Ana Sayfa » Genel Kültür » Ay Yıldızlı Bayrağım Sözleri – Şarkı Sözü!

Ay Yıldızlı Bayrağım Sözleri – Şarkı Sözü!

Ay yıldızlı bayrağım sözleri özellikle ilkokul döneminde olan çocukların karşısına çıkmaktadır. Eğitim gören çocuklara öğretilen şarkılar arasında Ay Yıldızlı Bayrağım da olmaktadır. Sözü ve bestesi Muharrem Baz’a ait olan bu eser, halen daha okullarda öğretilmektedir. Milli duyguları içeren bu şarkının sözleri de son derecede basittir. Bu sözler basit ve manalı olmasından dolayı rahatlıkla ezberlenmektedir. Bununla beraber Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısını küçük yaştaki çocuklar rahatlıkla icra etmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ay Yıldızlı Bayrağım Sözleri

“Ay Yıldızlı Bayrağım” Türk müziği repertuarında yer alan bir marştır. Bestesi Muharrem Baz’a, sözleri de Muharrem Baz’a aittir. Marş, Türk bayrağına ve vatan sevgisine olan bağlılığı ifade eden sözleri ve coşkulu müziği ile Türkiye’de sıkça çalınan ve söylenen bir eserdir. İlk kez 1984 yılında yayınlanan marş, kısa sürede popülerlik kazanmıştır. İşte Ay Yıldızlı Bayrağım Sözleri şu şekildedir:

Şehitlerin kanı ile boyanmış
Gökyüzünden Yıldızı ve Ay’ı almış
Yedi iklim dört bucağı dolaşmış
Şanlı tarihimin asil bayrağı
Ay yıldızlı bayrağım sönmeyen bir ışıksın
Ay yıldızlı bayrağım göklerdeki yıldızsın
Ay yıldızlı bayrağım uğruna canım feda
Ay yıldızlı bayrağım haydi dalgalan durma
Ey Türk Ulusunun güçlü evladı
Ata’nı ve bayrağını iyi tanı
Unutma vatanı için şehit olanı
Rüzgar ol dalgalandır bayrağı
Ay yıldızlı bayrağım sönmeyen bir ışıksın
Ay yıldızlı bayrağım göklerdeki yıldızsın
Ay yıldızlı bayrağım uğruna canım feda
Ay yıldızlı bayrağım haydi dalgalan durma

Ay Yıldızlı Bayrağım Şarkı Sözleri

Ay Yıldızlı Bayrağım Şarkı Sözleri
Ay Yıldızlı Bayrağım Şarkı Sözleri

İlk olarak Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısının sözleri genel olarak milli duyguları barındırmaktadır. Ayrıca küçük yaşında eğitim çağında olan çocukların öğrenmesine uygun olacaktır. Ay Yıldızlı Bayrağım şarkı sözleri genel olarak içerdiği milli kavramlar üzerinden etkili bir parça olmaktadır. Ayrıca bayrağa dair değeri veren en etkili parçalardan bir tanesi olmaktadır. Ay Yıldızlı Bayrağım parçasına dair bu şekilde bir durum söz konusudur.

Ay Yıldızlı Bayrağım her ne kadar basit içeriğe sahip bir şarkı olsa da herkesin milli duygularını uyandırmaktadır. Bununla beraber Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısı çocukluk döneminde olanlara genel itibarıyla öğretilen şarkılar arasında varlık göstermektedir. Bu aşamada da Ay Yıldızlı Bayrağım parçasını öğreterek, çocukların milli şuura sahip olmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca bayrak kavramının ne kadar önemli olduğunu öğretici niteliğe sahip olan bir haldedir. Bu parçanın etkisi de küçük yaşlardaki öğrenciler için uygun bir konumda olacaktır.

Ayrıca Atam Atam Mustafa Kemal Paşam Sözleri şiirini de okuyabilirsiniz.

İlkokul çağlarında yer alan çocukların eğitiminde şarkılar da önemlidir. Bununla beraber değerli ve anlamlı simgelere dair parçalar da bu süreçte kendilerine öğretilecektir. Ayrıca çocukların eğitimleri hususunda öne çıkan parçalardan bir tanesi de Ay Yıldızlı Bayrağım olacaktır. Bu aşamada da her çocuğun bu döneminde öğreneceği şarkılar arasında varlık gösterecektir. Şarkı sözlerine dair bu şekilde bir amaç söz konusudur. Ayrıca parçanın kolay bir biçimde öğrenilmesi hususunda basit sözleri barındırmaktadır. Kolay ama etkili olan sözleri barındıran Ay Yıldızlı Bayrağım parçası tüm çocukların ezberinde yer alacaktır.

Ay Yıldızlı Bayrağım Dinle

Ay Yıldızlı Bayrağım Muharrem Baz’ın bir parçası olarak kendini göstermektedir. Bununla beraber Ay Yıldızlı Bayrağım dinle noktasında da herkes bu tip bir arayış içerisine girecektir. Bu aşamada da Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısının ne şekilde okunduğunu rahatlıkla öğreneceklerdir. Genel itibarıyla Ay Yıldızlı Bayrağım parçasını internet ortamında bulmak da mümkün olacaktır.

Sözleriyle ilgi çeken ve son derecede kolay ezberlenen Ay Yıldızlı Bayrağım adlı şarkı genel olarak ilkokul çocuklarına verilen eğitimi kapsayacaktır. Ayrıca Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısına yönelik olarak bu tip bir durum gündeme gelecektir. Bununla beraber dinlemek isteyenlerin rahatlıkla ulaşabilecekleri düzeyde de yer alacaktır. Genel itibarıyla bu şarkının öğrenilmesi hususunda internetten de faydalanacaktır. Hem sözlerine hem de nasıl söylendiğine dair bir durum da bu şekilde ortaya çıkacaktır. Ay Yıldızlı Bayrağım şarkısına yönelik bu biçimde bir durum da genel olarak açığa çıkacaktır.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Diğer genel kültür ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Ay yıldızlı bayrağım sözleri yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın