Ana Sayfa » Oyun » Clash Royale 5. Arena Destesi

Clash Royale 5. Arena Destesi

Clash Royale 5. Arena Destesi önerileriyle sizlerleyiz. Aslında Clash Royale dışarıdan oynaması basit bir oyun gibi gözüküyor. Basitçe iki oyuncu, birimlerini savaş alanına bırakır ve rakibin kulelerini yok etmeye çalışır. Ancak 2024 yılında yeni başlayanlar için clash royale desteleri şaşırtıcı derecede karmaşık olabiliyor.

Özellikle her destede yalnızca sekiz adet kart olabilmesi oyunu oldukça stratejik kılıyor. Böylece oynadığınız desteler her açıdan güçlü olmalı. İşte birbirinden etkili kupa kasabileceğiniz clash royale en iyi 5. arena destesi önerileri sizlerle.

Clash Royale 5. Arena Destesi

Bugün kendinizin deneyebileceğiniz 2024 yılında mevcut metadaki en iyi Clash Royale 5. Arena Destesi örneklerinden bazıları sizlerle.

Aşağıdaki desteler arasındaki kazanma yüzdesi oldukça yüksektir. Bu yüzden oynarken en rahat hissedeceğiniz desteyi seçmeniz bu yüzdeyi arttıracaktır.

5 arena destesi
5 arena destesi

Bu destede ortalama iksir çok az olduğu için domuz binicinin ele tekrar hızlı gelmesi sayesinde bu destenin en iyisi olduğu söylenebilir.

Yalnızca 3,1 İksir’e ortalaması var. Oldukça defansif kartlar da mevcut. Ancak saldırmak için şüphesiz en iyi kombinasyon, Domuz binicisi ve Goblin kombinasyonuyla saldırmak olacaktır. Düşman çok iyi oynamayı bilmedikçe kendini savunması pek mümkün olmayacaktır.

Ayrıca, bu kartları en üst seviyeye yükseltin çünkü gelecekte de oldukça kullanacaksınız. En olumlu yanı, bu destenin  efsanevi kartlar gerektirmemesidir , bu  yüzden onlara sahip değilseniz kullanmanıza gerek kalmayacaktır.


clash royale deste 5 arena
clash royale deste 5 arena

Bu deste oldukça defansif bir 5. arena destesidir. Oyunun erken aşamalarında efsanevi kartlar oldukça güçlüdür. Prenses de bu kartlardan biridir. Ayrıca savunmada oldukça önemli rol oynar.

5. Arenada devler çok meta. Bunun içinde cevabımız hazır. Cehennem kulesi sorunlarımıza çözüm olacaktır. Savunmayı yaptıktan sonra goblin fıçısı + madenci ile saldırıya hazırız!


arena 5 deste

Destelerin çoğu Valkyrie, Barbar Varili ve Ateş topu içeren destenin bir çeşidi olacak. Bu yazının yazıldığı sırada en yüksek kazanma oranına sahip deste budur. Bu oldukça başarılı arena 5 destesinde bulunanlar:

 • Barbar fıçısı
 • Ateş ruhu
 • Ateş topu
 • Goblin fıçısı
 • Cehennem kulesi
 • Prenses
 • İskelet Ordusu
 • Valkyrie kartını içeriyor.

en iyi clash royale destesi 5 arena
en iyi clash royale destesi 5 arena

Bu destede Prense ile saldırmak yerine Domuz binicisini kullanıyoruz. Ateş Ruhu, Ateş Topu ve Valkyrie ile savunmada duruyoruz. Ayrıca düşman kulesini yıkmak için de Barbar fıçısı etkin rol oynuyor. Savunmada zorlanırsak Top, Silahşör ve İskeletleri de dahil ediyoruz.


5 arena için en iyi deste
5 arena için en iyi deste

Bu, diğer seçeneklerden tamamen farklı olmasa da, birçok destede popüler bir seçim olan Madenci ile uyumludur. Bu 5 arena için en iyi deste şunları içeriyor:

 • Barbar Fıçısı
 • Yarasalar
 • Ateş Topu
 • Cehennem Kulesi
 • Madenci
 • Mızraklı Goblinler
 • Valkyrie
 • Duvar yıkıcı kartını dahil etmeniz gerekiyor!

arena 5 destesi

Sıradaki Clash Royale 5. Arena Destesi önerimiz ise madenci üzerine kurulu. Saldırıda madencinin arkasına minyonları düşürmeyi deneyin. Hem yerden hem de havadan durdurulması zor bir saldırı şeklidir.

Savunma kartları da bolca bu destede bulunuyor. Özellikle Valkyrie gelen rakipleri tanklarken arkadan okçular çoğu düşmanı temizleyecektir. Zorlanırsanız da Top ve Ateş topu kullanabilirsiniz.


clash royale 5. arena destesi 2024
clash royale 5. arena destesi 2024

Oldukça meta olan bu deste tam bir 3 yıldız makinesi diyebiliriz. Oldukça agresif bu desteyi kupa kasmak için kullanabilirsiniz. Yüksek iksir maliyeti ile riskli olabilen bu destenin oynanış tarzı çok önemlidir.

Saldırı esnasında Devin arkasına cadıyı koyup madenciyle kuleye saldırıyoruz. Arkalarından minyonları koyup diğer kartları temizliyoruz. Tam yüklenme sağlayarak rakipleri yıkıp geçiyoruz!


clash royale 5. arena destesi en iyi
clash royale 5. arena destesi en iyi

Valkyrie arkasında Binici düşürmeyi deneyiz. Bu birimlerin kombinasyonunu savunmak çok zordur. Rakibin kulesine zarar vereceğinizden oldukça emin olabilirsiniz.

Ardından , hava hedeflerine saldırabilen tek birim olduğu için kilit bir rol oynayacak olan Silahşör var. Barbar Fıçısı ve Ateş Topu hem saldırı hem de savunma için kullanılması gerekiyor. Bina olarak ise tercihimiz Top, yerdeki düşmanlara karşı etkili bir savunma olacaktır.


pekka destesi 5 arena
pekka destesi 5 arena

5. arenada oynarken neredeyse her oyun karşımıza dev kartı geliyor. Bu kartın en büyük düşmanı elbette Mini pekka’dır Devi ortadan kaldırmaya ve açıkçası çok iyi bir hücum varlığına sahip kartlara sahip olmaya odaklanan çok sağlam bir deste. 

İskelet ordusunu defansif olarak kullanın ve ardından harika bir saldırı için hazırlığınızı yapın. Devlere karşı kupa kasmak istiyorsanız, bu kesinlikle sizin için en iyi 5. arena pekka destesi.

Clash Royale 5. Arena Taktikleri

Kupalara tırmanmak istiyorsanız Clash Royale 5. Arena Taktikleri oldukça önemlidir. Tek bir deste kullanmak ve onu maksimum seviyeye çıkarmak en mantıklı iştir. Böylece her türlü farklı desteye karşı nasıl oynayacağınızı öğrenmiş olacaksınız Sürekli deste değiştirirseniz, tam olarak desteleri anlamayacaksınızdır.

Bu Clash Royale 5. Arena Destesi listesi sizin için en güçlü olanlarıdır. Çünkü oldukça yüksek bir seviyede sahip olmanızı sağlayan çok yeni olmayan kartlar mevcut. Karşılaştığınız düşmanların çoğu yeni desteler ve yeni kartlar deneyeceğinden bunu avantajınıza kullanabilirsiniz.

Arena 5’te Açılan Yeni Kartlar

İşte Arena 5’te açılan yeni kartlar:

 • Çarp
 • Yarasalar
 • Domuz binici
 • Duvar Yıkıcılar
 • Cadı
 • Prenses

Bunlar kullanabileceğiniz en iyi Clash Royale 5 Arena Destesi önerilerini sizlerle sunduk. İsterseniz Clash Royale 2. Arena Destesi ve Clash Royale Ne Kadar İnternet Yer? yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

İsterseniz bizdekalmasin.com adresinden ana sayfamıza da göz gezdirebilirsiniz.

4.5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın