Ana Sayfa » Fiyatları » Lagavulin Viski Fiyat 2024 – Lagavulin Viski Fiyatları

Lagavulin Viski Fiyat 2024 – Lagavulin Viski Fiyatları

Lagavulin Viski Fiyat 2024 yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda en çok tercih edilen ve sevilen viski markalarından Lagavulin ile alakalı olarak fiyat bilgisi, yorumlar ve aromaları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca diğer viski ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz.

Lagavulin Viski Fiyatları 🥃

Lagavulin Viski Fiyatları
Lagavulin Viski Fiyatları

İskoç viskisi alanında, Lagavulin, damıtıldığı ada kadar ikoniktir. Aslında, Islay’ın kalbinde bulunan en eski içki fabrikalarından biridir. Hatta bazı ultra ünlü komşularından daha eskidir. Lagavulin Fiyat son derece pahalıdır. Diğer viskiler ile arasında da fark vardır. Yasadışı üretim ve kaçakçılığı içeren karmaşık kökenleri ilginç bir hikaye oluşturuyor, ancak bu Scotch’u The Macallan ve The Balvenie gibi devlerden ayıran şey, farklı tadı olmasıdır.

Lagavulin, yeni Amerikan meşesinde yıllandırılmış altın dökümleri, hevesle Shetland kazakları giyenler için ideal olan amber tekli maltları ve zengin, kızıl, şeri yaşlı damıtıcının edisyonunu kapsayan bir ürün yelpazesiyle, gerçek İskoç viskisi sevenler için tutarlı bir seçim olmaya devam etti. Ünlü hayran kitlesi ve pop kültürü 200 yılı aşkın tarih ve ödüllerin cazibesine kapılıyor. Bu eşsiz Lagavulin Viski Fiyatları aşağıdaki tablodaki gibidir.

Ürün AdıFiyat
70’lik Lagavulin 16 Yıllık Viski Fiyatı 🟡4.550 TL
70’lik Lagavulin Distillers Edition Fiyat 🟡 3.450 TL

Lagavulin 16 Viski Fiyat

200 yıldan fazla bir süre önce kurulan ve viski folkloruna silinmez bir şekilde kazınmış olan Lagavulin içki fabrikası, yoğun turba viskileriyle tanınan Islay Adası’ndadır. Lagavulin 16 Viski Fiyat çeşitli market ve tekelde değişmektedir. Bu derin dumanlı notalar burada açıkça görülüyor, viski en az 16 yıldır meşe fıçılarda yaşlandırılıyor. En çok beğenilen viskiler arasındadır ve ortalamanın üstünde bir fiyatı vardır.

  • Lagavulin 16 Fiyat olarak 4.550 TL’dir. (70’lik fiyatı)

Ayrıca dilerseniz Black Ram Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lagavulin Tadım Notu

İnsanlar genellikle bir viskiyi denemeden önce tadını kokusunu ve benzeri özelliklerini merak eder. Özellikle ülkemizde viski fiyatlarının bu denli fazla olması sebebiyle viski seçimlerinde insanlar viski yorumlarını okumaya özen gösterir oldu. Aynı zamanda tadı lezzetli mi? Kokusu nasıl? gibi soruları da merak ediyor. Hal böyle olunca aşağıda görmüş olduğunuz tadım notlarını derledik. İşte Lagavulin Tadım Notu sizlerle!

  • Görünüm / Renk : Derin kehribar altın
  • Burun / Aroma /  Koku : Yoğun konsantre lezzet, ultra yoğun iyotlu yoğun turba dumanı. Meyveli şeri notaları, vanilya ve Lapsang Souchong.
  • Lezzet / Tat / Damak : Duman bulutları ve güçlü, arpa-malt aromaları ile şeri karakterinin zengin, kuru meyve tatlılığı. Ağzın arkasında tuzlu ve biberli bir duman patlaması var. Belirgin bir iştah açıcı tatlılık ile büyük, uzun, sıcak ve biberli.

Ayrıca dilerseniz Savoy Viski Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Lagavulin Viski Yorum

Gerek ülkemizde gerekse de tüm dünyada birçok insan tarafından tüketilen meşhur viski Lagavulin, akşam yemeklerinde, arkadaş eğlencelerinde ve çeşitli organizasyonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Dolayısıyla Lagavulin Viski Yorum yapılan ve konuşulan bir alkol halini almıştır. Şimdi sizlere viski konusunda bilgili ve tat olarak deneyimli kişilerin yorumlarını paylaşacağız.

  • Duman, İyot, Turba, Vanilya ve biberli şeri. Bu şeylerden hoşlanmıyorsan bu sana göre değil, seviyorsan seni gülümsetecek.
  • Sigara söz konusu olduğunda en iyinin en iyisi. İyi dengelenmiş ve burunda kalıyor.
  • Amerika’ya seyahatim esnasında tatma fırsatı buldum ve aşırı sevdim gerek kokusu gerek de tadı gayet güzel, bir Jack Daniels olmasa da baya iyi bir viski.
  • Yoğun turba ve dumanlı. Harika.

Lagavulin Viski Ne Kadar

Öncelikle bir İskoç viskisi olan ve çeşitli aromaları bulunan Lagavulin, fiyat skalası olarak diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Fakat bunun yanında ülkemizde de yer yer tercih edilmektedir. Genelde market veya tekelde satılan Lagavulin fiyat 2024 yılında 3400 ile 4500 TL arasında değişmektedir.

Bu viski ile alakalı sıkça sorulan sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Lagavulin Viski Fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (5 Oy)
“Lagavulin Viski Fiyat 2024 – Lagavulin Viski Fiyatları” üzerine bir yorum
Yorum yapın