Ana Sayfa » Fiyatları » Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2024 – Tarım Bakanlığı

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2024 – Tarım Bakanlığı

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2023

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2024, kedilere çip takma ücreti, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlükleri ile özel veteriner kliniklerinde farklıdır. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde kedilere çip takma ücreti 100 TL’dir. Özel veteriner kliniklerinde ise bu fiyat 160 TL olarak belirlenmiştir. Bu mikro çipler, hayvanlar için hiçbir zarar teşkil etmemekte olup, olası kaybolma ve terk edilme durumlarında hayvanlara ve sahiplerine dair bilgi tespiti için oldukça faydalı bir uygulamadır.

??Rehberimize göz atın! Bilgi dolu bir yolculuk sizi bekliyor. Hemen tıklayın!

Köpeğe Çip Taktırmak Fiyatı 2024

2023 yılında köpeklere çip taktırma fiyatları genellikle 75 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Özel veteriner kliniklerinde bu ücret 100 ile 200 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Ancak, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı müdürlüklerde ödemen gereken ücret 75 TL’dir.

Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2023
Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2023

Veteriner Mikroçip Fiyatları 2024

Veteriner Mikroçip Fiyatları 2023
Veteriner Mikroçip Fiyatları 2024

Özellikle veteriner mikroçip fiyatları ortalama olarak 150 TL ile 250 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Eğer bu fiyat bütçenizi aşıyorsa çip taktırma işlemleri için bir seçeneğiniz daha mevcuttur. İl ve ilçe tarım müdürlükleri evcil hayvanlara çip takma için sadece 75 TL talep ediyor.

? Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın! 

Kedinizin Küsdüğünü Anlamanın Yolu

Tarım Bakanlığı Çip Takma Ücreti 2024

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde kedilere çip takma ücreti 100 TL’dir. Özel veteriner kliniklerinde bu ücret 300 liradan başlıyor. Ancak bu işlemi yaptırmanın daha uygun bir yolu da var. Ayrıca evcil hayvan sahipleri, ikametlerinin olduğu ilçe tarım ve orman müdürlüklerinde bu işlemi yaptırabiliyor. İşlemin ücreti se 75 lira.

Kedilere Çip Kaç Aylıkken Takılır

Kedilere Çip Kaç Aylıkken Takılır
Kedilere Çip Kaç Aylıkken Takılır

Yeni doğan yani yavru kedilerde ilk 3 ay içerisinde çip taktırmak zorunludur. Yeni sahiplenen yetişkin veya yavru fark etmez kedilere ise 60 gün içerisinde çip taktırmak zorunludur. Kedi ve köpeklere çip doğumdan üç ay sonra, eğer evcil hayvan sahiplenilmiş ise 60 gün içinde takılabilir.

SIK SORULAN SORULAR

? Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi ? | bizdekalmasin.com 

Yazımızı Değerlendirin.
“Kediye Çip Taktırmak Fiyatı 2024 – Tarım Bakanlığı” üzerine bir yorum
Yorum yapın