Macallan Viski Fiyat 2022 – The Macallan Viski Fiyat Güncel

Macallan Viski Fiyat 2022The Macallan Viski Fiyat yazımız ile sizlerleyiz. Çok sevilen Macallan Viski ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını bulabileceksiniz. Farklı boyutlarda ve bununla birlikte çeşitlerde üretilen viskinin yolculuğuna göz atacağız. Farklı alkol markalarının da bulunduğu fiyatları kategorimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Daha önce dünyanın en iyi viskisi unvanını alan The Macallan Viski, 1800’lü yıllarda İskoçya’da üretilmeye başlamıştır. Viskiler üretilirken birçok aşamadan geçmektedir ve hatta Macallan üreticileri bu üretimin en çok olgunlaştırma aşamasına önem vermektedir. Fıçılarda olgunlaşan bu viski, rengini fıçıdan almaktadır.

Macallan Viski Fiyat

The Macallan Viski, İskoçya’da bulunan tek maltlı bir Scotch viski damıtım tesisi olan Macallan Distillery’nin bir ürünüdür. Macallan Distillery 1999’dan beri Edrington Group’un bir yan kuruluşudur. Gelgelelim bugün, Macallan viski, dünyanın en çok satan ilk beş single malt viskisinden biridir. Şirket ilk olarak 1824’te kuruldu ve bununla birlikte Macallan Scotch viski İskoçya’da alkol üretimi ve satışı için yasal lisansa sahip ilk damıtıcılardan biri haline geldi. O zamandan beri bu içki fabrikası dünyanın en ama en büyük tek malt viski üreticilerinden biri oldu.

Ayrıca Red Label Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fazla çeşitli şekilde üretilen The Macallan Viski Fiyat kategorisinde bu nedenle birden çok ürün bulunmaktadır. Fiyatlar diğer viskilere kıyasla biraz daha yüksek olsa da sevenleri için alınabilir durumdadır. İşte sizler için hazırladığımız liste…

The Macallan Viski Fiyat

The Macallan Viski FiyatPin
The Macallan Viski Fiyat

Öncelikle Macallan Fiyat listesi 35’lik ve 70’lik olarak sınıflandırılmaktadır. Bunun yanı sıra yıllarına göre sınıflandırılan viskinin bazı özel serileri de bulunmaktadır. Tüketenlerin yorumları The Macallan için çoğunlukla olumludur. 550 TL’den başlayan fiyatlarıyla 42.000 TL’ye kadar farklı türleri olan The Macallan Viski Fiyat ise şu şekildedir:

35’lik The Macallan Single 15 YO450 TL
70’lik The Macallan Single 15 YO800 TL
70’lik The Macallan Single Double Cask560 TL
70’lik The Macallan Single Rare Cask2.240 TL
70’lik The Macallan Single Classic Cut840 TL
70’lik The Macallan Single Edition 5 990 TL
70’lik The Macallan Single Reflexion8.000 TL
70’lik The Macallan Single M Decanter8.000 TL

Macallan 12 Fiyat

Daha önce de bahsettiğimiz gibi The Macallan viski üreticileri, fıçıda uzun süreli olgunlaştırmaya çok önem vermektedir. Bu nedenle 12 yıl ve 18 yıl gibi belirli sürelerde olgunlaştırılmış viskileri bulunmaktadır. 12 yıl boyunca meşe fıçılarda olgunlaştırılan Macallan 12 Fiyat listesi şu şekildedir:

  • 35’lik The Macallan Single 12 YO : 250 TL
  • 70’lik The Macallan Single 12 YO : 550 TL
  • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 12 YO : 550 TL

Macallan 18 Fiyat

İçerisinde hiçbir renklendirici kullanılmayan, yalnız meşe fıçılardan rengini alan bu viski, doğallığı nedeniyle daha çok tercih sebebi olmaktadır. Şeri fıçı denilen fıçılar nedeniyle tüm viski tüketenlerin deneyimlemesi önerileri bulunmaktadır. Tıpkı 12 yıl olgunlaştırılan viskiler gibi 18 yıl olgunlaştırılan viskilerin çeşidi de bulunmaktadır ve Macallan 18 Fiyat şu şekildedir:

  • 35’lik The Macallan Single 18 YO : 1700 TL
  • 70’lik The Macallan Single 18 YO : 2000 TL
  • 70’lik The Macallan Single Sherry Oak 18 YO : 2000 TL

Macallan Viski 72 Yıllık Fiyat

Olgunlaştırılmış viski severlerin tercihi olan 72 yıllık viskiler serisinde Macallan da bulunuyor. Olgunlaştırmanın amacı daha çok viskiye zenginlik katmaktır ve bununla birlikte her meşe viskiye farklı bir tat vermektedir. Macallan Viski’nin 72 yıllık olanının ülkemizde satışı yoktur fakat yurt dışından alınabilmektedir. 70’lik olarak satılan ve biraz pahalı olan Macallan Viski 72 Yıllık Fiyat 2.500 TL bandındadır.

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Macallan Viski Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Macallan Viski Fiyat yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın