Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Zentius D Kullananların Yorumları – Vitamin Eksikliği Olanlar Dikkat!

Zentius D Kullananların Yorumları – Vitamin Eksikliği Olanlar Dikkat!

Zentius d kullananların yorumları yazımız ile beraberiz. Bu ilaç d vitamini eksin olan yaşlılar ve yetişkinlerde kullanılmak üzere üretilmiştir. Demir eksikliğinin giderilmesi ve bazı durumlarda oluşan kemir erimesi hastalığının tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlere bir D vitamini ilacını kullananlar yorumlarını derledik. Umarız yorumlardan bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Zentius D Nedir Yan Etkileri?

Öncelikle Zentius D nedir? bu konudan bahsedelim. Zentius D çiğneme tabletinde kolekalsiferol (vitamin D3) ve kalsiyum karbonat olmak üzere iki etken madde yer almaktadır. Hem D3 vitamini, hem de kalsiyum beslenme ile temin edilen maddelerdir. Aynı zamanda D vitamini güneş ışınlarının etkisiyle deri tarafından da üretilmektedir. Şimdi ise Zendius D yan etkileri konusuna değinelim.

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Zentius D Nedir Yan Etkileri kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Her ilacın elbet bir yan etkisi vardır. Bu ilaç için de içerisindeki etken maddelere duyarlı kişilerde yan etkiler söz konusu olabilir.

 • Ürtiker (kurdeşen)
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Yüzde, dudaklarda ve dilde şişme
 • Ellerin, bileklerin ve ayakların ani şişmesi

Zentius D Kullananların Yorumları

Zentius D Kullananların Yorumları
Zentius D Kullananların Yorumları

İnsanların bir ilacı kullanmadan önce bu ilacı daha önceden kullanan kişilerden dinlemek istiyorlar. Bazı soruların cevaplarını merak etmektedirler. Örneğin bu ilaç gerçekten işe yarıyor mu?, yan etkileri ne kadar süre etki gösteriyor? veya ilacı ne kadar süre kullanmak gerekir? gibi soruların cevapları hakkında fikir sahibi olmak istiyorlar. Hal böyle olunca biz de Zentius D Kullananların Yorumlarını sizler için bir araya getirdik.

 • Ben hamilelik dönenimde kullandım. Bana doktorum tavsiye ettik ve d vitamini konusunda takviye sağladı. Memnun kaldım.
 • Aklınızda bulunsun yağlı yemeklerden sonra alınmasında fayda var. Çünkü d vitamini yağda çözünür. Böylece sindirim sisteminde ilacın emilimi daha iyi olacaktır. Ben böyle kullandım.
 • Tadı o kadar güzel ki naneli şeker niyetine yememek için zor tutuyorum kendimi. Bunun aksine annem tam tersini düşünüyor.

Zentius D Kullanıcı Yorumları

Tabii ki, herkesin deneyimleri farklı olabilir ve herkesin ilaçlara farklı tepkileri olabilir. Bu nedenle, zentius D veya herhangi bir ilaç hakkında endişeleriniz veya sorularınız varsa, doktorunuzla konuşmanız her zaman en iyisidir. Ancak Zentius D Kullanıcı Yorumları alt kısımda belirtilmiştir.

 1. “Zentius D, depresyon ve anksiyete semptomlarımı yönetmede gerçekten yardımcı oldu. İlk birkaç gün hafif baş dönmesi yaşadım, ancak bu yan etki sonradan kayboldu.”
 2. “Uzun süredir anksiyete ve panik atak problemlerim vardı ve zentius D kullanmaya başladıktan sonra hayatımda büyük bir fark gördüm. Daha az endişeli ve daha rahat hissediyorum.”
 3. “Zentius D, depresyon semptomlarımı büyük ölçüde azalttı. İlaç, birkaç hafta sonra etkisini göstermeye başladı ve şimdi daha iyi hissediyorum.”
 4. “Zentius D, uyku problemlerim için de yardımcı oldu. İlaç sayesinde daha iyi uyuyorum ve daha dinlenmiş hissediyorum.”
 5. “Birkaç yan etki yaşadım, özellikle de ilk başladığımda, ancak doktorumla konuştum ve bunları yönetmek için bazı stratejiler önerdi. Şimdi zentius D kullanmaya devam ediyorum ve son derece memnunum.”

Zentius D Ne İçin Kullanılır?

D vitamini kullanmak isteyenler bu ilaç için Zentius D Ne İçin Kullanılır? sorusunu mutlaka soruyor. Bu ilaç d vitamini eksikliklerinde doktor tarafından verilen d3 vitamini içeren bir ilaçtır. Bunun yanında bazı durumlarda kemik erimesi hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Ayrıca, benzer bir yazımız olan E Vitamini Kapsülü Kullananlar Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz.

Zentius D Kilo Yapar Mı?

Ayrıca Zentius D Kilo Yapar mı sorusu da akıllarda soru işareti olarak durmakta. Bu soruya bir açıklık getirelim. Eğer yeteri kadar d vitamini vücudunuzda yoksa kilo alımı olabilir Fakat bu eksiklik giderildiğinde ise kilo kaybı süratlenir.

D vitamini yalnızca bir vitamin değildir. Çok fazla opsiyonu olan bir vitamindir. Sanıldığı gibi sadece kemiklere veya bağışıklık sistemine yardımcı olmuyor, pek çok görevi yerine getiriyor. D vitamini az olan kişilerin kaslarında çabuk yorulmalar meydana gelir ve kasların metabolizmasında bozulma olabilmektedir. Enerji tüketimi dengesizleşir. Hal böyle olunca yağlanma kolaylaşıyor.

Zentius D Aç Mı Tok Mu?

Her ilaçta olduğu gibi Zentius D Aç Mı Tok Mu? sorusunun benzerleri sıkça sorulmaktadır. Zentius D ilacı yemeklerden sonra tok karnına günde 2 kere alınmalıdır. Ayrıca, benzer bir yazımız olan D Vitamini Ampul Nasıl Kullanılır Canan Karatay içeriğimize de bakabilirsiniz.

Zentius D Günde Kaç Kere Kullanılır?

Mutlaka Zentius D ilacını doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Zentius D günde kaç kere kullanılır emin değilseniz değilseniz doktorunuza danışın. Yaşlılar ve yetişkinler için önerilen doz tercihen yemeklerden sonra günde 2 kez 1 tablettir. Ayrıca, hamileler için önerilen doz ise günde 1 tablet olmaktadır.

Zentius D Zararları

Zentius D kullanımı bazı zararlara neden olabilir. Zentius d kullananların yorumları incelendiğinde bunların arasında en sık görülenler:

 1. Baş ağrısı
 2. Bulantı
 3. Kusma
 4. İshal
 5. Ağız kuruluğu
 6. İştah kaybı
 7. Terleme artışı
 8. Uyku bozuklukları

Zentius D Kimler Kullanabilir?

Merak edilen bir soru da Zentius D Kimler Kullanabilir? sorusudur. Bu ilacın üretilme amacı yaşlılarda kalsiyum ve D vitamini eksikliğinin önlenmesi, giderilmesi ve bazı durumlarda kalsiyum ve D vitamini eksikliği riski taşıyan hastalarda “Kemik Erimesi Hastalığı” tedavisine ek olarak kullanılıyor.

Zentius D Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Zentius D Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.8/5 - (10 Oy)
“Zentius D Kullananların Yorumları – Vitamin Eksikliği Olanlar Dikkat!” üzerine 6 yorum
 1. İlaç neden bu kadar ekşi halbuki ben daha evvel zentius D
  kullanıyordum hiçbir sorun yoktu

  Cevapla
 2. zentius ve berazinc diye bir ilaç var bunlar aynı an da kullanıldığın da herhangi bir sıkıntı olur mu acaba

  Cevapla
Yorum yapın