Red Label Viski Fiyatları 2022 – Red Label Türkiye Fiyatı

Red Label Viski Fiyatları 2022 yazımız ile karşınızdayız. Ülkemizde alkol tüketme oranı fazla olduğundan dolayı, tüketen kişiler alkol fiyatlarını internet üzerinden araştırmalarını yapıyor. Red Label marka alkol de ülkemizde en çok tüketilen viski markaları arasında başlarda yer alıyor.

Bu nedenle Red Label Viski Fiyatları 2022 yılı itibariyle internet üzerinde birçok kez arandı. Ayrıca bunun gibi çeşitli alkol fiyatları için bağlantıya tıklayarak diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Johnnie Walker Red Label

Johnnie Walker Red LabelPin
Johnnie Walker Red Label

Biz alkol şişesi üzerindeki isminden sıklıkla gördüğümüz sadece kalın yazı ile yazılı olan Red Label yazısıdır. Aslında dünya genelinde tam ismi olan Johnnie Walker Red Label olarak bilinmektedir. Peki Johnnie Walker kimdir ve neden bu isim etiketlerde kullanılıyor dediğinizi duyar gibiyiz.

Johnnie Walker, İskoçya da 1820 ‘li yıllarda ortaya çıkmıştır. Fakat bu alkol, viski sektörüne girişi Johnnie Walker ‘ın oğlu Alexander Walker ile birlikte olmuştur. Daha sonra ilerleyen yıllarda Walker ailesi gelirini sadece bu viski markası ile sağlamaya başlamıştır ve günümüzde hala üretimi devam etmektedir. Johnnie Walker Red Label Türkiye Fiyatı da alkolün Türk markası olmamasından kaynaklı yüksektir.

Red Label Viski Fiyatları 2022

Ülkemizde her yıl alkole zam gelmektedir. Alkollerin sıvı ölçü birimleri ne kadar artarsa fiyatı da doğru orantılı artmaktadır. 70 lik Red Label Viski Fiyatı ile 100 lük Viski Red Label fiyatı arasında farklar olduğunu görebiliyoruz.

Red Label ilk olarak İskoçya’da üretilmeye başlanmıştır. Bir yurtdışı markası olarak ülkemize tedarik edilen bu viskiye hatrı sayılır bir vergi ödeyip türk vatandaşına da ona göre bir fiyat ile sunuluyor. Bu nedenle birim fiyatlandırması doğal olarak diğer ülkelere göre fazla oluyor.

  • 35 lik Red Label Viski Fiyat : 249₺
  • 50 lik Red Label Viski Fiyat: 329₺
  • Red Label 70 lik Fiyat : 429₺
  • 100 lük Viski Red Label Fiyat : 619₺

100 lük Viski Red Label

Günümüzde tüketilen alkoller arasında en çok bira, rakı, şarap ve sonrasında viski gelmektedir. Viskilerin de satışa sunulan bir ölçülendirilme çeşidir vardır. Bunlar 35 lik, 50 lik, 70 lik ve 100 lük olarak kullanılıyor. 100 cl en yüksek sıvı ölçü birimidir. Alkol satılan market, tekel ve internet sitelerinde ise 100 lük Viski Red Label fiyatı 2022 yılı itibariyle 490₺ olarak fiyatlandırılmış.

Diğer viski fiyatları ile karşılaştırdığımız zaman aralarında uçurumlar kadar fark yaratacak bir fiyat farkı yok. Kaç kişi olduğunuza ve ne kadar alkol aldığınıza göre değişir fakat 100 lük viskiyi günlük kullanımlar ile tek günde bitirmek mümkün değildir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bourbon Viski Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Red Label İyi Mi?

Yaşadığımız yer neticesinde viski kullanım oranı diğer alkollere göre biraz daha az diyebiliriz. Türkiye’de en çok tüketilen alkol bira olarak yer alıyor. Onun devamında ise isportolu içecekler yer alır.

İsporto: Oda sıcaklığında bulunur. etil alkolün içecek olarak kullanılmamasını sağlamak için içine metil alkol katılarak üretilir.

Bu listenin en sonunda ise %5 ‘lik bir oran ile şarap yer alıyor. Bu yüzden internet üzerinde şarap yerine Red Label Viski Fiyat konusu daha çok aratılmaktadır. Diğer viskilere örnek vermemiz gerekirse de Jack Daniels, Chivas Regal, J&B vb. viski markaları da ülkemizde tüketilmektedir.

  • Jack Daniels 100’lük Fiyat : 630₺
  • Chivas Regal 100’lük Fiyat : 699₺
  • J&B 100’lük Fiyat : 609₺

Fiyatları kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.  

Son olarak Red Label Viski Fiyatları 2022 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.  

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın