Ana Sayfa » Maaşları » Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar? – 2023 Güncel!

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar? – 2023 Güncel!

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar? adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda ülkemizde genel sorun olan öğretmen maaşları hakkında bilgi vereceğiz. Ülkemizde özellikle son dönemlerde yaşanan bir sorun ile beraber sıkıntılar da çıkmaya başlamıştır. Bunlardan birisi de atanma sorunlarıdır. Özellikler öğretmenler için atanmak çok zor bir hale gelmiştir. KPSS ile iyi bir puan alındığı halde çok az atama olduğundan dolayı veya ülkemizdeki öğretmen sayısının fazlalığından dolayı öğretmenler görevini icra edememektedirler.

Ücretli Öğretmenlik Maaşı Ne Zaman Yatar?

Ücretli Öğretmenlik Maaşı Ne Zaman Yatar?
Ücretli Öğretmenlik Maaşı Ne Zaman Yatar?

Yıl içerisinde öğretmenlik maaşları her ayın 15’inde yatmaktadır. Fakat ücretli öğretmen maaşı ne zaman yatar sorusunun cevabı biraz daha farklı kalıyor. Çünkü ücretli öğretmenlerin vermiş olduğu ek derslerin de ücretleri hesaplanıp öyle ödenmektedir. Bu nedenle ücretli öğretmenlik maaşı ne zaman yatacak sorusu da zaman zaman internet üzerinde araştırılan konulardan bir tanesi oluyor.

Normal bir öğretmen maaşı her ayın 15’inde yatmasıyla beraber ücretli öğretmenlerin de ücretleri hesaplandığı gibi yatmaktadır. Bu işlem birkaç gün oynama gösterebilir. Biraz sabırlı olduktan sonra ayın ilk 2 haftası içerisinde maaşlar yatırılmaktadır. Böylece öğretmen maaşları ne zaman yatar sorusunun cevabını da bu şekilde bulabiliriz.

2023 Ücretli Öğretmen Maaşı

Her yıl maaşlar bir önceki yıla göre belirli bir miktar artmaktadır. Bu sektör farketmeksizin her iş alanında değişmektedir. Bu nedenle her yıl sonunda yeni ücretli öğretmen maaşı da yeniden hesaplanmaktadır. Bu da merak edilen soruların cevapları arasında yer alıyor. Çünkü öğretmenlik ülkemizde artık birçok kişi tarafından yapılan kutsal bir meslektir.

 2022 ücretli öğretmen maaşı haftada 30 saat derse giren bir ücretli öğretmen Ocak ayından bu yana 3.360,64 TL maaş almaktaydı. Yıl içerisinde yeni yapılan zamla birlikte ücretli öğretmen maaşı 5.740 TL’ye çıktı.

Aynı zamanda bir diğer yazımız olan Branşlara Göre Öğretmen Maaşları 2022 yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ücretli Öğretmen Ders Saati Ücreti

Öğretmenler ücretli çalıştıkları için saatlik ücret hesaplaması yapılmaktadır. Bu nedenle ücretli öğretmen ders ücreti de 38 lira 40 kuruş olarak verilmektedir. Her yıl bu diğer maaşlar gibi ücretli öğretmenlik saat ücreti de güncellenmektedir.

Bu nedenle ülkemiz öğretmenleri de diğer bir seçenek olan ücretli öğretmenliğe yönelmektedirler. Bunun yanında özel dersler ve özel okullarda ücretli öğretmenlik yapılabilmektedir. Aynı zamanda öğretmenlik okumayan ama öğretmenlik yapabilecek eğitimi almış kişiler de ücretli öğretmenlik yapabilmektedir. Ücretli öğretmen maaşı da değişiklik göstermektedir. KPSS ile atanan öğretmenlerin aldıkları maaşlar gibi ücretli öğretmenlerin de belirli maaşları vardır. Tabii ki bu fiyat atanan bir öğretmenden daha düşüktür. Bu nedenle ücretli öğretmene zam da sürekli bekleniyor. Her yıl sonu beklenen açıklamalardan bir tanesi de yeni ücretli öğretmen maaşı fiyatları oluyor.

Ücretli Öğretmen Maaşı Artacak Mı?

2022 yılı itibariyle yıl içerisinde yapılmış olan zamlarla beraber ücretli öğretmenlik maaşları da artmıştır. Bu durum her yıl sonunda gerçekleşmektedir. Son dönemde yapılan zamı örnek almak gerekirse 3.360₺ alan bir ücretli öğretmen yapılan zam ile birlikte 5.740₺ almaktadır. Her yıl yapılan zamlarla beraber maaşlar da artış gösterebilmektedir.

Aynı zamanda Maaşları kategorisindeki diğer yazılarımıza da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte bizi ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de takip edebilirsiniz.

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatar? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazlası için takip etmeyi unutmayın.

3/5 - (2 Oy)
Yorum yapın