Ana Sayfa » Genel Kültür » Aziz Yıldırım Serveti – Kimdir, Şirketleri Nedir?

Aziz Yıldırım Serveti – Kimdir, Şirketleri Nedir?

Aziz Yıldırım serveti hakkında merak edilen pek çok husus vardır. Özellikle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olduğunuzun yıllar boyunca daha da tanınan bir isim olmuştur. Bununla beraber Aziz Yıldırım hakkında pek çok detayı öğrenmek de kesin olarak açığa çıkmaktadır. Bu doğrultuda da başarılı isim hakkında bilgi sahibi olmak da genel olarak açığa çıkıyor. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aziz Yıldırım Kimdir? 🌟

Aziz Yıldırım Kimdir?
Aziz Yıldırım Kimdir?

Öncelikle Aziz Yıldırım, son derecede başarılı bir iş adamı olarak medyada yer alıyor. Bununla beraber Aziz Yıldırım kimdir gibi bir soru da genel olarak açığa çıkıyor. 2 Kasım 1952 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiş olan isimdir. Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde dünyaya gelen Aziz Yıldırım, ilk öğrenimini Düzce’de tamamlamıştır. Aynı şekilde ortaokul ve lise dönemini de burada sürdürmüştür. Öte yandan lise dönemlerinde Düzce’deki Hamidiyespor adlı amatör futbol kulübünde oynamıştır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Aziz Yıldırım, lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite okumak için Ankara’ya gitmiştir. Burada Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Futbolla olan alakası dışında Aziz Yıldırım, inşaat ile de yakından ilgilenmiştir. Maktaş İnşaat adlı şirketiyle NATO Altyapı İhalelerinde yer almıştır. Aziz Yıldırım, futbolla her zaman alakadar olmuştur. İlk olarak kendisi Düzcespor’un Fahri Başkanlık görevini yerine getirmiştir. Ancak 1990 senesiyle beraber Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nda görev almaya başlamış ve Metin Aşık başkanlığında çalışmıştır.

1992 senesinde Fenerbahçe Futbol Şubesi’nde görev almaya başlamıştır. Ayrıca aynı senede Galatasaray’da oynayan Tanju Çolak’ın transfer edilmesinde etkili olmasında büyük rol oynamıştır. 1998 senesinde Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Genel Kurultay’ında aday olmuş ve rakibi Vefa Küçük’e sadece bir oyla kaybetmiştir.

15 Şubat 1998 tarihinde de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olan Aziz Yıldırım, gün geçtikçe daha da fazla destekçi bulmuştur. Ayrıca bu süreçte Fenerbahçe’nin daha başarılı bir kulüp olması konusunda da önemli bir isimdir. Fenerbahçe’nin marka haline gelmesinde Aziz Yıldırım isminin payı son derecede fazladır.

Aziz Yıldırım Serveti

Öncelikle Aziz Yıldırım Serveti ne kadar? Pek çok alanda şirket sahibi olan Aziz Yıldırım’ın net serveti hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, tahminlere göre serveti yaklaşık olarak 1 milyar dolardır. Gerçek servetinin ise ilerleyen zamanlarda ortaya çıkması muhtemeldir. Aziz Yıldırım Şirketlerini de aşağıdaki başlıktan bulabilirsiniz.

Aziz Yıldırım Şirketleri

Sıkma merak edilen Aziz Yıldırım Şirketleri sorusu hakkında bilgi verelim. Aziz Yıldırım, Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından biridir. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski başkanı olarak tanınır ve aynı zamanda birçok farklı sektörde faaliyet gösteren şirketlerin de sahibidir.

Yıldırım’ın sahibi olduğu şirketler arasında inşaat, turizm, enerji, gıda, tarım, lojistik gibi farklı sektörlere hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Bunlar arasında Fenerbahçe Farma, İstanbul İnşaat, Atlasjet Havayolları, Anadolu Endüstri Holding, Anadolu Grubu gibi şirketler yer almaktadır. Yani Aziz Yıldırım mal varlığı bu şirketler üzerinden devam etmektedir.

Ayrıca dilerseniz Burak Tozkoparan Sevgilisi yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin gelişiminde önemli bir isim olmuştur. Ayrıca Aziz Yıldırım, başkanlık yaptığı süre zarfında yatırımlara da sürekli olarak yer vererek, bu konuda girişimlerde bulunmuştur. Özellikle Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun kapasite arttırma sürecine büyük önem vermiştir. Öte yandan Fenerbahçe Basketbol Kulübü için de özel bir salon yaptırmış olan isimdir. Ülker Sports Arena’yı inşa ettiren isimdir.

Aziz Yıldırım, eski kulübü olan Düzcespor’u da unutmayarak, bu süreçte desteklemeye devam etmiştir. Düzce’de Topuk Yaylası bölgesinde tesisler yaptırmıştır. Öte yandan Faruk Ilgaz Tesisleri’ni de yenileterek, Ankara içerisinde de sporcuların konaklama sorununu ortadan kaldırmıştır.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün dünya çapında prestij kazanması konusunda çalışmalar yaptığı kadar kulübün içerisinde de etkili olmuştur. Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü kapsamında da tüzüğü değiştirmiştir. Bununla beraber hedefin 1 milyon üye olduğu yeni bir kampanyaya imza atmıştır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nasser Al Khelaifi Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aziz Yıldırım, kulüp başkanı olduğu süreçte toplamda 6 lig şampiyonluğu yaşamıştır. Bununla beraber başkan olduğu dönemde 7 kez de lig ikincisi olarak sezonu tamamlamıştır. Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü, bu dönemde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmiştir. UEFA Avrupa Ligi’nde de yarı finale kadar kalmıştır.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin sadece futbol branşıyla ilgilenmemiştir. Bunun dışında Kadın Basketbol, Erkek Basketbol, Kadın Voleybol ve Erkek Voleybol gibi branşlarda da başarılar elde etmiştir. Özellikle 2010 – 2011 sezonunda 5 büyük branşın her birinde lig şampiyonluğu elde ederek büyük bir başarıyı gündeme getiren isim olmuştur.

Aziz Yıldırım Türkiye’nin Kaçıncı Zengini?

Sıkça merak edilen sorular arasında Aziz Yıldırım Türkiye’nin Kaçıncı Zengini? sorusu da yer almaktadır. Aziz Yıldırım, Türkiye’nin en zengin iş insanlarından biridir. Forbes dergisinin 2021 yılı “Türkiye’nin En Zenginleri” listesinde Aziz Yıldırım’ın net serveti 1 milyar ABD Doları olarak tahmin edilmiştir. Bu listede, Aziz Yıldırım 24. sırada yer almaktadır.

Ancak, unutmayın ki bu sadece bir tahmindir ve gerçek net serveti hakkında kesin bir rakam bulunmamaktadır. Ayrıca, zenginlik sıralamaları kişinin sahip olduğu varlıkların yanı sıra borçlarını da dikkate alır.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Aziz Yıldırım Serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın