Ana Sayfa » Fiyatları » Fransa Market Fiyatları 2023 – Paris Yemek Fiyatları 2023

Fransa Market Fiyatları 2023 – Paris Yemek Fiyatları 2023

Fransa Market Fiyatları 2023 ve Paris Yemek Fiyatları 2023 yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda başkenti Paris olan Fransa’da Market Fiyatları ve bunun yanında gıda, alkol, yemek fiyatları gibi birçok konuya değineceğiz. Böylelikle Fransa’da yaşam ile ilgili tüm merak ettiklerinizin yanıtını bulabileceksiniz. Ayrıca farklı market fiyatlarının da bulunduğu fiyatları kategorimize bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fransa Market Fiyatları

Fransa, özellikle sanat ve kültür açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasındadır. Bununla birlikte Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomiye sahip olan 2. ülkesi olmasıyla bilinir. Bu nedenle fiyatlar ortalama düzeydedir. Gerek elektrikli aletlerde, gerek tüm ev eşyalarında fiyatlar çoğu ülkeye göre daha uygundur. Hatta Fransa’nın komşu ülkelerinde yaşayan kişiler günübirlik gidip Fransa’dan alışveriş yapmaktadır. Sizler için Fransa Market Fiyatları ile ilgili hazırladığımız listelerde detaylı fiyatlar verilmiştir.

Ayrıca Fransa Telefon Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fransa Gıda Fiyatları

Fransa Gıda Fiyatları
Fransa Gıda Fiyatları

Öncelikle Fransa’da Gıda Fiyatları ile başlayalım. İnsanların yaşamını devam ettirebilmek için gerekli olan temel gıdalardan özellikle seçerek hazırladığımız listede, birçok ürünün fiyatını görüntüleyebilirsiniz. Ancak tüm gıdalar için bakıldığında fiyatları uygun olarak değerlendirebiliriz. Özellikle temel gıdalar daha ucuz ve yaşam standartlarına uygundur. Kategorize ederken özellikle ülkede kullanılan para birimi olan Euro’yu baz aldık. Şimdi merak edilen Fransa Gıda Fiyatları listemiz sizlerle:

ÜrünFiyat (€)
Yumurta (12’li)3,27
Süt (1 Lt)1,09
Peynir (200 gr)2,74
Tavuk Fileto (250 gr)7,00
Soğan (1 Kg)1,00
Patates (2,5 Kg)3,99
Makarna (500 gr)1,13
Pirinç (1 Kg)2,90

Fransa Et Fiyatları

Gittikçe yükselen fiyatlar nedeniyle et yemek gün geçtikçe imkansız hale gelmeye başlamaktadır. Çok ciddi protein kaynağı olan kırmızı ve beyaz etler, belli aralıklarla ve sıklıkla özellikle herkes tarafından tüketilmelidir. Avrupa’nın genelinde et tüketimi daha yaygındır ve bununla birlikte çeşit fazlalığı bulunmaktadır. Bu Avrupa ülkelerinden biri olan Fransa Et Fiyatları aşağıda listelenmiştir:

  • Dana Kıyma (400 gr) = 6,59€
  • Sığır Biftek (280 gr) = 7,92€
  • Bütün Tavuk (1,6 kg) = 19,82€
  • Hindi Pirzola (250 gr) = 8,35€

Fransa Ekmek Fiyatı 2023

Fransa Ekmek Fiyatı
Fransa Ekmek Fiyatı

Kişiler tarafından Fransa’da Ekmek Fiyatları merak edilen diğer konulardandır. Gelgelelim Fransa’da çok fazla ekmek çeşidi bulunmaktadır. Hatta en çok baget ekmeği tüketilmektedir. Fransızlar kahvaltıda daha çok ama çok hızlı bir kahvaltıyı tercih ediyor. Hatta kahvaltılarda genelde kruvasan ile kahve tüketmeleri ile bilinirler. Özellikle kruvasanların da dahil olduğu Fransa Ekmek Fiyatı listemiz şu şekilde:

  • Baget Ekmek (250gr) = 0,58€
  • Uzun Ekmek (400 gr) = 0,97€
  • Kepekli Dilim Ekmek (550 gr) = 1,13€
  • Çikolatalı Kruvasan (10’lu) = 4,40€

Ekmeği ve çeşitli unlu mamulleri ile meşhur olan Fransa’da Ekmek Kaç Euro Derseniz de 0.5-4.50 € civarındadır. Fakat bu meblağ şehirler arasında farklılık gösterebilmektedir.

Fransa Alkol Fiyatları

Ülkemizde alkolden alınan vergilerin artırılmasından sonra vatandaşlar farklı ülkelerin alkol fiyatlarını araştırmaktadır. Avrupa’nın büyük bir çoğunluğu alkolü bizden çok ama çok uygun fiyata almaktadır ve bu ülkelerden biri de Fransa’dır. Farklı markalar ve çeşitleriyle Fransa Alkol Fiyatları ise şu şekildedir:

Ayrıca Talisker Viski Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Heineken Bira 33’lük 12’li Paket11,82€
Bud Bira 25’lik 6’lı Paket5,17€
J&B Viski 70’lik 16,28€
AOP Kırmızı Şarap 75’lik 5,89€
Absolut Votka 1 Lt24,99€
San Jose Tekila 70’lik15,20€

Paris Yemek Fiyatları 2023

Son olarak Fransa Yemek Fiyatları ile ilgili bilgi vereceğiz. Fransızlar akşam yemeğine çok ama çok düşkündür. Belki de kahvaltı öğününü bu kadar hızlı ve özenmeden geçirmeleri nedeniyle daha çok özenli bir akşam yemeği yemek isterler. Genellikle sakin ve şarap eşliğinde akşam yemeğini tamamlarlar. Biz de bunları göz önünde bulundurarak restoranlara göre çok değişkenlik gösteren Paris Yemek Fiyatları 2023 listesini sizler için şu şekilde hazırladık:

Paris Yemek FiyatlarıFiyatı (€)
Ucuz Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)9€
Orta Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)15€
Pahalı Restoran (Ortalama 1 porsiyon yemek fiyatı)30€

Yazımızın sonuna yaklaşırken sizler için son olarak Fransa Market Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Fransa Market Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın