Ana Sayfa » Maaşları » Zara Maaşları 2024 – Zara Part Time Maaş Güncel!

Zara Maaşları 2024 – Zara Part Time Maaş Güncel!

Zara Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Merkezi İspanya olan bir giyim ve aksesuar markasıdır. Zara dünyanın en büyük hazır giyim şirketleri arasında ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Aynı zamanda diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Zara Çalışma Şartları

Büyük bir giyim markası olan Zara, Inditex grubu bünyesinde yer alan en büyük şirkettir. Dünya genelinde 2000 üzerinde mağazası bulunan marka, tarzı ve kalitesi ile ön plana çıkmaktadır. Zara iş şartları da diğer marka gruplarınınkine benzemektedir. Sizler için bu mağazada çalışmanız için yapmanız gerekenleri aktaracağız. Zara’da çalışmak için gerekenler şunlardır:

 1. Sabah akşam olmak üzere iki vardiya sistemi vardır.
 2. Tam zamanlı olarak haftalık 45 saat çalışma şartı vardır.
 3. Part time olarak haftalık 30 saat çalışma şartı vardır.
 4. Çalışma günlerini ve saatlerini mağaza yöneticisi belirler.
 5. Bir yılı dolduran çalışanlar 14 günlük yıllık izin hakkına sahip olur.
 6. Ek mesailere kalma durumları olabilir.
 7. Gün içinde farklı pozisyonlarda çalışılabilir.

Zara Çalışan Maaşları

Zara’nın çalışma şartlarının merak edildiği kadar, çalışanların maaşları da merak konusu olmaktadır. Her meslekte olduğu gibi maaşlar çalışan personelin tecrübesine, çalıştığı yıla ve kademesine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Zara satış danışmanı maaşları da ek mesailere göre farklılık gösterebilmektedir. Aynı zamanda Zara çalışan maaşları şu şekildedir:

 • Tam Zamanlı Personel Maaşı: 26.000 TL
 • Zara Mağaza Müdürü Yardımcısı Maaşı: 27.500 TL
 • Zara Mağaza Müdürü Maaşı: 29.500 TL
 • Part Time Maaşı: 16.000 TL

Zara Part Time Maaş

Zara Part Time Maaş
Zara Part Time Maaş

Zara’da genellikle öğrencilerin tercih etmekte olduğu part time şeklinde çalışmakta mümkündür. Part time olduğu için ücretinin daha düşük olması normaldir.

 1. Zara’da part time çalışan bir personelin maaşı yaklaşık olarak 16.000 TL’dir.
 2. Part elemanlar haftalık olarak 30 saat çalıştıkları için ise zara saatlik ücret olarak yaklaşık 132 TL civarında ücret vermektedir.

Zara Mağaza Müdürü Maaşları

Mağaza müdürü, mağazanın satış hedefine ulaşmasında yardımcı olmaktadır. Her türlü ürün faaliyetlerini ticari bir bakış açısı ile yönetmektedir. İşe alım ve idari işler ile ilgilenerek sürecin hatasız bir şekilde tamamlanmasını amaçlayan mağaza müdürleri aynı zamanda mağazadaki ekibin performanslarında da sorumlu olmaktadır. Oldukça fazla sorumluluğu olan Zara mağaza müdürü maaşı da bu doğrultuda yüksek olmaktadır.

 • Zara mağaza müdürü maaşı aylık olarak yaklaşık 29.500 TL civarındadır.

Zara Çalışma Saatleri

Inditex marka grubunda yer alan Zara’nın çalışma saatleri tam zamanlı ve yarı zamanlı yani part time olmak üzere iki gruptur.  Zara şubeleri haftanın her günü sabah saat 10.00’da açılmakta ve akşam saat 22.00’da kapanmaktadır. Bununla birlikte çalışmakta olan tam zamanlı personel haftada 40 saat, yarı zamanlı olarak çalışan personel ise haftalık 30 saat çalışmaktadır.

Zara Çalışanları Nasıl Giyiniyor?

Zara, işe başlayan çalışanlarına çalışma saatleri içinde giymeleri için üniforma vermektedir. Verdikleri kıyafetleri giymek zorunludur. Aynı zamanda disiplinli çalışma şartları bulunan Zara giyim ve aksesuar markasında, temiz ve tertipli bir şekilde üniforma giyerek müşterilere karşı güler yüzlü olunması gerekmektedir.

Zara Yemek Kartı Ne Kadar?

Zara, çalışanlarının maaşlarına ek olarak yemek ücreti de vermektedir. Vermiş olduğu bu yemek kartı tam zamanlı çalışan personel için ve yarı zamanlı çalışan personel için farklılık göstermektedir.

 • Tam zamanlı çalışan personelin yemek kartı 6.000 TL’dir
 • Yarı zamanlı çalışan personlein yemek kartı 3.000 TL’dir.

Zara İş Başvurusu

Internet üzerinden veya direkt olarak mağazaya giderek iş başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınız pozisyona göre sizlere ihtiyaç olduğu zaman geri dönüş yapılmaktadır. Tam zamanlı iş başvurusu yapabildiğiniz gibi Zara part time iş başvurusu da yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan LCW Maaşları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zara Çalışan Yorumları

İyi bir deneyimdi herkese tavsiye ediyorum çok güzel bir iş ortamı var

Çok stresli ve yorucu bir çalışma ortamı. Ancak maaş oldukça tatminkar. Haftanın 4 gününü (en azından) mağazaya ayırmanız gerek. Mola sistemi çok güzel

Çalışma ortamı eğlenceli fakat güvensiz. Alttakinin üzerine basarak kendini göstermeye calısan size saygı göstermeyen yöneticilerle dolu. Yemek kartı yetersiz, maaşı yüksek.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Zara Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

4/5 - (2 Oy)
Yorum yapın