Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ürispas Kullananların Yorumları

Ürispas Kullananların Yorumları

Bugün Ürispas Kullananların Yorumları yazımızla beraberiz. Ürispas, ilacı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Ürispas nedir ve ne işe yarar, ne için kullanılır, yan etkileri ve Ürispas kullananların yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, benzer ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Üripas Nedir?

İlk olarak Ürispas nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Ürispas 200 mg film tablet; yuvarlak, bombeli, beyaz renkli, düzgün kenarlı film kaplı tabletler şeklindedir. Her bir pakette 60 film tablet içerecek şekilde piyasaya sunulmuştur. Bu ilacın etken maddesi olan flavoksat HCl, antispazmodikler (spazmı önleyen veya tedavi eden ilaçlar) olarak isimlendirilen bir ilaç grubuna dahildir.

Üripas Ne İşe Yarar?

Üripas Ne İşe Yarar?
Üripas Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Üripas Ne İşe Yarar? sorusu merak edilmektedir. İlk olarak ilacın temel kullanım amacı idrar yolları spazmı da dahil olmak üzere kas spazmlarını önler veya ağrısını giderir. İçeriğinde ki etkin madde sayesinde idrar yolları spazmına iyi gelmektedir. Ayrıca etken maddesi olan flavoksat kas gevşetici özelliğine sahiptir.

Mesanedeki kasların gevşemesine yarar ve hastaların rahatlamasına neden olabiliyor. Özellikle hemen idrara çıkma ihtiyacı hissini, idrar sızıntısını, sık sık banyoya yapılan gitme durumunu ve mesane ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Fakat bu ilaç mesane semptomlarını tedavi edemez. Bunun için doktorunuzdan başka bir ilaç tavsiyesi alabilirsiniz.

Üripas Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Üripas Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Ürispas idrar yollarının kas kasılmalarına sebep olan durumların tedavisinde kullanılıyor. Bu kas spazmları; idrar torbası, prostat bezi veya üretra’nın iltihaplanmasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, ameliyat, sistoskopi (sistoskopla mesane boşluğunun incelenmesi) ya da kateterizasyonun sonucu olarak meydana gelebilen gece aşırı idrara çıkma, ağrılı idrara çıkma ve idrar akışını kontrol edememe gibi belirtilerin tedavisinde kullanılıyor.

Ürispas Nasıl Kullanılır?

İlk önce Ürispas’ı doktorunuzun tavsiye ettiği gibi kullanın. Ancak emin değilseniz doktorunuza ya da eczacınıza danışarak kontrol ediniz. Günde 3-4 kez bir tablet olarak alabilirsiniz.

Uygulama Yolu

Ürispas, ağız yolu ile kullanılıyor. Tabletler kırılmamalı, bir bütün halinde tercihen 1 bardak su ile birlikte alınmalıdır. Ayrıca, bulantının önlenmesi amacıyla yemeklerden sonra kullanılmalıdır.

Ürispas 200 mg Yan Etkileri

Tabii ki tüm ilaçlar gibi, Ürispas‘ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Yaygın Yan Etkiler

 • Bulantı

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • Uyku hali
 • Görmede bozukluk
 • Kusma
 • Ağız kuruluğu
 • Mide ağrısı
 • Mide rahatsızlığı, hazımsızlık
 • Döküntü

Seyrek Yan Etkiler

 • Kurdeşen
 • Kaşıntı
 • Mesanenin tam olarak boşalamaması (üriner retansiyon)
 • Yorgunluk

Ürispas Kullananların Yorumları

Öncelikle Ürispas Kullananların Yorumları yapan hastaların yorumlarından birkaçını bir araya getirdik. Bu ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca, başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Gabaset Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte Ürispas 200 mg kullanıcı yorumları:

İdrar yollarındaki hastalığım için doktor bu ilacı yazdı. Hemen etkisini göstermese de zamanla daha iyi yaptı.

Kullanıcı yorumu

İlacın derecesine göre tuvalete çıkma olasılığı ve testis ağrısında artışa yol açabilir. Ben kullanırken bu ağrıları çektim. Çekilmez bir ağrı değil ama iyi de değildi.

Kullanıcı yorumu

Kullanmaya başladıktan sonra bulantı yan etkisini gösterdi. Onun dışında sorun olmadı.

Kullanıcı yorumu

Ürispas Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Ürispas Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.8/5 - (5 Oy)
Yorum yapın