Ana Sayfa » Genel Kültür » Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? – Kesin Dönüyorlar mı?

Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? – Kesin Dönüyorlar mı?

Bim iş başvurusu kaç günde sonuçlanır diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan BİM’e başvuru yapan kişilerin sayısı on binleri buluyor. Nitekim başvuruların kaç günde sonuçlanacağı da bu nedenle merak konusu oluyor. Yazımız içerisinde sizlere kaç gün içerisinde geri dönüş alabileceğinizden bahsedeceğiz. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

BİM İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
BİM İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Özellikle BİM gibi büyük şirketlerin iş başvuru sürecinin sonuçlanma süresi değişebilir. İş başvurunuzun sonucunu etkileyen birçok faktör vardır, örneğin pozisyonun açık olduğu süre, başvuran aday sayısı, şirketin ihtiyaçları ve işe alma sürecinin tüm adımlarının tamamlanması için gereken süre. Fakat genellikle işe giren kişiler 2 hafta içerisinde geri dönüş aldıklarını belirtmişlerdir. Böylece BİM İş Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bim Ciğer Fiyatı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Günümüzde birçok insan BİM’de çalışmak için başvuru yapmaktadır. Özellikle lise mezunu olan çok fazla genç bu işe başvurmaktadır. Fakat başvuru yaptıktan kaç gün sonra geri dönüş olacağı merak konusudur. Başvuru yaptıktan sonra bekleme süresinin takribi olarak 10 ila 15 iş günü olduğu BİM yetkilileri tarafından ifade ediliyor. Bu süre içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt alınmaması durumunda yeniden yetkililerle iletişime geçmek ve başvuru detaylarına ilişkin bilgi almak mümkündür. Böylece Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

BİM Başvurusu Sonucu Ne Zaman Sonuçlanır?

Genellikle, iş başvuruları incelenirken birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişen bir süreçten geçer. Bazı durumlarda, iş görüşmesine davet edilmeniz için ilk aşamada kısa bir süre içinde geri dönüş alabilirsiniz. Ancak, tüm adımların tamamlanması, arka arkaya birkaç mülakatın yapılması gerekir. Veya referans kontrolü yapılması gibi işlemelerin gerektirdiği durumlarda sonuçlanma süresi daha uzun olabilir. Fakat BİM’de 10-15 gün içerisinde iş başvurusu sonucu çıkmaktadır. Böylece BİM Başvurusu Sonucu Ne Zaman Sonuçlanır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

BİM Maaş Günü Ne Zaman?

BİM maaş günü ne zaman konusu yeni işe başlayan ya da başlamayı düşünenlerin soru işaretlerinden biridir. BİM’de maaşlar her ayın 30’unda yatmakla birlikte 4 ayda bir olmak üzere yılda 3 kez de prim verilir. Nitekim bu sebeple BİM’in çalışanlarına değer veren süpermarketlerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Her ayın 30’unda yatan maaşlar, uzun yıllardır BİM’de çalışan personellerin ifadelerine göre hiç aksamamıştır. Ayın 30’u hafta sonuna ya da resmî tatile denk geliyorsa maaşlar takip eden ilk iş gününde hesaplara aktarılır.

BİM’de Çalışmak İçin Ne Yapmalıyım?

BİM’de çalışmak için ne yapmalıyım konusu için hem dijital ortamdan hem de fiziksel ortamdan bir şeyler yapılabilir. BİM, iş bulma sitelerinde sürekli olarak ilanlarını güncelleyen bir markadır. Bu sebeple popüler iş bulma sitelerini düzenli olarak takip eden kişiler BİM mağazaları için açılan ilanları bulabilir. Buna ek olarak bazen BİM mağazalarının camına yapıştırılan çeşitli iş ilanları da olabiliyor. Ya da personel adayları doğrudan en yakın BİM şubesine giderek personel arayışında olup olmadıklarını sormayı tercih edebiliyor. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bim Cheesecake Fiyat yazımızı da inceleyebilirsiniz.

BİM İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM iş başvurusu nasıl yapılır diye merak edenler için ilk etapta BİM’in web sitesini takip etmekte fayda var. BİM’in web sitesinde yer alan Kariyer bölümü, iş başvurusu yapmayı düşünenlerin aklıdnaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Nitekim siteye üyeyseniz doğrudan hesabınızla giriş yapabilir ya da yeni hesap oluşturarak ilanları inceleyebilirsiniz. BİM’i diğer markalardan ayıran şeylerden biriyse sitede herhangi bir açık pozisyon ilanı olmaması durumunda Genel Başvuru seçeneğiyle başvuru yapmanın mümkün olmasıdır. Bu sayede personel adayları şayet kendilerine uygun bir pozisyon mevcut değilse yine de başvuruda bulunabiliyor. Buna ek olarak doğrudan mağazalarla görüşmek ya da popüler iş bulma sitelerindeki ilanları takip etmek de mümkün.

2023 BİM Maaşları

2023 BİM maaşları herkes tarafından merak ediliyor. İşte BİM mağazalarında çalışan personellerin 2023 Nisan itibarıyla güncel maaşları:

 • BİM kasiyer ve mağaza personeli maaşı: 9.500 TL
 • BİM depo personeli maaşı: 9.700 TL
 • BİM mağaza müdürü maaşı: 12.400 TL
 • BİM mağaza müdür yardımcısı maaşı: 10.250 TL
 • BİM bölge müdürü maaşı: 18.500 TL

BİM İşe Alım Şartları

BİM işe alım şartları hemen herkes tarafından araştırılıyor. Ayrıca BİM mağazalarında çalışmaya başlamak için işe alım şartlarının tamamını karşılamak gerekiyor. Bu şartlar diğer markalarda da mevcut olmakla birlikte aşağıdaki listede yer alıyor:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Başvurulan pozisyon için herhangi bir sağlık engeline sahip olmamak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • 40 yaşını doldurmamış olmak
 • En az İlköğretim seviyesinde diplomaya sahip olmak
 • İstihdam edilecek meslek grubu ve pozisyon hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak
 • Engelli adaylar için engelli olduğunu gösteren bir heyet raporuna sahip olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecilli olmak

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Bim iş başvurusu kaç günde sonuçlanır adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
“Bim İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? – Kesin Dönüyorlar mı?” üzerine bir yorum
Yorum yapın