Ana Sayfa » Fiyatları » Doğu Ekspresi Fiyat 2023 – Güncel Zamlı Yataklı Vagon Fiyatı!

Doğu Ekspresi Fiyat 2023 – Güncel Zamlı Yataklı Vagon Fiyatı!

Doğu Ekspresi Fiyat 2023 yılında son gelen fiyat değişiklikleri ile beraber en merak edilen konular arasına girmiştir. Güncel Zamlı Yataklı Vagon Fiyatı ne kadar olmuş?Bugüne kadar hiç doğu ekspres tren keyfi yaşamayan kişiler büyük bir güzellikten mahrum kaldığı anlamına gelir. Bilmeyenler için Doğu ekspresi nedir? hemen anlatalım. Peki bu yolculuk için ne kadar bir bütçemiz olması gerekiyor. Fiyatları hakkında detayları gelin birlikte inceleyelim. Bizde kalmasın dedik.

Doğu ekspresi; kompartımanlı tren demektir. Ankara Kars güzergahı vardır.
Doğu ekspresi treninin genellikle 4 tip tercih edebileceğiniz vagon vardır. Ankara’dan hareket ederek Kars’a kadar bütün güzellikleri görebileceğiniz uzun ve harika bir yolculuk anlamına gelir.

Doğu Ekspresi Fiyat 2023

2023 yılında güncel Doğu Ekspresi Fiyat konusunu merak edenler için hemen açıklayalım.

  • Doğu Ekspresi yataklı bilet fiyatı – 450 TL *kişi başı
  • Doğu Ekspresi 2+1 pulman bilet fiyatı – 157 TL *kişi başı
  • Doğu Ekspres örtülü kuşetli bilet fiyat – 157 TL * kişi başı
  • Doğu Ekspresi turu 2023 fiyatı – 3,400 TL *kişi başı
  • Doğu Ekspres pulman vagon turu fiyat – 7,000 TL *çift kişi

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Fiyat

İnsanların Doğu ekspres treniyle alakalı merak ettiği sorular arasında Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Fiyat tarzında sorular yer almaktadır. Çünkü birçok sosyal medya hesabı yataklı vagon ile seyahat hakkında birçok video çekmiştir. Ve ilgi oldukça fazladır.

Fiyat konusunda bilgi vermek gerekirse 2023 yılında Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Fiyat 450 TL kişi başı olarak belirlenmiştir. Bu vagonların iki kişilik olduğunu söyleyelim. Yani toplam 900 TL’ye eşinizle veya sevgilinizle yolculuk yapabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Turu Fiyat

Son zamanlarda popülaritesini arttıran Doğu Ekspresine düzenlenen birçok tur bulunmaktadır. Bunu bazı seyahat acenteleri sağlamaktadır. Fiyat konusunda bilgi vermek gerekirse:

  • Doğu Ekspresi Turu Fiyat: 7,000 TL *çift kişi

Önerilen İçerik: Macallan Viski Fiyat

Doğu Ekspresi – TCDD Nedir?

Doğu Ekspresi TCDD Nedir
Doğu Ekspresi TCDD Nedir?

Bu konuyu açıklamadan önce Doğu Ekspresi hattının son zamanlarda talep üzerine ikiye ayrıldığını söylemek istiyoruz. Bunlar Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi’dir. İkisi arasında birçok fark bulunuyor.
Örneğin Turistik Doğu Ekspresi treninde yataklı vagon varken, Doğu Ekspres treninde yataklı vagon bulunmuyor. Doğu Ekspres treninde ortalama 50 durak varken, Turistik Doğu Ekspres treninde ortalama 28 durak bulunmaktadır. Turistik Doğu Ekspresinde mola saatleri uzun süreliyken, Doğu ekspresi treninde molalar kısa süreli oluyor.

Ankara Kars arası Doğu Ekspres treniyle 25 saat sürüyor. Turistlerin genel olarak bir çoğu Doğu ekspres deneyimini yaşıyor. Eşsiz bir keyif veren ve en önemlisi insanlara kültürel mirasları tanıtan bir deneyim olduğunu söyleyebiliriz. Doğu ekspres güzergahları arasında; Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars yer alıyor. Doğu Ekspresi – TCDD farkıyla deneyerek sizde farklı bir gezi yapabilirsiniz.
Genellikle Kars’ı gezmek isteyen insanlar Doğu ekspres deneyimini kışın yaşamalıdır. Eğer gezi planlıyorsanız ve bu anlamda doğru tarih tercihinde kararsızsanız kış aylarında Doğu ekspresi tren gezisini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

İnsanların Doğu ekspresi trenine olan hayranlığı üzerine Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? Tarzında araştırmalar yapmaktadır. Bu anlamda kendinizi özel hissetmek için ve yataklı vagonlarda rahat bir şekilde yolculuk yapmak için Turistik Doğu Ekspresi trenini tercih edebilirsiniz. Genellikle Doğu ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi treniyle yolculuk yapmak için biletleri yaklaşık 30 gün önceden almanız gerekmektedir. Bilet almak için TCDD’nin e-bilet sistemini kullanmanız gerekmektedir. Aynı zamanda 444 82 33 nolu Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da gerekli bileti sağlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Lagavulin Viski Fiyat

Doğu Ekspresi Fiyat Ekşi


Doğu Ekspresi Fiyat 2023 yılının zamlanmasının ardından birçok sosyal medyada trend bir konu olmuştur. Biz de bu sosyal medya aralarından en ünlüsü olan Doğu Ekspresi Fiyat Ekşi sözlük yorumlarını derledik.

  • Doğu Ekspresi Turu Fiyatlarını görünce Kars’a değil de sanki Milano’ya gidiyorsunuz.
  • Doğu Ekspresi Turistik biletleri seyahat acenteleri satıyor. Başka yerden alım sağlayamıyorsunuz.
  • Öğrencilik zamanında gitmiştim harikaydı!

Doğu ekspresi fiyatı nedir ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verdik. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa alt kısımda belirtebilirsiniz.

Doğu Ekspresi Fiyat 2023 yazımızın sonunda geldik. Sizde keyifli yolculuk listenize Kars’ı ekleyerek Doğu Ekspres trenini deneyebilirsiniz. Bu anlamda keyifli bir yolculuğun sizi beklediğini unutmayınız. Konu ile ilgili videoya alt kısımdan erişebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın