Ana Sayfa » Genel Kültür » Seyfettin Selim Serveti – Kaç Yıldır Kırkpınar Ağası?

Seyfettin Selim Serveti – Kaç Yıldır Kırkpınar Ağası?

Seyfettin Selim serveti gibi bir soru gündemde yoğun olarak varlık göstermektedir. Özellikle yaz döneminde gelişen Kırkpınar Yağlı Güreşleri döneminde adından söz ettiren bir isim olmuştur. Seyfettin Selim ismi genel itibarıyla Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağa olmasından dolayı gündeme gelmektedir. Bununla beraber özellikle güreşe ilgi duyan kesimin tanıdığı bir isim olması da dikkat çekmektedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kimdir?

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kimdir?
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kimdir?

Özellikle Kırkpınar Yağlı Güreşleri dönemlerinde Seyfettin Selim ismi her zaman öne çıkmaktadır. Bununla beraber Seyfettin Selim kimdir gibi bir soru da genel olarak öne çıkan hususlar arasındadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ethem Sancak Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Seyfettin Selim, Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin kurucusu ve müdür olarak tanınan bir isimdir. Ayrıca Seyfettin Selim 1 Ağustos 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kendisi Sakarya’nın Kaynarca ilçesine bağlıdır. Ayrıca çiftçi bir ailede dünyaya gelmiş olan bir isimdir.

Seyfettin Selim, küçük yaşlardan itibaren çalışmaya başlamıştır. İlk olarak inşaat sektörüne yönelmiş ve burada yükselmeye başlamıştır. Ustabaşı, kalfa ve taşeron olarak bu sektöre yer alarak giderek deneyim ve bilgi sahibi olmuştur. Öte yandan ticari faaliyetlerine de inşaat sektörü içerisinde devam etmektedir.

Seyfettin Selim, 7 Mayıs 1997 tarihinde Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurmuştur. Böylelikle inşaat sektöründe boy göstermeye başlamış ve çalışmalarını hızlı bir biçimde yürütmüştür. Öte yandan Seyfettin Selim, pek çok firma ve kuruluşta görev almaktadır. Yönetim kurulu başkanlıklarının yanı sıra üyelik ve muharras üyelik gibi görevlerde yer almaktadır.

Seyfettin Selim, 1997 yılından bu güne kadar Hadımköy Sanayici ve İş Adamları Derneği olan HASİAD bünyesinde yer almaktadır. Ayrıca kendisi 2013 yılında da Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’ne de katılım sağlamış bir isimdir.

Seyfettin Selim, iş adamı kimliğiyle ülkemize büyük katkılar sağlamıştır. Ülkemizin ticari, ekonomik ve iş gücü istihdamı gibi konulara dair hizmetlerini devam ettirmiştir. Ayrıca ülke genelinde sporun daha da geniş kitlelere ulaşması hususunda da maddi ve manevi desteklerini ortaya koymayı sürdüren bir isim olmaktadır.

Seyfettin Selim, sadece futbolla ilgilenen bir isim olmamıştır. Bunun yanı sıra 2008 ile 2016 yılları arasında yağlı güreş ağalığı da yapmıştır. Ayrıca güreş müsabakaları sponsorluğu ve kick boks müsabakaları sponsorluğu gibi faaliyetlerini de yürütmüştür. Bununla beraber sporun gelişmesine doğrudan etki eden isimler arasında yer almıştır.

Seyfettin Selim Serveti 🌟

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin son gününde ağalık seçimleri yapılmaktadır. Ancak uzun zamandan beridir bu ağalık görevini Seyfettin Selim yürütmektedir. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri tarihinde 12 kez güreş ağalığı yapması ve 3 altım kemer sahibi olması da dikkat çeken konular arasında varlık gösteren bir husustur.

Seyfettin Selim’e dair pek çok soru gündeme gelmektedir. Ayrıca arka arkaya güreş ağalığı yapması da hep gündemde olmasını sağlayan detaylar arasındadır. Bununla beraber hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kesim de son derecede geniş olmaktadır. Bu sorulardan biri de Seyfettin Selim’in mal varlığıdır. Çünkü ayrıca Seyfettin Selim “Selim İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ kurucusu ve müdürüdür. Seyfettin Selim Serveti tam olarak bilinmemektedir. Fakat bütün servetinin 200 milyon TL olduğu tahmin edilmektedir.

Seyfettin Selim Nereli?

Aslen Sakaryalı olan Seyfettin Selim, Cumhuriyet tarihi boyunca en fazla Kırkpınar Ağası olan isimdir. 2009 yılından itibaren 2014 hariç olmak durumunda 5 yıl bu görevi üstlenmiştir. Toplamda tüm ihaleleri alan bir isim olmasından dolayı da bu camianın önde gelen isimlerinden bir tanesi olarak gündeme gelmiştir. Böylece Seyfettin Selim Nereli? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sadettin Saran Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Seyfettin Selim Kaç Yıldır Ağa?

Seyfettin Selim, Kırkpınar ağası olarak 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 ve 2021 yıllarında bu görevi üstlenmiştir. 2014 yılında pandemi dolayısıyla bu organizasyonun olmaması nedeniyle görev alamamıştır. Kendisi toplamda 11 yıl bu görevi gerçekleştirmiş ve bununla beraber 3 ebedi altın kemerin de sahibi olmuştur. Çok fazla merak edilen Seyfettin Selim Kaç Yıldır Ağa? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Seyfettin Selim serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın