Ana Sayfa » Fiyatları » Gürcistan Benzin Fiyatları 2023 – Gürcistan Mazot Fiyatı

Gürcistan Benzin Fiyatları 2023 – Gürcistan Mazot Fiyatı

Gürcistan Benzin Fiyatları 2023 ve Gürcistan Mazot Fiyatı yazımız ile sizlerleyiz. Ülkemizin doğusunda yer alan sınır komşumuz Gürcistan’da “yakıt fiyatları nasıl?” sorusu ile ilgili bilgiler vereceğiz. Kur nedeniyle ülkemizde gittikçe yükselen yakıt fiyatları, vatandaşların diğer ülkelerdeki fiyatları merak etmesine neden olmaktadır. Merak edenler için hiç bekletmeden yazımıza geçelim. Gürcistan Mazot Fiyatı açısından bakıldığında da ülkemize nazaran çok daha uygundur. Ayrıca diğer ülkelerin benzin fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Gürcistan Yakıt Fiyatları

Gürcistan Yakıt Fiyatları
Gürcistan Yakıt Fiyatları

Başkenti Tiflis olan Gürcistan’da kullanılan para birimi Gürcistan Larisi olup, ülkenin tamamında kullanılmaktadır. Bir birimlik dolar karşısında değeri yaklaşık 2,80 Gürcistan Larisi’dir. Gürcistan Akaryakıt fiyatları için doğrudan doları baz almak tam anlamıyla ülkenin yakıt fiyatlarını yansıtmasa da, genel olarak bilgi vermektedir. Ülkelerin yakıt fiyatları için belirli vergi esasları bulunmaktadır. Gelin hep birlikte Gürcistan Yakıt Fiyatları ile ilgili başlıkları inceleyelim.

Gürcistan Akaryakıt Fiyatları

Türkiye’de artan kur fiyatlarının yanında birde akaryakıt fiyatlarına gelen zam, Gürcistan Akaryakıt Fiyatları arasındaki farkı iyice artırmıştır. Özellikle de benzin, mazot ve LPG fiyatları kıyaslandığında son derece makul fiyatlara sahiptir. Ülkemize göre %10-15 oranında uygundur.

Gürcistan Benzin Fiyatları

Geçmiş yıllarda Gürcistan sınırında bulunan illerimizdeki vatandaşlar, benzini orada doldurup tekrar Türkiye’ye dönmekteydi. Bu durumun başlıca nedeni benzin fiyatının orada daha ucuz olmasıydı. Bu yıl ise yaz aylarında dünyanın genelinde yükselen benzin fiyatları, biraz daha düşüşe geçmiştir. Bu durumun etkili olduğu ülkelerden Gürcistan Benzin Fiyatları şu şekildedir:

1 Litre Benzin3.50 Gürcistan Larisi
1 Galon Benzin13.22 Gürcistan Larisi

Batum Benzin Fiyatları

Benzin fiyatları, bir ülkenin ya da bir şehrin tamamında aynı değildir. Benzin istasyonlarına, şehirlere hatta semtlere göre bile değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının üzerinde bulunan Gürcistan da, dünya pazarına ulaştırılan petrolde katkı sağlamaktadır. Bu nedenle genel Gürcistan yakıt fiyatları çok yüksek değildir.

Ayrıca Yunanistan Benzin Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Benzin fiyatları ile ilgili verdiğimiz genel fiyatlar ülkenin başkenti baz alınarak kayıtlara geçilmektedir. Bu nedenle Batum Benzin Fiyatları ile ilgili şunu söylemek mümkündür:

  • 1 Litre Benzin 3.50 Gürcistan Larisi’dir.
  • 1 Galon Benzin 13.20 Gürcistan Larisi’dir.

Gürcistan Mazot Fiyatı 2023

Gürcistan Mazot Fiyatı
Gürcistan Mazot Fiyatı

Özellikle Gürcistan Mazot Fiyatı 2023 yılında çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Dizel motorlu araç severleri yakından ilgilendiren mazot fiyatları, gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizde benzin fiyatları ile mazot fiyatları arasında yaklaşık 6 TL fark bulunmaktadır. Bu fiyat farkının nedeni mazotun özgül ağırlığının daha fazla olmasıdır. Fakat fiyatlara rağmen dizel, benzine göre daha kârlı olmaktadır. Ülkemizin aksine Gürcistan mazot fiyatı benzinden çok farklı değildir ve listesi şu şekildedir:

1 Litre Mazot4.00 Gürcistan Larisi
1 Galon Mazot15.19 Gürcistan Larisi

Gürcistan’da Mazot Kaç TL?

Komşu ülkemiz ve de ulaşım olarak rahatlıkla girip çıkılan Gürcistan’da Mazot Kaç TL? Diye soracak olursanız, 28 TL’ye tekabül etmektedir.

Batum Mazot Fiyatı

Yazımıza Batum Mazot Fiyatı ile devam ediyoruz. Tıpkı benzinde olduğu gibi mazotta da fiyatlar benzerdir. Her ne kadar adım başı benzin ve mazot fiyatları değişse de, genel bir standardı bulunmaktadır. Başkente biraz daha uzak kalan Batum Mazot Fiyatı için şunları söylemek mümkündür:

  • 1 Litre Mazot = 4.05 Gürcistan Larisi

Gürcistan Petrol Fiyatları

Son olarak Gürcistan Petrol Fiyatları hakkında bazı önemli noktalara değineceğiz. Yakın bir gelecekte benzinli ve dizel araçlar değerini kaybedecek ve bununla birlikte elektrikli araçlar daha kıymetli olacaktır. Enerji krizi bu kadar kapıya dayanmışken yakıt fiyatlarındaki yükselişe şaşırmamak gerekmektedir. Aynı zamanda petrolün işlenmesi süreci de çok aşamalıdır. Bu nedenle petrol fiyatları her geçen gün artmaktadır.

Ayrıca Gürcistan Telefon Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Brent petrol için dolar üzerinden işlem yapılmaktadır. Bu nedenle ülkelerin para birimlerinin dolar karşılığını düşünmek gerekmektedir. Gürcistan Petrol Fiyatları için vergiler dahil edilmediğinde çok pahalı olmadığını söylemek mümkündür.

Sizler için en çok merak edilen Gürcistan Benzin Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Gürcistan Benzin Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın