Ana Sayfa » Fiyatları » Sırbistan Market Fiyatları 2023 – Sırbistan Yemek Fiyatları – Güncel!

Sırbistan Market Fiyatları 2023 – Sırbistan Yemek Fiyatları – Güncel!

Sırbistan Market Fiyatları 2023 ve Sırbistan Yemek Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda Avrupa ülkeleri arasında ülkemizdeki vatandaşların sıklıkla ziyaret ettiği, özellikle de Belgrad’a akın akın turist yolladığımız ülke Sırbistan’daki yemek, market, alkol fiyatlarını inceleyeceğiz. Ayrıca diğer ülkelerin market fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sırbistan Market Fiyatları

Öncelikle, Sırbistan’da çok daha az bitmiş ürünle malzeme satıyor. Sırbistan’da kendi yemeklerinizi pişirmek için gerekli malzemeleri temin etmeniz normaldir. Ayrıca kentsel alanların dışında, DIS, Metro, Velpro, Lidl veya Tempo gibi daha büyük miktarda ürün ve daha düşük fiyatlar sunan büyük süpermarketler bulabilirsiniz. Bunun yanında meyve, sebze, et ve süt ürünleri gibi taze ürünler için en iyileri hemen hemen her yerde bulunabilen pijaca adı verilen küçük pazarlarda bulunabilir. Şimdi Sırbistan Market Fiyatları ile karşınızdayız:

ÜrünFiyatı ($)
Su (0.33 Litre)0,8 $
Süt (1 Litre)0,8 $
Somun Ekmek (500g)0,4 $
Yumurtalar (12)1,3 $
1 Kilo Elma0,8 $
Tavuk Göğsü (1 kg)5,1 $
1 Adet Marul0,4 $
Muz (1 kg)1,3 $
Patates (1 kg)0,5 $
Soğan (1 kg)0,5 $

Sırbistan Ekmek Fiyatı Ne Kadar?

Her ülkede olduğu gibi Sırbistan’da da günün her öğününde ekmek sıklıkla tüketilmektedir. Bunun yanında fiyatları daha iyi kavrayabilmemiz adına dolar cinsinden sizinle paylaştık. Bunun yanında uzun yıllardır süregelen bir ihtiyaç olduğundan dolayı işinin uzmanı çok insan bulunmaktadır. Şimdi Sırbistan Ekmek Fiyatı Ne Kadar?

Somun Ekmek (500g)0,4 $
Kepek Ekmek (500g)0.6 $
Somun Ekmek (1000g)0,8 $

Sırbistan Yemek Fiyatları

Sırbistan Yemek Fiyatları
Sırbistan Yemek Fiyatları

Balkanlar’da, Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Özellikle önemi, büyük bir dünya gücü olan eski Sosyalist Federal Yugoslavya Cumhuriyeti’nin altı cumhuriyetinden biri ve kurucusu olması gerçeğinde yatmaktadır. Ayrıca Sırbistan Yemek Fiyatları ile alakalı olarak turistler Sırbistan’da zaman geçirmeyi mutlaka seviyor ve devlet bütçesinin bir çok turizmden geliyor. Örneğin: Ülke, sıcak ve ev benzer biçimde insanları ve Avrupa’nın en hareketli gece hayatıyla az az popüler bir gezim merkezi haline geliyor. Burada yaşamı sürdürmenin maliyeti, bir çok popüler Avrupa ülkesinden mühim seviyede daha düşüktür.

Ayrıca dilerseniz Dimple Viski Fiyat yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sırbistan Restoran Fiyatları

Sırbistan aslen leziz mutfağıyla dünyaca ünlü. Kesinlikle sebze olmayan bir ülke bulunmasına rağmen, birçok ucuz işletmeye ve görkemli yiyeceklerini deneyebileceğiniz bakkallara, restoranlara, kafelere vb. Her köşede 5 $’a yiyebileceğiniz McDonald’s, KFC, Pizza Hut benzer biçimde internasyonal fast-food franchise’ları var. Genel olarak fiyatlar Batı Avrupa’ya nazaran ucuz ve ana yemekler şahıs başı 4-19$ içinde değişiyor. Bunun haricinde Sırbistan Restoran Fiyatları aşağıdaki gibidir:

Ucuz Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)4.8 $
Orta Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)7.2 $
Pahalı Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)18 $

Sırbistan’da Et Fiyatları

Hemen hemen kültürlerimiz benzer olduğundan dolayı et onlar içinde oldukça önemli bir yemek malzemesidir. Hatta çeşitli yöntemlerle pişirdikleri etler son derece kaliteli olmaktadır. Sizleri çok bekletmeden Sırbistan’da Et Fiyatları sizlerle:

  • Arka bacak, biftek 7 $ civarındadır.
  • Ön bacak, biftek 9,5 $ civarındadır.
  • Dananın döşü 6$ bandındadır.

Sırbistan Pahalı mı?

Sırbistan Pahalı mı
Sırbistan Pahalı mı

Pazarlar, Sırbistan’da çok daha az bitmiş ürünle malzeme satıyor. Sırbistan’da kendi yemeklerinizi pişirmek için gerekli malzemeleri temin etmeniz normaldir. Kentsel alanların dışında, DIS, Metro, Velpro, Lidl veya Tempo gibi daha büyük miktarda ürün ve daha düşük fiyatlar sunan büyük süpermarketler bulabilirsiniz. Özellikle Meyve, sebze, et ve süt ürünleri gibi taze ürünler için en iyileri hemen hemen her yerde bulunabilen pijaca adı verilen küçük pazarlarda bulunabilir. Sırbistan Pahalı mı? Diye soracak olursanız da çeşitli Avrupa şehirlerine uygun daha bize göre değil.

Sırbistan Alkol Fiyatları

Marketlerde satılan birçok şişe ve türü gelmediğinden ötürü biz açılmamış ürünü adama geri yolluyoruz. Ayrıca Sırbistan’a giden öğrenciler ve gençler bu taraflara eğlenmeye geldikleri için yer yer havai fişekler, partiler ve alkol kullanımları arttığı için Sırbistan Alkol Fiyatları da 2023 yılında önem kazanmıştır.

1 Şişe orta segment şarap4 $
Ev Yapımı Bira 0.5 Lt0,65 $
Bira 1 $

Ayrıca dilerseniz Talisker Viski Fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sırbistan Bira Fiyatları

Alkollerden en hızlı pratik ve uygun fiyatlısı biradır. Onun da fiyat bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Şimdi çok geçmeden Sırbistan Bira Fiyatları bilgilerini alalım:

Yerli Bira (0,5 Litre)1,4 $
Yerli Bira (1 Litre)2,8 $

Sırbistan Sigara Fiyatları

Alkoller ile veya tek başına da en fazla satın alınan ve kar getiren ürünlerin başında sigara yer alıyor. Özellikle de Marlboro, Parliament, Kent Switch… gibi markalar bulunmaktadır. Aşağıda ortalama Sırbistan Sigara Fiyatları göreceksiniz.

  • 1 Paket sigara 2.9 $

Belgrad Market Fiyatları

Sırbistan’daki çoğu insanın bakkaliye fiyatlarının çok yüksek olmasıyla ilgili bir sorunu var. Ayrıca muhtemelen bu ülkedeki en büyük masrafınız yiyecek olacak. Bunun yanında ortalama olarak, yiyecek için gereken harcamaların, kişinin tüketim malları sepetinden çok daha büyük olduğunu söyleyen birçok istatistik var. Sırbistan halkı için bir sonraki büyük masraf kiradır, ancak bu, ulaşım masrafından sadece biraz daha fazladır. Evet, bahsettiğimiz kalitesiz ulaşım. Tüm harcamaların en küçüğü, sürpriz değil, kıyafet ve ayakkabı alışverişidir. Belgrad Market Fiyatları ise aşağıdaki gibidir:

  • 1 Kilogram domates : 0.96 $
  • 1 Beyaz Pirinç : 1.3 $
  • Litrelik süt : 0.75 $
  • 1 Kilogram peynir : 5 $

Sırbistan Yemek Fiyatları ile alakalı çeşitli soru ve cevapları sizler için yanıtlayacağız.

Sırbistan Market Fiyatları 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorilerindeki yazıları da tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

4/5 - (3 Oy)
Yorum yapın