Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Reçetesiz Anksiyete İlaçları – Hangileri Var ? Ne İşe Yararlar?

Reçetesiz Anksiyete İlaçları – Hangileri Var ? Ne İşe Yararlar?

Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?
Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?

Reçetesiz Anksiyete İlaçları Kaygı bozuklukları için kullanılan reçeteli ilaçlar hakkında konuşmadan önce, tüm kaygıların aynı olmadığını ve tüm kaygı ilaçlarının insanları aynı şekilde etkilemediğini hatırlamak önemlidir. Farklı ilaçlar her kişiyi farklı şekilde etkiler, bu nedenle hangi ilacı deneyeceğiniz konusunda nadiren basit bir cevap vardır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨  

Anksiyete İçin Citoles Kullananlar

Ayrıca, ilaçların asla tek başına alınmaması gerektiğini vurgulamakta fayda var. Anksiyete ilaçları fiziksel ve psikolojik bağımlılığa neden olabiliyor. Yalnızca kaygı ilacı kullanırsanız, kaygı ile ilaç kullanmadan başa çıkma yeteneğinizi kaybedebilirsiniz. Daha sonra ilacı almayı bırakırsanız veya etkisiz hale gelirse (bazı kaygı ilaçları zamanla etkisini kaybeder), gelecekte kaygı ile başa çıkmakta ciddi şekilde zorlanabilirsiniz. Kaygı ilacı kullanmayı seçerseniz, her zaman ilaca dayanmayan kaygı kontrol yöntemleri kullandığınızdan emin olun.

Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?
Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?

Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Neden Yoklar?

Kaygı bozuklukları için kullanılan reçetesiz ilaçlar maalesef şu anda mevcut değil. Çünkü kaygı ilaçları, varsayılan olarak beyin kimyasını etkiler. Anksiyete için çalışan tek ilaçlar nörotransmitter seviyelerini değiştirir ve bazıları etkili olsa da, bu değişiklikler bazı insanlar için tehlikeli olabilir, diğer ilaçlarla etkileşime girebilir ve muhtemelen kötüye kullanılabiliyor.

Yan etkileri olmayan bir kaygı ilacı yoktur ve anksiyolitikler kötüye kullanılan ilaçlar olabileceği veya alkol ile zayıf etkileşime girebileceği için, reçete olmadan temin edilemeyecek kadar tehlikeli olarak kabul edilirler. Doktorlar ve psikiyatristler, ilaçlarla ilişkili risklerin ödüle değdiğinden emin olmak için kaygı bozukluğunuz olduğundan olumlu olmalıdır.

Reçetesiz Kaygı Giderici Alternatifler

İlaçlar her zaman son çare olmalıdır, ancak ilaca ihtiyacınız olduğundan eminseniz, doktorunuzla konuşmakta bir sakınca yoktur. Reçeteli kaygı giderici ilaçlar oldukça ucuzdur ve bazıları – Buspirone gibi – diğer ilaçlardan daha az yan etkiye sahiptir (ancak daha zayıf olma eğilimindedir).

Bununla birlikte, kaygı ile mücadele edenler için faydalı olabilecek alternatifler vardır. Aşağıdakileri reçetesiz anksiyolitik alternatifler olarak değerlendirin:

Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?
Reçetesiz Anksiyete İlaçları: Hangileri Var? Ne İşe Yararlar?
  • Magnezyum: Magnezyum, gıdalarda tükenmiş gibi görünen bol miktarda bulunan bir mineraldir. Magnezyum kaygıyı mutlaka tedavi etmese de, bazı kaygı belirtilerini hafifletmekten sorumlu olduğuna dair bazı kanıtlar vardır. Diyetlerinde yeterince magnezyum almayanlar için harika bir seçimdir ve hızla Amerika’daki en popüler takviye türlerinden biri haline gelmektedir.
  • Bitkisel Çözümler: Bazı bitkisel takviyeler de kaygıda başarılı sonuçlar göstermiştir. Kava belki de en iyi bilinenidir ve çoğu bitkisel mağazada ve doğal gıda pazarında mevcuttur. Kava, çok sayıda iyi yönetilen klinik çalışmada etkili olduğu gösterilen birkaç bitkisel takviyeden biridir. Ancak kava’yı doğru aldığınızdan emin olun. Çoğu sağlıklı gıda mağazasındaki kava dozları. Önerilen günlük değerden daha düşüktür ve kava yağda çözünür olduğu için yemekle birlikte alınmalıdır. Çarkıfelek çiçeği ve kediotu da potansiyel seçeneklerdir.
  • Egzersiz: Egzersiz bir ilaç olmasa da, çalışmalar bazı kaygı giderici ilaçlardan daha güçlü olduğunu ve elbette hiçbir yan etkisinin olmadığını. Ve sayısız sağlık yararı olduğunu göstermiştir. Egzersiz, nörotransmitter seviyelerini artırır (tıpkı ilaçlar gibi), stres hormonunu yakar . Ve kaygı belirtilerini fiziksel olarak azaltabiliyor. Egzersiz, kendi başına bir ilaç sınıfıdır.

Bunların tümü elbette reçetesiz satılıyor. Ayrıca, yakın gelecekte reçetesiz bazı kaygı giderici seçeneklerin mevcut olmaması düşünülemez. Gerçek şu ki, ilaç şirketleri reçetesiz kaygı giderici ilaçlar geliştirmek istiyor. Çünkü bir kez yaptıklarında önemli ölçüde kar elde etme potansiyeline sahipler.

SIK SORULAN SORULAR

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan 💎 Ana Sayfamıza Göz Atın! 💎   

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın