Ana Sayfa » Fiyatları » Yunanistan Benzin Fiyatları 2023 – Yunanistan Mazot Fiyatı

Yunanistan Benzin Fiyatları 2023 – Yunanistan Mazot Fiyatı

Yunanistan Benzin FiyatlarıYunanistan Mazot Fiyatı yazımız ile sizlerleyiz. Benzin, petrolün damıtılmasıyla elde edilmektedir ve aynı zamanda bu süreçte çok çetrefilli yollardan geçmektedir. Belli ülkelerde daha fazla bulunan petrol rezervi, Yunanistan’da daha az miktardadır. Bu nedenle Yunanistan daha çok ithal etmektedir.

Bu yazımızda komşu ülkelerimizden biri olan Yunanistan’da Benzin Fiyatları ile ilgili araştırmalar yaptık ve listeledik. Bununla birlikte mazot ve genel akaryakıt fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz. Sizleri hiç bekletmeden yazımıza geçelim. Ayrıca diğer ülkelerin benzin fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Akaryakıt Fiyatları

2002 yılından günümüze kadar gelen süreçte; Yunanistan para birimi olarak Euro kullanmaktadır. Euro – Dolar arasındaki dengesizlik nedeniyle Brent petrolün fiyatı sürekli değişmektedir. Bundan da en çok Euro kullanan ülkeler etkilenmektedir. Bunun yanında ülkelerin belli vergi oranları bulunmaktadır. Buna bağlı olarak akaryakıt fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca Bulgaristan Benzin Fiyatları yazımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Akaryakıt Fiyatları kendi ülkeleri içerisinde değerlendirmeye alındığında pahalı olmaktadır. Fakat buna var olan enerji krizi sebep olduğunu düşünebiliriz. Benzin ve Mazotu ayrı ayrı ele aldığımız listeler aşağıda yer almaktadır.

Yunanistan Mazot Fiyatı

Yunanistan Mazot Fiyatı
Yunanistan Mazot Fiyatı

Yazımıza Yunanistan Mazot Fiyatı ile devam ediyoruz. Daha çok uzun yolda araba kullanacak olanların tercih edeceği dizel araçlarda mazot kullanılmaktadır. Her ne kadar mazot fiyatları daha pahalı olsa da; benzine göre daha uzun süre kullanılabilmektedir. Araç satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus budur.

Yunanistan akaryakıt fiyatları içerisindeki ilk durağımız olan mazot fiyatları için benzin fiyatı ile arasında çok az bir fark olduğunu söyleyebiliriz. Bu az gibi görünen fiyat, miktar arttıkça artmaktadır. Kısacası Yunanistan Mazot Fiyatı listesi şu şekildedir:

1 Litre Mazot2.13 Euro
1 Galon Mazot8.09 Euro

Yunanistan Benzin Fiyatları

Günümüzde hala sorun olan adalarda petrol çıkarım bölgeleri bulunmaktadır. Tam bir sayı bilinmese de Yunanistan’ın petrol rezervleri bulunmaktadır. Fakat yeterli miktarda olmaması nedeniyle ithal etmektedirler. Bu nedenle Yunanistan’da Benzin Fiyatları dış ticaretle ilgili olmaktadır. Galon veya litrelik şekilde satılan benzin için fiyatlar şu şekilde:

1 Litre Benzin2.02 Euro
1 Galon Benzin7.66 Euro

Yunanistan Benzin Litre Fiyatı

Yunanistan Benzin Litre Fiyatı çevresinde bulunan Avrupa ülkelerine kıyasla daha pahalıdır. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle tüm dünyada bir süreliğine benzin fiyatları tavana ulaşmış olsa da, şu an durgunluk hakimdir. Bu durumda bile ülke halkı zorluk yaşadığını belirtmektedir. Ülkenin şehirlerine göre değişkenlik gösteren benzin fiyatları için genel bir yargıya ulaşmak gerekirse: Yunanistan Benzin Litre Fiyatı = 2.02 Euro’dur.

Sizler için son olarak Yunanistan Benzin Fiyatları ile ilgili soruları yanıtladık:

Son olarak güncel paylaşılan diğer fiyatları yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Tüm merak ettikleriniz için bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı görüntüleyebilirsiniz.

Yunanistan Benzin Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla fiyatları yazılarımız için takipte kalınız!

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın