Ana Sayfa » Fiyatları » Rusya Market Fiyatları 2023 – Rusya Yemek Fiyatları

Rusya Market Fiyatları 2023 – Rusya Yemek Fiyatları

Rusya Market Fiyatları ve Rusya Yemek Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. İnsanlar yaşamlarını sürdürmek için yemek yemek zorundadır. Bu yüzden alışverişlerini pazarlardan, bakkallardan veya marketlerden satın almaktadır. Özellikle indirim olduğu zaman marketler çok kalabalık olmaktadır.

Rusya’da yaşayan insanlar ise yapmaları gereken market alışverişlerini genellikle büyük marketlerden yapmaktadırlar. Yazımız içerisinde sizlere Rusya market fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer ülkelerin market fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Rusya Market Fiyatları 2023 ⭐

Rusya'da Market Fiyatları Güncel
Rusya’da Market Fiyatları Güncel

Önceki yıllarda genellikle sokaklarda bulunan küçük bakkallardan alışveriş yapan Rusya’da yaşayan vatandaşlar artık süpermarketlerin daha uygun olmasından dolayı büyük marketlerden alışverişlerini yapmaktadırlar. Özellikle Rusya’da uygulama üzerinden market alışverişi de yaygınlaşmıştır. İnsanlar evlerinden dışarı çıkmayarak sipariş veriyorlar ve yaptıkları alışveriş evlerine gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sırbistan Market Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Rusya’da Market Fiyatları 2023 Güncel liste şu şekildedir:

Market ÜrünleriFiyatları
Patates (1 kg)63 Ruble (19 TL)
Portakal (1 kg)110 Ruble (33 TL)
Ekmek53 Ruble (16 TL)
12’li Yumurta130 Ruble (39 TL)
Peynir (1 kg)710 Ruble (215.50 TL)
Ayçiçek Yağı95 Ruble (18 TL)
Limon115 Ruble (35 TL)
Su (0.33 L)41 Ruble (12.50 TL)
Sosis (1 kg)430 Ruble (130 TL)
Rusya Market Fiyatları 2023

Rusya’da Su Kaç Ruble?

Rusya’da su fiyatları biraz pahalıdır. Bu yüzden insanlar mecbur kalmadıkça dışarıdan su almamaktadır. 1.5 L Su 12.10 TL‘dir. Ayrıca 1 L olan su ise 8.30 TL‘dir. Ülkemizdeki su fiyatlarına göre bu fiyatlar oldukça pahalıdır.

Rusya’da Bir Ekmek Kaç Ruble?

Rusya’da ekmek fiyatları inanılmaz derecede pahalıdır. Ülkemizde ekmek fiyatı yaklaşık olarak 5 TL‘dir. Fakat Rusya’da ekmek 16 TL‘dir. Yani ülkemizdeki ekmek fiyatından 3 katından bile daha fazladır.

Rusya Yemek Fiyatları

İnsanlar sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürebilmek için yemek yemek zorundadır. Fakat bunu fast food şeklinde değil de sağlıklı bir şekilde tüketmeleri gerekir. Rusya’da fast food fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca bunun sebebi ise insanlar acil işleri oldukları zaman giderken yol üstü bir yerlerden ucuz bir fiyata fast food alıp yemeleridir.

Fakat maalesef ülkemizde durum böyle değildir. Çünkü fast foodlar inanılmaz derecede pahalıdır. Moskova’da herhangi bir restoran’da yemek yemek en fazla 10 dolarınızı alacaktır. İşte Rusya Yemek Fiyatları şu şekildedir:

  • McDonalds Menü = 350 Ruble (106 TL)
  • 2 Kişilik Bir Yemek Orta Sınıf Restoran = 3000 Ruble (905 TL)
  • Ucuz Bir Restoranda Yemek = 700 Ruble (210 TL)

Rusya Alkol Fiyatları 2023

Rusya’da alkol fiyatlarının üzerine eklenen vergi ücreti oldukça düşük olduğundan dolayı burada alkol çok sık tüketilmemektedir. Bu ülkede alkol tüketmeyen insan sayısı oldukça azdır. Fakat Türkiye’de alkol fiyatları bunun tam tersine çok pahalıdır. Bu yüzden alkol tüketmek isteyen vatandaşlarımız satın alamamaktadır. İşte Rusya Alkol Fiyatları şu şekildedir:

  • 50 CL Rus Birası = 60 Ruble (18 TL)
  • 70 CL İthal Votka = 915 Ruble (278 TL)
  • 70 CL İthal Rom = 1500 Ruble (455 TL)
  • 33 CL İthal Bira = 95 Ruble (28 TL)
  • 3 Litre Black Label Viski = 525 TL
  • Jack Daniels Viski = 360 TL

Rusya Sigara Fiyatları 2023

Rusya’da sigara fiyatları da oldukça pahalıdır. Özellikle gelecek yıl için büyük bir zam beklenmektedir. Ülkemize kıyasla sigara fiyatları burada fazladır. Fakat maalesef Türkiye’de de dönem dönem gelen zamlardan dolayı sigara fiyatları artmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tarım Kredi Market Ürün Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Rusya Sigara Fiyatları şu şekildedir:

  • Marlboro Sigara = 200 Ruble (61 TL)

Rusya’da Ucuz Olan Şeyler 2023

Türkiye ile kıyaslandığında Rusya’da bazı şeylerin çok daha ucuz olduğunu görüyoruz. Peki bu Rusya’da Ucuz Olan Şeyler nelerdir? Ünlü sitelerden elde ettiğimiz verilere göre elde ettiğimiz veriler şöyledir:

Rusya Market Fiyatları hakkında sıkça sorular sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa alt kısımdan sorabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Aşağıdan diğer fiyatları kategorilerindeki yazıları da tıklayabilirsiniz.

Son olarak Rusya Market Fiyatları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın