Zayıflama Duası Nasıl Edilir?

Zayıflama Duası Nasıl Edilir? Yazımız ile karşınızdayız. Günümüz şartlarında insanların ciddi bir kısmı kilo verme sorunuyla baş etmekte ve bunun yanında zayıflama duası nasıl edilir? sorusuna cevap aramaktadır. Bu yazımızda sıkça araştırılan kilo verme duası nedir?, iştah kesen dua hangisidir? gibi sorulara sizler için cevaplar hazırladık.

Zayıflama duası inançlı insanların kilo verme amacıyla ettikleri dualardır. Bu duayı Okuduklarında insanlar kısa zaman içerisinde sonuçlarını göreceklerdir. Aşağıda zayıflamak için en etkili duaları sizler için derledik.

Kilo Verme Duası

Günümüzde Fast food zincirlerinin yoğunlaşması ve sağlıksız beslenmenin artmasıyla hem yetişkin bireylerde hem de çocuklarda kilo sorunu ortaya çıkmıştır. Buna çözüm olarak çeşitli diyetler ve beslenme programları olsa da kimileri de Kilo Verme Duası yöntemine başvurmaktadır. Zayıflamak için okunması gereken çeşitli dualar vardır ve bu dualar farklı seviyelerde ve kuvvette teshir edebilirler. Bu duaların ilki; İnşirah Suresi

“Allah’ım, zayıflamak için huzuruna gelen bu kula, bu yolda fırsatlar ve imkanlar vererek kalbine inşirah (genişlik ve mutluluk) bağışla. İlahi, senin merhametin, bütün kullarının her türlü arzu ve ihtiyacına kafidir ve senin ilmin, bütün kullarının en derin isteklerine vakıftır.

İlahi, sen bereketin sahibi olduğun gibi itidal ve adaletin de sahibi ve alemlerin hükümranısın. Senin inayetine mazhar olan gönüller ve bedenler, sadece senin feyzin ve rızkın ile dolar. Ne olur, bana hafiflik ve itidal ver. Amin.”

Hızlı Zayıflamak İçin Dualar

En Hızlı Teshir Eden Zayıflama Duaları
En Hızlı Teshir Eden Zayıflama Duaları

Bu duaları okumadan önce Abdest almanız ve duaya hazırlanmanız hem sizin için hem de duanın tesiri için oldukça etkilidir. Bunun yanında abdest almanız uhrevi açıdan da fayda sağlayacaktır. Bu sayede zayıflamak için dua etmeye hazırlık yapmayı da ihmal etmemiş olacağız.

Bununla beraber Genel Kültür kategorimizdeki En İyi Filmler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Dua

Zayıflamak için dua etme yöntemi kilo vermek isteyen insanların sıkça başvurdukları, bu duayı etmenin yanı sıra beslenmelerine de dikkat ettikleri müddetçe etkisini de ziyadesiyle gördükleri oldukça tesirli bir yoldur. Zayıflama duası denildiği zaman akla gelen başlıca dualardan biri de Ya Şafi Esması‘dır.

“Allah’ım, insan vücudunu en güzel biçimde şekillendiren ve her bir organı olması gereken yere koyan ilmin, süphesiz ki her şeyi henüz olmadan bilir. Sen, ilmin ve hikmetin ile kulunu kendi dergah-ı merhametine yönlendirip sana niyaz etmesini arzu edersin.

Allah’ım, sen her türlü şifaya sahip olan şifa kaynağı, her türlü ihtiyaç durumunda karşılık veren rahmet kaynağı ve yegane varlıksın. Senin rahmetine ve şifana layık gördüğün her varlık, umut ettiğinden daha fazlasını alarak dergahından ayrılmıştır.

Ne olur, eli boş dönmeyenlerinden eyle ve bana da şifanı nasip eyle. Bedenimin şifasını bana gönder Allah’ım. Amin.”

Kilo Vermek İçin Dua

Günümüzde Fast food zincirlerinin aşırı yaygınlaşması, teknolojinin gelişmesiyle birlikte bireylerin elektronik aletlerle çok fazla vakit geçirmesi ve masa başı işlerin yaygınlaşmasıyla beraber kilo sorunu ve obezite yaygınlığı yalnızca ülkemizde değil dünyanın hemen hemen her ülkesinde büyük bir sorun haline gelmiştir. İslamiyet’in yaygın olduğu ülkelerden biri olan ülkemizde insanların hatırı sayılır bir kısmı kilo vermek için dua etme yöntemine başvurmayı tercih etmektedirler. Bizler de sizlere oldukça faydalı olacak duaları yazımızda bir araya getirdik. Bu yazılardan birisi ise aşağıda yazılı olan İhlas Suresi‘dir.

“Allah’ım, sen her kuluna en güzel rızkı veren ve her bedene en itidalli biçimi verensin. İnsanın fazlalığını eksilten ve eksikliğini tamamlayan da yalnızca sensin. Şu beden Şehrimize en mükemmel şeklini veren sen olduğun gibi iç organlarımızı da düzen ve nizam içinde yaratan da sensin.

Allah’ım sen hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, her şeyin ve herkesin kendisine muhtaç olduğu Samed’sin. Ben de şuan senin yardımına muhtacım ve senin benim beden elbiseme müdahele edip beni istediğim şekle çevirmeni niyaz ediyorum. Amin.”

Bununla beraber Genel Kültür kategorimizdeki En İyi Exxen Dizileri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua

İnsanlar çok eskiden beri geceleri yatmadan önce farklı dualar okurlar. Bu durum kültürümüzde ve İslamiyet dininde çok yaygın bir alışkanlıktır. Bunun yanında kilo vermek isteyen insanlar da Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua adı altında dualar okumaktadırlar. Aşağıda sizler için bu dualardan birini yazmış bulunmaktayız.

“Allah’ım güzel ve temiz rızkını en güzel şekilde aleme dağıtan ve bu temiz rızık ile bütün kullarını sevince boğan rahmetin hatırına bana da rahmetinle muamele buyur, beni yeterli rızka kanaat eden ve midesini gereksiz şeylerle doldurmayan temiz kullarından eyle. Allah’ım, bütün kainata rızık dağıtan Rezzak esmaül hüsnan hatırına başka varlıkların rızkını bana nasip etme ve beni kanaat ehlinden eyle. Amin.”

En Hızlı Teshir Eden Zayıflama Duaları

Günümüz şartlarında birçok vatandaş hızlı bir şekilde kilo verme telaşına kapılıyor. Bu sebeple çok zor, sağlıksız ve uzmanlar tarafından onaylanmayan diyet programları uyguluyorlar. Bu olumsuz etkilere sahip diyet programlarını uygulamak yerine normal bir beslenme düzeni uygulayın. Bunun yanında En Hızlı Teshir Eden Zayıflama Dualarını okumanız önemlidir. Tabi ki de dua okumak tek başına yeterli olmayacaktır. Bu duaları okumanın yanı sıra, beslenmenize de dikkat etmeli, aşırı tuzlu ve aşırı tatlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Aksi halde bu durum yanlış tevekkül anlayışına örnek olur.

Zayıflamak İçin Hangi Esmalar Okunur?

Daha öncede belirttiğimiz gibi bu duaların etki gücü ve teshiri birbirinden farklıdır. Aşağıda bunları sırasıyla belirtmiş bulunmaktayız. Zayıflamak İçin Hangi Esmalar Okunur? Sorunuzun cevabı aşağıdaki listede verilmiştir:

  • İnşirah Suresi
  • Fatiha Suresi
  • İhlas Suresi
  • Ya Şafi Esması

Ya Samed Zayıflama Duası

Fazla kilo problemi ile şikayeti olan kişiler Ya Samed Zayıflama Duası‘nı okuyarak zayıfladıklarını söylemektedirler. Kaynaklar zayıflamak için 903 “El-Kabid”, 550 defa El-Mukiyt ve 134 defa Es-Samed isimlerinin okunmalarını önerir. Bu duanın ise anlamı şu şekildedir; “El-Kâbid, ‘Lütuf ve hikmetiyle istediği kişinin maddi ve manevi rızkını azaltan’.

Sin Harfi İle Zayıflama

100 defa Estağfirullah diyin. Ardından 7 defa Fatiha ve 11 defa da İhlas Suresini okuyun. Sonra sevabını peygamber efendimiz (s.a.v)’in ruhlarına bağışlayın. Her gün kullanmadığınız bir aynaya yazamayan bir kalemle ‘sin’ harfini yazın. Sin Harfi İle Zayıflama için sonrasında bir sabah bir akşam olmak üzere günde toplam iki defa bu aynaya bakın. 41 defa şu duayı okuyun:

“Ya Rabbim zayıfı şişmanlatan, şişmanı zayıflatan Sen’sin. Sin harfi hatırına beni hafiflet. Ya Selam Ya Allah, Ya Selam Ya Allah, Ya Selam Ya Allah”

Dilerseniz Genel Kültür kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Zayıflama Duası Nasıl Edilir yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın