanması gerekir. Aksi halde beklenmedik yan etkiler meydana gelebilmektedir.

Momecon Yüze Sürülür Mü?

Sıkça sorulan Momecon Yüze Sürülür Mü? sorusu ile ilgili açıklama yapalım. Özellikle yüzde oluşan deri hastalıkları için Momecon kullanılabiliyor. Ancak uzun süreli kullanmak belirli tahribatlara neden olabiliyor. Momecon’u yüzünüze sürmek istiyorsanız bu süreyi uzun tutmamaya özen gösterin. En fazla 1 hafta kullanmanız ideal olacaktır.

Momecon Krem Kaç Gün Kullanılır?

Bu süre hastalık boyutunuza göre değişmektedir. Ancak oldukça etkili bir krem olduğu için ortalama 1 hafta içerisinde sorunlarınızı çözecektir. Aksi bir durum yaşandığında ise doktorunuz ile iletişime geçmeyi unutmayınız. Böylelikle Momecon Krem Kaç Gün Kullanılır? sorusunu cevaplamış olduk.

Momecon Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Vajina oldukça narin bir kısımdır. Burada yaşanan hastalıklar sebebiyle Momecon krem kullanmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Yüz için söylediklerimiz vajina için de geçerlidir. Momecon krem kullanılabiliyor ancak uzun süreli kullanmanızı önermiyoruz. Maksimum 1 hafta kullanmanız ideal olacaktır. İşte Momecon Krem Vajinaya Sürülür Mü? sorusunun cevabı bu şekildedir.

Momecon Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Bu kremin sivilce üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Sivilce izi veya doğrudan sivilceye uygulanması tavsiye edilmemektedir. Momecon krem sivilce için kullanılır mi? Sorusunun tam cevabı ise hayır olmaktadır.

Momecon Krem Fiyat 2022

Eczanelerden elde edebileceğiniz bu ilacın 2022 yılında Momecon Krem Fiyatı kdv dahil 15.42 TL‘dir.

Momecon egzama kremi kullananlar ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda yanıt veriyor olacağız.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.7/5 - (12 Oy)
“Momecon Krem Kullananlar Yorumları – Sivilce İçin Kullanılır Mı?” üzerine 4 yorum
  • Her hastada farklı reaksiyonlar vereceğinden ötürü, bir uzmana danışmanız daha yararlı olacaktır. Doktorunuza sorabilirsiniz.

   Cevapla
Yorum yapın