Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları – Duphalac Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları – Duphalac Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda sizlerle beraber bebeklerin yaşadığı sorunlardan birisi olan kabızlık sorunu hakkında bilgiler vereceğiz.

Bildiğiniz üzere yeni doğan bebeklerde sık sık belirli rahatsızlıklar meydana gelir. Bunları da en hafif şekilde atlatabilmek önemlidir. Yeni anneler, bebeklerin bazı sağlık sorunları ile başa çıkamayabilirler. Duphalac bebek için uygun bir şuruptur. Bu yazımızda da duphalac bebeklerde kullanımı ve duphalac şurup bebek için midir gibi soruların yanıtlarını sizlere aktaracağız. Fakat bu yazımızdan önce doktorunuzun vermiş olduğu talimatın daha önemli olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Kabızlık Şurubu Duphalac Nedir?

Kabızlık Şurubu  Duphalac Nedir?
Kabızlık Şurubu Duphalac Nedir?

Genellikle yeni doğan bebekler için kullanılmaktadır. Yani daha detay vermek gerekirse bağırsak içerisinden geçen dışkıyı yumuşatmak için bebeklerde kullanılır. Bu problem ile karşılaşan anneler, duphalac şurup nedir gibi araştırmalar yapmaktadır. Aynı zamanda doktorlar da bazen reçetelerde bebekler için bu şurubu yazmaktadırlar.

Ebeveynler ise bebekleri için herhangi bir ilaç kullanmadan ilacın ön araştırmasını yapmaktadırlar. Duphalac şurup ne işe yarar gibi sorular internet üzerinde çok araştırılmaktadır. İlaç araştırmaları, ilaç kutusunun içeriğinde bazen görebilirsiniz fakat bebeğiniz gibi kendiniz için de herhangi bir ilaç kullanmadan ön araştırmasını yapmanızda fayda var.

Herhangi bir karaciğer hastalığında bu kabızlık için şurup kullanılır. Kullandıktan belirli bir süre sonra da bebeğinizdeki rahatlığı gözlerinizle görebilirsiniz.

Duphalac Kaç Saatte Etki Eder? 

3 yaş kabızlık ilacı olarak bilinen duphalac, tüm hastalarda aynı tepkime süresini kapsamamaktadır. Kimi hasta için 2 saatte etkisi görülürken kimi için ise 2 gün kadar bir süre beklemek gerekmektedir. İlacı her gün düzenli bir şekilde almaya özen göstermelisiniz. Hastalık durumunda beslenirken de bol bol su içmeye dikkat edin. Aynı zamanda lifli besinler tüketmeye çalışmalısınız.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kilo Aldırıcı Mama Eczane adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Duphalac Nasıl Kullanılır?

Duphalac Nasıl Kullanılır
Duphalac Nasıl Kullanılır

Kullanım kılavuzunda nasıl almanız gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca doktorunuz muayeneden sonra bu ilacı nasıl almanız gerektiğini söyleyecektir. Eğer herhangi bir bilgiye sahip değilseniz ilacı aldığınız sırada eczanede çalışan kişiye de sorabilirsiniz. Genelde ilaç kutusunun üstüne nasıl tüketmeniz gerektiği yazmaktadır.

Kesinlikle gösterilen talimatların dışında bir tüketim yapmayın. Aksi halde ilacın yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Gün içerisinde bol bol su tüketmeyi de unutmayın.

Her yaş grubu için ayrı doz alınması gerekir. Fazla doz alınması durumunda yan etkilerine maruz kalabilirsiniz. Bu yüzden dikkat etmenizde fayda var. Mutlaka ilaç üzerinde yazan talimatları uygulayın ve kullanım kılavuzunu okuyun.

Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları

Duphalac Şurup Kullananlar bebekleri için kullanmış olduğu bu ilaç hakkında internet üzerinde bazı yorumları paylaşmışlar. Biz de sizler için deneyimlemiş olan kişilerden birkaç yorum seçtik. Aşağıda tecrübeli insanların duphalac şurup yorumları yer alıyor.

O şurubu şu an bende kullanıyorum bebeğime benimkide 1 ayır her gün kabız doktorumuz kakasını yapamazsa eğer ilacın dozunu arttırmamızı söylemişti ben şu an 8 cc kullanıyorum gün içi yapıyor kakasını eğer denemediysen arttır dozunu şurubun

Bebeklerede kullanılıyor duphalac doktorunuz verdiyse kullanın sürekli kabız olursa makatında çatlak olur

Ben kullanıyorum canım 3 aydan sonra bir kaka sorunumuz oldu düzenli verince onu yapıyor yoksa yapamıyor mamayla besleniyoruz

Duphalac Şurup Fiyat 

İdrar sıkıntılarına birebir olan bu ilacı doktorlarınız reçetelerinizde göstermektedir. 1-2 gün içerisinde etkisini görebileceğiniz bu ilacı sadece eczanelerde satın alabilirsiniz. Her geçen yıl artan fiyatlar neticesinde duphalac şurubun fiyatı da günden güne artmaktadır. Biz sizler için güncel fiyatı paylaşıyoruz.

Eczanelerde bulunan duphalac fiyat olarak 96.44₺ üzerinden satışa sunulmaktadır. Günümüz ekonomisine kıyasla git gide artan bu fiyatın çok da ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Fakat sağlığın her şeyden önemli olduğunu da unutmayın.

Duphalac Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bebekler için olan bu ilacın da yan etkileri görülmektedir. O halde ilacı tüketmeden önce yan etkilerini okumanızda fayda var. Doktorun belirtmiş olduğu ölçüden fazla içtiğiniz takdirde yan etkilerini de görebilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmanız gerekir. Bu ilacın yan etkileri aşağıda yer almaktadır:

  • Gaz
  • Şişkinlik
  • Bulantı
  • Kusma

Bunun gibi yan etkilere maruz kalmamak için mutlaka doğru kullanım yaptığınızdan emin olmalısınız. Bu yüzden öncesinde doktorunuza danışmanızda fayda var. Daha önce kullanan kişilerin de bu yan etkiler ile karşılaştığı görülmüştür.

Aynı zamanda Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bebeklerde Duphalac Şurup Yorumları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın