Ana Sayfa » Fiyatları » Macallan Viski Fiyat 2023 – The Macallan Yeni Güncel Fiyatları!

Macallan Viski Fiyat 2023 – The Macallan Yeni Güncel Fiyatları!

Macallan Viski Fiyat 2023 ve The Macallan Viski Fiyat yazımız ile sizlerleyiz. Çok sevilen Macallan Viski ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulabileceksiniz. Farklı boyutlarda ve bununla birlikte çeşitlerde üretilen viskinin yolculuğuna göz atacağız. Farklı alkol markalarının da bulunduğu fiyatları kategorimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Macallan Viski Hangi Ülkenin?

Daha önce dünyanın en iyi viskisi unvanını alan The Macallan Viski, 1800’lü yıllarda İskoçya’da üretilmeye başlamıştır. Viskiler üretilirken birçok aşamadan geçmektedir ve hatta Macallan üreticileri bu üretimin en çok olgunlaştırma aşamasına önem vermektedir. Fıçılarda olgunlaşan bu viski, rengini fıçıdan almaktadır.

Macallan Viski Fiyatına geçmeden önce diğer özelliklerine bir bakalım.

Viski Adı:Macallan
Alkol Oranı:Genellikle %40
Kökeni:İskoçya
Tip:Harman
Black Ram Viski Nerenin?

Macallan Viski Alkol Oranı Kaçtır?

Oldukça sert bir içki olan Macallan viskisinin alkol oranı genellikle %40’dır.

Macallan Viski Fiyat 2023 🥃

The Macallan Viski, İskoçya’da bulunan tek maltlı bir Scotch viski damıtım tesisi olan Macallan Distillery’nin bir ürünüdür. Macallan Distillery 1999’dan beri Edrington Group’un bir yan kuruluşudur. Gelgelelim bugün, Macallan viski, dünyanın en çok satan ilk beş single malt viskisinden biridir. Macallan Viski Fiyat 2023 yılında oldukça revaçtadır. Şirket ilk olarak 1824’te kuruldu ve bununla birlikte Macallan Scotch viski İskoçya’da alkol üretimi ve satışı için yasal lisansa sahip ilk damıtıcılardan biri haline geldi. O zamandan beri bu içki fabrikası dünyanın en ama en büyük tek malt viski üreticilerinden biri oldu.

Macallan Viski Fiyat 2023 🟠Fiyat (₺)
35’lik The Macallan Single 15 YO 🟡759 TL
70’lik The Macallan Single 15 YO 🟠1,319 TL
70’lik The Macallan Single Double Cask 🟡899 TL
70’lik The Macallan Single Rare Cask 🟠3,559 TL
70’lik The Macallan Single Classic Cut 🟡1,359 TL
70’lik The Macallan Single Edition 5 🟠8,090 TL
70’lik The Macallan Single Reflexion 🟡12,359 TL
70’lik The Macallan Single M Decanter 🟠11,899 TL

Ayrıca Red Label Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fazla çeşitli şekilde üretilen The Macallan Viski Fiyat kategorisinde bu nedenle birden çok ürün bulunmaktadır. Fiyatlar diğer viskilere kıyasla biraz daha yüksek olsa da sevenleri için alınabilir durumdadır. İşte sizler için hazırladığımız liste…

The Macallan Viski Fiyat 🧊

The Macallan Viski Fiyat
The Macallan Viski Fiyat

Öncelikle Macallan Fiyat listesi 35’lik ve 70’lik olarak sınıflandırılmaktadır. Bunun yanı sıra yıllarına göre sınıflandırılan viskinin bazı özel serileri de bulunmaktadır. Tüketenlerin yorumları The Macallan için çoğunlukla olumludur. 659 TL’den başlayan fiyatlarıyla 42.000 TL’ye kadar farklı türleri olan The Macallan Viski Fiyat ise şu şekildedir:

 • Macallan Viski Fiyat 2023 yılında 659 TL’den başlar ve viskinin ne kadar eski olduğuna göre fiyatı da o kadar artmaya başlar.

Macallan 12 Fiyat

Daha önce de bahsettiğimiz gibi The Macallan viski üreticileri, fıçıda uzun süreli olgunlaştırmaya çok önem vermektedir. Bu nedenle 12 yıl ve 18 yıl gibi belirli sürelerde olgunlaştırılmış viskileri bulunmaktadır. 12 yıl boyunca meşe fıçılarda olgunlaştırılan Macallan 12 Fiyat listesi şu şekildedir:

 • 35’lik The Macallan Single 12 YO : 250 TL
 • 70’lik The Macallan Single 12 YO : 550 TL
 • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 12 YO : 550 TL

Macallan 15 Fiyat

Genellikle tadı ve dokusu ile çok sevilen bir viski markası olan Macallan ile alakalı bilgiler oldukça fazladır. Senelerce mahzenlerde saklanması hem daha kaliteli olmasını hem de lezzetini ortaya koymuştur. 15 yıl boyunca meşe fıçılarda olgunlaştırılan Macallan 15 Fiyat listesi şu şekildedir:

 • 35’lik The Macallan Single 15 YO : 550 TL
 • 70’lik The Macallan Single 15 YO : 1050 TL
 • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 15 YO : 2550 TL

Ayrıca Black Ram Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Macallan 18 Fiyat

İçerisinde hiçbir renklendirici kullanılmayan, yalnız meşe fıçılardan rengini alan bu viski, doğallığı nedeniyle daha çok tercih sebebi olmaktadır. Şeri fıçı denilen fıçılar nedeniyle tüm viski tüketenlerin deneyimlemesi önerileri bulunmaktadır. Tıpkı 12 yıl olgunlaştırılan viskiler gibi 18 yıl olgunlaştırılan viskilerin çeşidi de bulunmaktadır ve Macallan 18 Fiyat şu şekildedir:

 • 35’lik The Macallan Single 18 YO : 850 TL
 • 70’lik The Macallan Single 18 YO : 1800 TL
 • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 18 YO : 2100 TL

Macallan 24 Fiyat

Özellikle bu çeşidi hem çok fazla sevilmiştir. Hem de çok tercih edilmektedir. ÖZel olarak saklanması ve diğer viskilere göre tadı farklıdır. 24 yıl boyunca meşe fıçılarda olgunlaştırılan Macallan 24 Fiyat listesi şu şekildedir:

 • 35’lik The Macallan Single 24 YO : 2250 TL
 • 70’lik The Macallan Single 24 YO : 3650 TL
 • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 24 YO : 4550 TL

Macallan 25 Fiyat

Macallan 25’in fiyatı, konum, mağaza ve arz ve talep gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak, bir şişe Macallan 25 Scotch viski fiyatı 2.000 ila 4.000 TL arasında değişebilir. Daha eski veya daha nadir mahsullerin daha yüksek fiyatlara sahip olabileceğini belirtmekte fayda var. Macallan 25 satın almak istiyorsanız, ne kadar ödemeyi bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir edinmek için farklı içki mağazalarındaki ve çevrimiçi perakendecilerdeki fiyatları karşılaştırmak iyi bir fikirdir.

Macallan Viski Fiyatları 2023

Son derece fazla miktarda sevilen ve ülkemizde sıklıkla tüketilen bir viski markasıdır. Birçok farklı çeşidi ve miktarları mevcuttur. Macallan Viski Fiyatları 2023 yılındaki fiyat aralığı 450 TL ile 6100 TL arasında değişmektedir. Özellikle de İskoç viskilerine olan meraktan ötürü çok tercih edilmektedir.

Macallan Viski 30 Yıllık Fiyat

Macallan 30 Yıllık viski fiyatları büyük ölçüde pazar koşullarına, bulunabilirliğine ve türüne göre değişebilir. Genellikle, bir şişe Macallan Viski 30 Yıllık Fiyat ortalama olarak 1.500-3.000 TL arasında bir fiyat etiketi taşıyabilir veya daha fazla olabilir. Lütfen not edin ki bu bir tahmin fiyattır ve fiyatlar bölgeden bölgeye, satıcıdan satıcıya ve zamanla değişebilir. Ayrıca, Macallan’ın diğer yaş ve türlerindeki viski fiyatları da değişebilir.

Macallan Viski 72 Yıllık Fiyat

Olgunlaştırılmış viski severlerin tercihi olan 72 yıllık viskiler serisinde Macallan da bulunuyor. Olgunlaştırmanın amacı daha çok viskiye zenginlik katmaktır ve bununla birlikte her meşe viskiye farklı bir tat vermektedir. Macallan Viski’nin 72 yıllık olanının ülkemizde satışı yoktur fakat yurt dışından alınabilmektedir. 70’lik olarak satılan ve biraz pahalı olan Macallan Viski 72 Yıllık Fiyat 5.500 TL bandındadır.

Ayrıca Jack Daniels Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Macallan Viski Nereden Alınır?

Çok merak edilen ve de tat olarak diğer viskilerden farklı olan Macallan, çeşitli market ve tekellerden alınmaktadır. Bunun yanında da Free Shop’lardan ve yurtdışından getirenler de vardır.

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Macallan Viski Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Macallan 12 double cask fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (3 Oy)
“Macallan Viski Fiyat 2023 – The Macallan Yeni Güncel Fiyatları!” üzerine 2 yorum
Yorum yapın