Ana Sayfa » Genel Kültür » Tarkan Serveti – Kimdir, Müzik Kariyeri ve Hayatı!

Tarkan Serveti – Kimdir, Müzik Kariyeri ve Hayatı!

Tarkan serveti fazlasıyla merak edilen konular arasındadır. Özellikle müzik kariyeri ve şöhretiyle dikkat çeken ünlü isim hakkında pek çok kriter gündeme gelecektir. Bununla beraber kolay yoldan Tarkan hakkında gerekli bilgileri elde etmek son derecede kolay olacak olan bir konumdadır. Ayrıca başarılı şarkıcı olan Tarkan mal varlığı hakkında ve var olan tüm bilgileri edinmek gibi bir durumu da açığa çıkacaktır. Aynı zamanda diğer Genel Kültür adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tarkan Kimdir?

Tarkan Kimdir? Tarkan Tevetoğlu, 17 Ekim 1972 tarihinde Ali ve Neşe Tevetoğlu çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Başarılı sanatçı aslen Rize’nin İkizdereli ilçesine mensuptur. Ancak kendisi Batı Almanya’nın Renanya Palatina eyaletindeki Alzey kasabasında dünyaya gelmiştir.

Tarkan isminin ortaya çıkışı da annesi Neşe Tevetoğlu’nun okuduğu bir çizgi romandaki karakterden etkilenmesi üzerine olmuştur. Toplam 6 kardeş olan Tevetoğlu ailesi, 1986 senesinde de Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Burada Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine taşınmışlardır. Tarkan’ın çocukluk döneminden itibaren müziğe ilgi duyması ortaya çıkmıştır. Ayrıca lise eğitimi esnasında Karamürsel İleri Musiki Derneği’nden sanat müziği eğitimi de almıştır.

Tevetoğlu ailesi ilerleyen dönemde İstanbul’a yerleşince Tarkan da Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etmiştir. Ayrıca bu süreçte farklı mekanlarda da sahne almıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye yerleşemeyince Almanya’ya dönüş yapma kararı almıştır. Ancak bu planları esnasında İstanbul Plak sahibi olan Mehmet Söğütoğlu ile tanışarak ilk albümü için anlaşma yapmıştır.

Tarkan, evliliğini 29 Nisan 2016 tarihinde Pınar Dilek ile yapmıştır. Ayrıca bu evliliğinden 12 Temmuz 2018 tarihinde dünyaya gelen Liya adlı bir kızı da vardır.

Tarkan Serveti 🌟

Tarkan, Türk müzik endüstrisinin en başarılı ve popüler sanatçılarından biri olarak uzun yıllardır müzik dünyasında yer almaktadır ve müzik kariyeri boyunca büyük bir servet biriktirmiştir. Ünlü sanatçı Tarkan, müzik kariyerinin yanı sıra birçok markanın reklam yüzü olmuş ve marka işbirlikleri ile de önemli kazançlar elde etmiştir. Ayrıca Tarkan, sosyal sorumluluk projeleri ve hayırseverlik faaliyetleri de yürütmektedir. Yazımızın devamında Tarkan mal varlığı hakkında bilgiler sizlerle buluşuyor.

İşte Tarkan Serveti hakkındaki bilgiler: Türk pop müziğinin ünlü ismi Tarkan, Beykoz’un Öğümce Köyü’nde muhteşem bir çiftliğe sahip. Tarabya’nın güzel semti Sümer Korusu’nda ise 2.1 milyon TL değerinde bir villası bulunuyor. Ayrıca Arnavutköy’de tarihi bir köşkü, New York’ta bir daireyi ve Los Angeles’ta bir stüdyo daireyi de sahibi olan Tarkan’ın ayrıca iki cipi ve bir otomobili de var.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halis Karataş Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarkan Müzik Kariyeri

Tarkan Müzik Kariyeri
Tarkan Müzik Kariyeri

Mega Star Tarkan, oldukça başarılı bir biçimde ilerleyen kariyere sahiptir. Bununla beraber Tarkan müzik kariyeri de son derecede başarılı bir dönem olarak belirtilmektedir. İlk albümü olan Yine Sensiz’i 26 Aralık 1992 tarihinde piyasaya sürmüştür. Kaset olarak piyasada olan bu albümdeki 3 şarkının sözleri kendine aittir. Ancak Kıl Oldum adlı şarkı bu albümde fazlasıyla dikkat çekmiştir. Aynı albüme 18 Haziran 1993 tarihinde 3 yeni şarkı daha ekleyerek piyasaya yeniden sürmüştür. Bu albüm 700 binden fazla satış yapmıştır.

Tarkan’ın ikinci albümü olan Aacayipsin Türkiye’de 1994, Almanya’da 1996, Rusya’da da 1998 senelerinde yayınlandı. Bu albümle beraber 1995 senesinde 1. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçı Ödülü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca bu albüm 2.5 milyon satış başarısı göstermiştir. Bu albümde yer alan Hepsi Senin Mi adlı şarkı da en iyi söz, en iyi beste ve en iyi şarkı ödüllerini almıştır. Aynı dönem içerisinde Tarkan Amerika’ya yerleşme kararı almıştır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Necat Gülseven Serveti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarkan, 1997 yılında kendi plak şirketi olan Hitt Müzik’i kurmuştur. Ayrıca aynı sene Ölürüm Sana albümüne yer vermiştir. Bu albümde de şarkıların çoğu kendisine aittir. Özellikle albümde yer alan Şımarık adlı şarkı uluslararası anlamda başarı getirmiştir. Avrupa genelinde listelerde 1 numaraya kadar yükselen bir şarkı olmuştur.

Tarkan Müzik Kariyeri, 2001 Mayıs ayında da Kuzu Kuzu adlı parçasını single olarak piyasaya sürmüştür. Ayrıca aynı yılın Temmuz ayında da 4. Albümü olan Karma’yı dinleyicileriyle buluşturmuştur. Bu albümde de yüksek satış rakamları ve ödüllerin sahibi olmayı başarmıştır. 2022 senesinde de Özgürlük İçimizde ve Bir Oluruz Yolunda gibi single şarkılarına da yer vermiştir.

2003 senesinde de Dudu adlı albümünü hayata geçiren Tarkan, Türkiye dışında da dikkatleri üzerine yeniden çekmeyi başarmıştır. Ukrayna, Japonya ve Rusya gibi ülkelerde de bu albümle fazlasıyla adından söz ettirerek, uluslararası anlamda birden fazla ödüle sahip olan isim olmuştur.

Ayrıca diğer Genel Kültür kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Tarkan Serveti adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın