Ana Sayfa » Fiyatları » Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023 – En Ucuz Doğum Kontrol Hapı

Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023 – En Ucuz Doğum Kontrol Hapı

Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023 ve En Ucuz Doğum Kontrol Hapı yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda hormonlara etki eden doğum kontrol hapı isimleri, fiyatları, nereden ve nasıl alınabileceği gibi bilgileri sizlere aktaracağız. Sağlık için kullanılabileceği gibi, hamileliği de önleyen doğum kontrol hapları birçok kadın için önem taşımaktadır. Dilerseniz doğum kontrol haplarıyla ilgili tüm merak ettikleriniz için hiç vakit kaybetmeden yazımıza geçelim. Ayrıca fiyatları kategorimizde yer alan çeşitli yazılara da bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Fiyatları

Öncelikle doğum kontrol hapı isimleri ve fiyatları incelemesiyle başlayalım. Aslında tüm doğum kontrol haplarının temel çalışma prensibi aynı olsa da, farklı yan etkileri olmaktadır. Bu nedenle birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Piyasada çok fazla doğum kontrol hapı bulunmaktadır. Doktorlar tarafından yapılan testlerle ve önerilerle bu ilaçları satın almanız daha doğrudur. Ne amaçla kullanılacağı ve kişisel bazı durumlar önem taşımaktadır. Doğum kontrol hapı isimleri ve fiyatları listesi aşağıda bulunmaktadır, bağlantıya tıklayarak kullananların yorumlarını inceleyebilirsiniz:

Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023

Öncelikle doğum kontrol hapı fiyat 2023 yılı listesine geçmeden, ne işe yaradığı ile başlamak isteriz. Doğum kontrol hapları hormonlu bir ilaç türüdür. Hamileliği önlemenin yanı sıra, hapın birçok başka sağlık sorununa faydası da vardır. Doğum kontrol hapının temel mantığı, spermin yumurta ile birleşmesini engellemektir. Haptaki hormonlar yumurtlamayı güvenli bir şekilde durdurur. Yumurtlama olmaması, spermin döllenmesi için yumurta olmadığı anlamına gelir ve bu nedenle hamilelik gerçekleşmez.

Kadınlar için önemli bir yere olan sahip olan doğum kontrol hapı güncel olarak piyasada çok fazladır. Bu nedenle çok fazla kişi tarafından doğum kontrol hapı fiyat 2023 yılında ne kadar oldu sorusu sorulmaktadır. Bu kadar çok ilaç olması nedeniyle de fiyatların çok değişken olması normal karşılanmaktadır.

Kadın Doğum Kontrol Hapı Fiyat

Kadın doğum kontrol hapı fiyat için ortalama fiyatlar 100-150 TL’dir. Fakat ilaç bazında değerlendirildiğinde farklı fiyatlar da görülebilmektedir. İçerdiği etken maddelere, daha çok kullanılmasına göre piyasa fiyatları değişmektedir. Özellikle en çok tercih edilenlerden biri olan Yazz Doğum Kontrol hapı fiyat 2023 yılında 139 TL’dir.

En Ucuz Doğum Kontrol Hapı

En Ucuz Doğum Kontrol Hapı
En Ucuz Doğum Kontrol Hapı

Günlük yaşamda ihtiyaç duyulan ürünlerden biri de doğum kontrol haplarıdır. Bu nedenle kişiler en ucuz doğum kontrol hapı hangisi araştırması yapmaktadır. Eczanelerin anlaşmaları gereği belirli markalar satışa sunulmaktadır. Bu kategoride çok fazla ilaç vardır. Bununla birlikte ilaç fiyatları da çok değişkendir. Dozajına, tablet sayısına ve daha birçok etkene göre değişmektedir. En ucuz doğum kontrol hapı listesinin başında Jerbera markası gelmektedir. Bu kategorideki çoğu ilaca göre uygun fiyatlı olan Jerbera, 10 TL gibi bir fiyattadır. Ardından Reginon gelmektedir ve 21’li tablet halinde satılan ilacın fiyatı ortalama 30-35 TL’dir.

Aylık Doğum Kontrol İğnesi Fiyatı 2023

En çok kullanılan Mesigyna Aylık doğum kontrol iğnesi fiyatı 2023 yılı itibariyle biraz yükselmiştir. Sürekli tablet olarak ilaç kullanmak istemeyenler için, aylık tek doz iğne ile kullanılabilen doğum kontrol ilaçları da bulunmaktadır. Bunlardan biri de Mesigyna’dır. 1 Aylık bir koruma süresi bulunmaktadır ve sonraki enjeksiyon için en doğru zaman 28-30 gün olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte üç aylık doğum kontrol iğneleri de bulunmaktadır. Yalnızca bir aylık doğum kontrol iğnesi fiyatı 2023 yılı itibariyle 100 TL civarındadır.

Aylık Korunma İğnesi Fiyatı

Markalara göre aylık korunma iğnesi fiyatı değişkenlik göstermektedir. En popüler olanları aylık kullanılan Mesigyna ve 3 aylık kullanımı olan Depo-Provera’dır. Başka yöntemlere başvurmak istemeyen kişiler için en iyi yöntem korunma ilaçları ve iğneleridir. Eczane satış fiyatlarıyla aylık korunma iğnesi fiyatı şu şekildedir:

  • Mesigyna : 129,50 TL
  • Depo-Provera : 33,60 TL

Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır Mı?

Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır Mı
Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır Mı?

Daha pratik satın alma gerçekleştirmek isteyenlerin en çok merak ettiği Doğum Kontrol hapı reçetesiz satılır mı sorusu ile ilgili konuşacağız. İlaçların yan etkileri, belirli sağlık sorunları gibi nedenlerden dolayı ilaçları doktor kontrolüyle almak daha doğrudur. Fakat antibiyotiklerdeki gibi reçete ile satın alma şartı, çoğu doğum kontrol hapında bulunmamaktadır. Bu nedenle doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı sorusunun yanıtı evet olmaktadır. Yine de doktor önerisi ile kullanmak önerilen seçenektir.

Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Alınır Mı?

Bir başka şekilde doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı? sorusu da aynı niteliği taşımaktadır. Az evvel bahsettiğimiz gibi eczanelere giderek reçetesiz şekilde doğum kontrol hapı alabilirsiniz. Eczacıların önerdiği ve prospektüste yazan şekliyle kullanılması daha doğrudur. Prospektüste belirtilen önemli yan etkilerle karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Böylelikle doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtını da vermiş olduk.

Son olarak Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023 ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2023 yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz fiyatları kategorimizdeki diğer yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın