Ana Sayfa » Genel Kültür » Kankalara Güzel Lakaplar – Sıradışı Lakaplar – Havalı Lakaplar

Kankalara Güzel Lakaplar – Sıradışı Lakaplar – Havalı Lakaplar

Kankalara Güzel Lakaplar adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Birçoğumuz sevdiğimiz insanlara farklı şekilde hitap etmek isteyebiliriz. Bu nedenle çevremizdekilere isimleri haricinde farklı şekilde seslenebiliriz. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Güzel Lakaplar

Güzel Lakaplar
Güzel Lakaplar

Etrafımızdaki insanlara güzel lakaplar takmamız aslında onlarla olan samimiyetimizin bir göstergesidir. Bu kişiler yakın bir arkadaşımız, sevgilimiz ya da ailemizin bir üyesi olabilmektedir. Bu durum çoğu zaman onlar tarafından da hoş karşılanır ve o hitap şekli bir alışkanlık haline gelir.

En İyi Lakaplar

En iyi lakaplar genelde o kişiyle yaşanmış bir olay üzerinden veya ortak bir anıdan ortaya çıkabilmektedir. Bir sohbet sırasında söylenen kulağa komik gelen bir kelime veya o kişiyle bütünleşmiş bir hareket o kişiye verdiğimiz lakap olabilmektedir. Bazen ise sadece o kişiye baktığınızda içinizden geçen herhangi bir güzel düşünceden yeni bir lakap doğabilmektedir.

 • Aslan
 • Kaptan
 • Deli
 • Demirbaş
 • Yıldız

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kuşuma Ne İsim Koysam?  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Arkadaşa Güzel Lakaplar

Şüphesiz her insanın yakın arkadaşına birden fazla farklı hitap şekli vardır. Arkadaşa güzel lakaplar takmak her yaştan insanın sıkça yaptığı bir alışkanlıktır. Bu davranış karşımızdaki kişiye sevgimizi göstermemizin farklı bir yolu olarak da adlandırılabilmektedir.

 1. Melodi
 2. Gülen Yüz
 3. İçtenlik
 4. Yıldız
 5. Destekçi

Arkadaş Lakapları

Hayatımız boyunca sevdiğimiz insanlara lakaplar takarız ve genellikle içlerinden en komikleri arkadaş lakaplarıdır diyebiliriz. Arkadaşlarımızla aramızda olan samimiyet ve rahatlık bu lakapları daha komik hale getirebilmektedir. Yalan makinesi, oksijen hırsızı veya mukus kaşığı gibi rahatsızlık verebilecek kelimeler arkadaşınız tarafından size söylenebilmektedir. Bu yüzden sorun olmayabilir hatta aksine komik bulunabilmektedir.

En Yakın Arkadaşa Güzel Lakaplar

Herkes en yakın arkadaşına güzel lakaplar vermek ister. Ama bazen o kişiye uygun bir kelime veya onu anlatan güzel bir sözcük bulmakta zorlanırız. Böyle durumlar için sizlere hem erkek hem de kız arkadaşlarınız için kullanabileceğiniz örnekler vermek istedik işte onlardan bazıları şu şekilde;

 • Sır küpüm
 • Kara kutum
 • İki gözüm

Havalı Lakaplar

Çevremizdekilere taktığımız lakaplar bizler için özel ve önemlidir. Onlara havalı lakaplar takmak hepimizin isteyeceği şeylerden biridir. Arkadaş ortamında havalı bir lakaba sahip olmakta şüphesiz herkesin hoşuna gidecektir.

 1. Sultan
 2. Jaguar
 3. İmparator
 4. Alev
 5. Kaos

Sıradışı Lakaplar

Çok yakın arkadaşlarımıza verdiğimiz lakaplar ise bazen alışılmadık olabilmektedir. O kişilerle herkesten farklı ve sıra dışı bir iletişimimiz olabileceği gibi yine onlara hitap şeklimizde de sıra dışı lakaplar kullanabiliriz. Bu hitap şekilleri arasında Yuvarlanan sıçan, Pasta kafalı, Kaygan civciv ve Tarzan kedicik gibi garip kelimeler bulunabilmektedir.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Kankalara Güzel Lakaplar adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın