Ana Sayfa » Fiyatları » Amerika Market Fiyatları 2024 – ABD Market Fiyatları Güncel

Amerika Market Fiyatları 2024 – ABD Market Fiyatları Güncel

Amerika Market Fiyatları 2024 ve ABD Market Fiyatları yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi, başkenti Washington olan Amerika’da market fiyatları ve bunun yanında et, alkol ve sigara fiyatları ile ilgili yaptığımız araştırmaları sizlerle paylaşacağız. Ayrıca farklı market fiyatlarının da bulunduğu fiyatları kategorimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Amerika Market Fiyatları

Öncelikle Amerika’da market alışverişi yapmak isteyen bir kişi, bir sokak üzerinde en az iki üç market ile karşılaşacaktır. Bu kadar sık market bulunması kişiler için çok ama çok kolaylık sağlamaktadır. Aynı zamanda bu marketlerin birbiriyle rekabet etmesi de kişiler için fiyatlarda büyük bir çıkar sağlamaktadır. Bu kadar fazla marketin içerisinde kendini öne çıkarabilmiş olan ve aynı zamanda daha çok tercih edilen marketlerden bazıları ise; Aldi, Amazon, Trader Joe’s, Walmart, ShopRite’dır. Bir başka deyişle birçok market zinciri bulunmaktadır. Bu marketlerde satışta olan bazı temel gıdalar için Amerika Market Fiyatları listemiz şu şekilde:

ÜrünFiyat ($)
Un (1 Kg)2.60 USD
Şeker (1 Kg)2.00 USD
Pirinç (1 Kg)3.80 USD
Patates (1 Kg)1.56 USD
Soğan (1 Kg)1.50 USD
Tavuk Eti (1 Kg)5.45 USD
Pişirme Yağı (1 Lt)4.14 USD

Amerika Ekmek Fiyatı 2024 – (ABD Ekmek Fiyatı)

Amerika'da Ekmek Fiyatı
Amerika’da Ekmek Fiyatı

Ülkemiz, ekmek tüketimi konusunda dünyada birinci sırada yer almaktadır. Bizdeki ekmek kültürü, diğer ülkelerde bu kadar fazla değildir. İncelediğimiz Amerika’da ekmek tüketimi çok yüksek değildir fakat taze ekmek kültürleri bulunmaktadır. Üretimde olan çok fazla ekmek çeşidi bulunmaktadır. Amerika’da Ekmek Fiyatı için en çok tüketimde olan:

 • Bir adet somun ekmek (250 gr) = 1,50$

Amerika’da Ekmek Kaç Dolar

Öncelikle Amerika ve farklı ülkelerde çeşit çeşit ekmekler bulunmaktadır. Glutensiz, kepekli, sade, baget gibi birçok çeşit ekmek vardır. Bunun yanında Amerika’da Ekmek Kaç Dolar derseniz de 1,50 dolar bandındadır. Eğer ürünlerin çeşitliliği ile 6 $’a kadar fiyat yükselebilmektedir. Skala 1-6 $ arasındadır.

Amerika Domates Fiyatları

En çok tüketilen sebzelerden biri olan domates, dünyanın birçok yerinde üretilmektedir. Bununla birlikte Amerika ise dünyanın en büyük domates ithalatı yapan ülkelerindendir. O halde tüketimle doğru orantılı olması, bizlere Amerika’da fazla domates tüketildiğini göstermektedir. Amerika Domates Fiyatları ise şu şekildedir:

 • Bir kilogram domates = 3,50$

Ayrıca Sırbistan Market Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Amerika’da Abur Cubur Fiyatları

Her ne kadar sağlığa zararlı olsa da, birçoğumuz tarafından abur cuburlar çok sevilmektedir. Tıpkı bizde olduğu gibi ABD’de de abur cuburlar çok fazla tüketilmektedir. Atıştırmalık ismi verilen ve bununla birlikte çok tüketilen ürünler arasında çikolata ve cips vardır. Amerika’da Abur Cubur Fiyatları ise şu şekildedir:

 • Cheetos Cips 130 gr = 2.30$
 • Pringles Cips 156 gr = 4.00$
 • Triscuit Kraker 255 gr = 3.56$
 • Oreo Mini Bisküvi 99 gr = 2.50$
 • Hershey’s Sütlü Çikolata 44 gr = 1.46$

Amerika’da Su Ne Kadar?

Hayatımızın vazgeçilmezi olan su, birçok ülkede ne yazık ki yüksek fiyatlara satılmaktadır. Bunlardan biri de Amerika’dır ve bununla birlikte markalar arasında fiyatlar çok değişkenlik göstermektedir. Ama genel olarak Amerika’da su ne kadar sorusunun yanıtı şu şekildedir:

 • 1 Litre Su = 1.45$
 • 3.78 Litre Su = 1.70$

Amerika Et Fiyatları 2024

Amerika'da Et Fiyatları
Amerika Et Fiyatları

Protein açısından oldukça zengin olan et, Amerika’da çok ama çok fazla tüketilmektedir. Farklı et türlerini ve bununla birlikte birbirinden çeşitli pişirme yöntemleriyle sofralarında kullanmaktadırlar. Amerika Et Fiyatları 2024 yılında en çok tüketilenlerin listesi aşağıda verilmiştir:

 • 1 kg Hindi göğüs = 10.50$
 • 0,5 kg Dana Pirzola = 6.36$
 • 1 kg Kıyma = 5.29$
 • 1 kg Tavuk göğüs = 7.00$

Amerika Alkol Fiyatları

ABD alkol fiyatları ile yazımıza devam ediyoruz. Birden fazla çeşidin bulunduğu ülkede alkol fiyatları özellikle ülkemize göre çok daha ucuzdur. Viskiden biraya, tekiladan votkaya sonuçta her ürün için birbirinden çeşitli markalar bulunmaktadır. Marketlerde satılan ve aynı zamanda en çok tavsiye edilen ürünler için hazırladığımız Amerika Alkol Fiyatları listesi şu şekildedir:

Ayrıca Red Label Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MarkaFiyat
Smirnoff No. 21 Vodka (100’lük)18.99$
Olmeca Altos Tekila (75’lik)29.99$
Johnnie Walker Red Label Viski (100’lük)36.46$
Apothic Red Kırmızı Şarap (75’lik)17.09$
Don Q Rom (75’lik)20.00$

Amerika Bira Fiyatları

İlk olarak Amerika’da Bira Fiyatları çok fazla üretim olduğu için yüksek değildir. Ülkenin vatandaşları çok ama çok fazla bira tüketmektedir. Bu nedenle ABD’de bira daha çok belli miktardaki paketler halinde satılmaktadır. En çok tüketilen ve aynı zamanda sevilen biraları sizler için listeledik. Amerika Bira Fiyatları listesi şu şekilde:

 • Corona Bira 12’li Paket = 15.79$
 • Budweiser Bira 12’li Paket = 12.50$
 • Heineken Alkolsüz Bira 6’lı Paket = 8.99$
 • Guinness Draught Bira 6’lı Paket = 10.99$

Amerika’da Sigara Fiyatları

Kişiler tarafından Amerika’da Sigara Fiyatları ülkemize göre ne var ki daha pahalı olarak değerlendirilmektedir. Edgefield, 24/7, Crowns ve Marlboro gibi markalar daha çok öne çıkmaktadır. Genel fiyatları en düşük 5.98 USD olup, gelgelelim liste halinde söylemek gerekirse aşağıda belirtildiği şekildedir:

 • Marlboro Red Box = 7.52$
 • Edgefield Mentollü = 6.45$
 • Crowns Red = 5.98$
 • Camel Filters = 6.52$

Amerika Starbucks Fiyatları

Ve son olarak en çok merak edilen konulardan biri olan Amerika Starbucks Fiyatları hakkındaki araştırmalarımızı sizinle paylaşacağız. Ülkemizde yaşanan fiyat artışlarıyla neredeyse dışarda bir kahve içmek bile imkansız hale geldi. Bu nedenle fiyat karşılaştırması yaparken kendimizi bulmamız da oldukça doğal. Çeşitlerine göre çok fazla değişkenlik gösteren kahve fiyatları genel olarak 3$ civarındadır. Amerika Starbucks fiyatları için hazırladığımız liste şu şekildedir:

 • Caffe Latte – Tall = 3.75$
 • Caffe Mocha – Tall = 4.25$
 • White Chocolate Mocha – Tall = 4.50$
 • Caramel Macchiato – Tall = 4.75$
 • Iced Coffee – Tall = 3.25$
 • Cool Lime – Tall = 3.25$

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Amerika Market Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Amerika Market Fiyatları2024 yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

4.7/5 - (4 Oy)
“Amerika Market Fiyatları 2024 – ABD Market Fiyatları Güncel” üzerine 4 yorum
Yorum yapın