Ana Sayfa » Fiyatları » Red Label Viski Fiyatları 2024 – 100 lük, 70 lik Viskiler!

Red Label Viski Fiyatları 2024 – 100 lük, 70 lik Viskiler!

Red Label Viski Fiyatları 2024 ve Johnnie Walker Red Label yazımız ile karşınızdayız. Red Label Fiyat hakkında tüm detaylar. Ülkemizde alkol tüketme oranı fazla olduğundan dolayı, tüketen kişiler alkol fiyatlarını internet üzerinden araştırmalarını yapıyor. Red Label marka alkol de ülkemizde en çok tüketilen viski markaları arasında başlarda yer alıyor.

Bu nedenle Red Label Viski Fiyatları 2024 yılı itibariyle internet üzerinde birçok kez arandı. Ayrıca bunun gibi çeşitli alkol fiyatları için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Red Label Fiyat 2024

Ülkemizde sık sık tercih edilen viskiler arasında olan Red Label, fiyatları günden güne değişmektedir. Son gelen zamlarla birlikte fiyatlar güncellenmiştir. 2024 yılında güncek Red Label Fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Red Label ?Fiyat ?
35 lik Red Label Viski Fiyat450₺
Red Label 50 lik fiyat615₺
Red Label 70 lik Fiyat800₺
Red Label 100 lük fiyat1690₺
Red Label Fiyat 2024

Sizce bu fiyatlara Red Label viski alınır mı? Yoksa bu fiyatlara daha güzel veya uygun viskiler tercih edilebilir mi? Bizim diğer önerilimizi öğrenmek istiyorsanız Migros Viski Fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.

Johnnie Walker Red Label ?

Johnnie Walker Red Label
Johnnie Walker Red Label

Biz alkol şişesi üzerindeki isminden sıklıkla gördüğümüz sadece kalın yazı ile yazılı olan Red Label yazısıdır. Aslında dünya genelinde tam ismi olan Johnnie Walker Red Label olarak bilinmektedir. Peki Johnnie Walker kimdir ve neden bu isim etiketlerde kullanılıyor dediğinizi duyar gibiyiz.

Johnnie Walker, İskoçya da 1820 ‘li yıllarda ortaya çıkmıştır. Fakat bu alkol, viski sektörüne girişi Johnnie Walker ‘ın oğlu Alexander Walker ile birlikte olmuştur. Daha sonra ilerleyen yıllarda Walker ailesi gelirini sadece bu viski markası ile sağlamaya başlamıştır ve günümüzde hala üretimi devam etmektedir. Johnnie Walker Red Label Türkiye Fiyatı da alkolün Türk markası olmamasından kaynaklı yüksektir.

Red Label Viski Fiyatları 2024

Ülkemizde her yıl alkole zam gelmektedir. Alkollerin sıvı ölçü birimleri ne kadar artarsa fiyatı da doğru orantılı artmaktadır. 70 lik Red Label Viski Fiyatı ile 100 lük Viski Red Label fiyatı arasında farklar olduğunu görebiliyoruz.

Red Label ilk olarak İskoçya’da üretilmeye başlanmıştır. Bir yurtdışı markası olarak ülkemize tedarik edilen bu viskiye hatrı sayılır bir vergi ödeyip türk vatandaşına da ona göre bir fiyat ile sunuluyor. Bu nedenle birim fiyatlandırması doğal olarak diğer ülkelere göre fazla oluyor.

  • 35 lik Red Label Viski Fiyat : 450₺
  • 50 lik Red Label Viski Fiyat: 615₺
  • Red Label 70 lik Fiyat : 800₺
  • 100 lük Viski Red Label Fiyat : 1690₺

Red Label 100’lük Fiyat

Red Label 100’lük Fiyat ne kadar? Günümüzde tüketilen alkoller arasında en çok bira, rakı, şarap ve sonrasında viski gelmektedir. Viskilerin de satışa sunulan bir ölçülendirilme çeşidir vardır. Bunlar 35 lik, 50 lik, 70 lik ve 100 lük olarak kullanılıyor. 100 cl en yüksek sıvı ölçü birimidir. Alkol satılan market, tekel ve internet sitelerinde ise 100 lük Viski Red Label fiyatı 2024 yılı itibariyle 1100₺ olarak fiyatlandırılmış.

Diğer viski fiyatları ile karşılaştırdığımız zaman aralarında uçurumlar kadar fark yaratacak bir fiyat farkı yok. Kaç kişi olduğunuza ve ne kadar alkol aldığınıza göre değişir fakat 100 lük viskiyi günlük kullanımlar ile tek günde bitirmek mümkün değildir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bourbon Viski Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Red Label 70’lik Fiyat

Ülkemizde en sevilen viskilerden olan Red Label’in 70’lik şişesi bulunmaktadır. 0.7 Litre şeklinde satılan bu modelin fiyatı sürekli değişmektedir. Güncel olarak Red Label 70’lik Fiyatı 800 Türk Lirasından satılmaktadır. Kısacası 70 lik red label fiyat 2024 yılında bu şekildedir.

Red Label 50’lik Fiyat

Johnnie Walker Red Label, Türkiye’de satılan bir whisky markasıdır. 50 mL’lik bir boyutu mevcuttur ve fiyatı, satılan yerin veya perakendecinin fiyat politikasına göre değişebilir. Fakat Red Label 50’lik Fiyat genellikle 615 TL bandında satılmaktadır. Kısacası red label 50 lik fiyat bilgisi bu şekildedir.

35 lik Red Label Fiyatı 2024

Red Label, dünyanın en sevilen viski markalarından biridir. Bu ünlü viski markası, İskoçya’da üretilmektedir ve yıllardır kalitesi ve lezzeti ile tanınmaktadır. Red Label, özellikle karışık içeceklerde kullanılan bir viskidir ve dünya genelinde çok popülerdir. Bu nedenle, Red Label fiyatları da birçok viski sever tarafından merak edilmektedir.

Red Label fiyatları, her yıl önemli ölçüde artabilir. Ancak, bu artışın boyutu ve süresi, birçok faktöre bağlı olacaktır. Örneğin, üretim maliyetlerindeki artışın boyutu, üreticinin fiyatları ne kadar artırabileceğini belirleyecektir.

  • 35’lik Red Label Fiyatı: 450 TL

Red Label İyi Mi?

Yaşadığımız yer neticesinde viski kullanım oranı diğer alkollere göre biraz daha az diyebiliriz. Türkiye’de en çok tüketilen alkol bira olarak yer alıyor. Onun devamında ise isportolu içecekler yer alır.

İsporto: Oda sıcaklığında bulunur. etil alkolün içecek olarak kullanılmamasını sağlamak için içine metil alkol katılarak üretilir.

Bu listenin en sonunda ise %5 ‘lik bir oran ile şarap yer alıyor. Bu yüzden internet üzerinde şarap yerine Red Label Viski Fiyat konusu daha çok aratılmaktadır. Diğer viskilere örnek vermemiz gerekirse de Jack Daniels, Chivas Regal, J&B vb. viski markaları da ülkemizde tüketilmektedir.

  • Jack Daniels 100’lük Fiyat : 950-1600₺
  • Chivas Regal 100’lük Fiyat : 1300-5500₺
  • J&B 100’lük Fiyat : 800-999₺

Ayrıca, Red Label Fiyat ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Red label fiyat hakkında güncel bilgilerin yer aldığı videoyu aşağıya ekliyoruz. Yazımız dışındaki bilgilere oradan ulaşabilirsiniz.

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.  

Son olarak Red Label Viski Fiyatları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.  

4/5 - (4 Oy)
Yorum yapın