Ana Sayfa » Genel Kültür » ST Ne Demek Instagram – ST Ne Anlama Gelir?

ST Ne Demek Instagram – ST Ne Anlama Gelir?

ST Ne Demek Instagram adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. İnternet üzerinde kullanılan birçok terim bulunmaktadır. Bazen öyle bir sözcük ile karşılaşırız ki bu sözcüklerin ne anlama geldiklerini anlamakta zorluk çekebilmekteyiz. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

ST Ne Anlama Gelir?

ST Ne Anlama Gelir?
ST Ne Anlama Gelir?

Bir kısaltma olan ” st nedir ” sorusunun cevabı, ingilizcede streak olarak bilinmektedir. Fakat farklı platformlarda farklı anlamlara da gelebilmektedir. Instagram için bu terim story anlamına gelmekle beraber insanların profillerinde paylaştıkları 24 saat süreli fotoğraf veya videolar anlamına gelmektedir.

Fakat diğer platformlardan birisi olan Snapchat için iste streak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu da iki kişinin birbiri ile belirli süre içerisinde karşılıklı olarak paylaşım yapması anlamına gelmektedir. Bir seri durumu oluştuğunda streak yapmak anlamına gelmektedir.

ST Ne Demek Instagram

İnsanların genellikle sormuş oldukları soru olan instagram st ne demek sorusunun cevabı aranmaktadır. Instagram’da “ST” kısaltması, genellikle “Story” kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. “Story” İngilizce’de “hikaye” anlamına gelir ve Instagram’da kullanıcıların profil fotoğraflarının yanında yer alan ve 24 saat sonra kaybolan kısa süreli paylaşımlar için kullanılır. Bu nedenle, bir kullanıcının “ST” ifadesiyle Instagram’da neyi kastettiği genellikle bu “hikayeler” anlamında olacaktır.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Instagram Telif Hakkı Mesajı  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Streak Ne Demek?

Terim olan Streak, ingilizce bir kelime olmakla beraber streak ne demek gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Streak ingilizce anlamı ile iz veya çizgi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda sosyal medyada bu terimin farklı kullanımları da mevcuttur. Birbiri ile paylaşımları birden fazla devamlılık sağlayan kişiler birbiri ile streak yapmaya başlamış anlamına gelmektedir. Bu nedenle genç yaştaki insanlar streak’in kısaltması olan st anlamına gelen terimi birbirine çok sık kullanmaktadır.

Snapchatte Streak Ne Demek?

İki kullanıcı arasındaki ardışık günler boyunca yapılan snap (fotoğraf veya video) gönderimleri için kullanılır. İki kullanıcı arasında her gün bir snap gönderilirse, streak günleri artar ve streak devam eder. Snapchat, streak günlerini sayar ve her gün yeni bir snap gönderilmezse, streak sona erer. Streak, Snapchat kullanıcıları arasında bir tür arkadaşlık göstergesi olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda genellikle devam ettirilmesi için çaba sarf edilmektedir. Ayrıca, bazı Snapchat kullanıcıları streak günlerini toplamak ve arkadaşları arasında en yüksek streak sayısına sahip olmak için yarışırlar.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

ST Ne Demek Instagram adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın