Ana Sayfa » Oyun » League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı?

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı?

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı? veya LOL ayarları nasıl olmalı? 2022 yılında güncel olarak 115 milyon kişi tarafından oynanan ve gün geçtikçe daha çok kullanıcıya ulaşan League Of Legends oyununun tüm ayarlarını sizler için optimize ettik. Sizler için detaylı bir araştırma yaptık. Fare ve klavye ayarlarından, görüntü ayarlarına, oyun içi yeni başlayan kişiden profesyonel düzeyde oynayan herkese hitap eden bir rehber sizlerle.

Riot Games’e ait olan ve günümüzde oldukça popüler oyunları bizlere sunan (League of Legends, Valorant, Legends of Runeterra, Team Fight Tactics vb…) bir oyun olan league of legends’ın hem oyun içi ayarları hem de arayüz ayarlarını birlikte inceleyeceğiz. En güncel lol ayarları sizlerle. Lol en güncel ayarlar 2022:

1. Kısayol Tuşları ve Ayarları

LOL Kısayol Tuşları ve Ayarları

Lol kısayol tuşlarının ayarlanmasını sizler için anlatıyoruz. Oyuna başlarken yeteneklerinizi Q, W, E ve R tuşları ile kullanıyorsunuz. Ayrıca çeşitli eşyaların aktif özelliklerini de numaralardan kontrol ediyorsunuz. Fakat bunları istediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. Dilediğiniz tuşları atayabilir ve onlarla oynayabilirsiniz.

2. Görüntü Ayarları

LOL Görüntü Ayarları

Lol görüntü ayarlarını yaparken birkaç şeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Monitör özellikleriniz
  • FPS yani istediğiniz performans

Öncelikle Monitörünüz hangi çözünürlükte ise onu seçerek daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz. Fakat performans almak istiyorsanız daha düşük çözünürlük seçerek FPS artırabilirsiniz.

Daha çok performans için ise grafikler yazan barı en sola, daha iyi görüntü için en sağa çekebilirsiniz. Ayrıca Tam ekran yazan düğmeden “çerçevesiz” sekmesini seçerseniz daha rahat alt tab atarsınız fakat performansınız biraz düşebilir.

Ayrıca lol grafik ayarları arasında performans için karakter ana hatlarını kapatmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriğimize benzer olan Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar yazımızı da inceleyebilirsiniz

3. Ses Ayarları

League Of Legends Oyun İçi Ayarları

Lol ses ayarları tamamen sizin isteğiniz üzerine optimize edeceğiniz bir bölümdür. Örneğin arka plandaki fon müziği sesini istemiyorsanız “müzik sesi” yazan sekmeyi kapamalısınız. Anlatıcı sesi ise minyonların doğmasına 30 saniye gibi sizi hem bilgilendirmek hem de uyarmak için var olan bir yardımcıdır. Burayı kendi zevkinize ve isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

4. Arayüz Ayarları

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı

Lol arayüz ayarları oyununuzu oldukça etkileyecek bir paneldir. Buradaki resimde yeteneklerinizin bulunduğu paneli büyütüp küçültebilirsiniz. Ayrıca haritayı, sohbet penceresini ve imleci de boyutlandırabilirsiniz. Kahramanlarınızın üzerinde bulunan can barlarını (göstergelerini) de değiştirebilirsiniz.

LOL Arayüz Ayarları

Buradaki panelde ise yetenek sürelerinin saniye veya dakika şeklinde ayarlayabilirsiniz. Mini harita konumunu değiştirebilir ve skor tablosunda isimleri görebilirsiniz. Takımınızın bulunduğu ve ulti yeteneklerinin gösterildiği panelin de yerini değiştirebilirsiniz.

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı

Sohbet ayarlarından oyundaki herkesle konuşabilir veya isterseniz kapatabilirsiniz. İfadeleri kapatabilirsiniz. Ayrıca oyunun ilk açıldığında çatışma metni panelinde mana ve deneyim yerleri işaretli olmayacaktır. Onları açıp mana kayıplarınızı ve kazandığınız tecrübe puanını görebilirsiniz.

5. Oyun Ayarları

LOL Oyun Ayarları

Lol oyun ayarlarına geldiğinizde ise burada fare hızınızı ayarlayabiliyorsunuz. (bu fare hızına DPI dots per linear inch anlamına gelir.) Daha sonra buradan kamera hızını da ayarlayabiliyorsunuz. Bu ayarların bir standardı yok nasıl sizin için daha iyiyse onu uygulayabilirsiniz. Otomatik saldırı kutucuğu ise karakteriniz dururken en yakın birime saldırı yapar bunu açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca hareket öngörmeden de bahsedelim o kutucuk işaretli olursa internet hızınızda problem olsa dahi oyun hareketinizi tahmin ederek sizi en uygun pozisyona taşıyor.

6. İstemci Ayarları

LOL İstemci Ayarları

Lol istemci ayarlarında ise öncelikle genel sekmesinde bizi telefon doğrulama karşılıyor. Bu doğrulamanın sebebi ise hesap ile Clash gibi oyun modlarını oynarken güvenlik sağlamak. Ayrıca pencere boyutunuzu buradan ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca herhangi bir sorun durumunda ise onarma başlat diyerek probleminize çözüm aranıyor ve yüksek oranda çözüm bulunuyor.

Eğer onar kısmını arıyorsanız, Lol’de onar işte tam da bu sayfanın altında.

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı

İstemci ayarlarının sesli sohbet kısmında ise oyun içi konuşma yarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca grup konuşmasına otomatik katılmak istemiyorsanız bunu kapatabilir ve ses ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Lol Ayarları

Lol ayarlarını yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında oynadıkça kendi el hassasiyetinize görsel zevkinize veya da ses ayarlarına kadar aklınıza gelebilecek her şeyin özelleştirmesini yapmanız mümkün. Ayrıca oldukça etkin olan blog veya bilgi sitelerinden de takıldığınız ve yapamadığınız detayları öğrenmek mümkündür.

LOL En İyi Görüntü Ayarları

LOL Görüntü Ayarları

LOL En İyi Görüntü Ayarları bilgisayardan bilgisayara değişecektir. Bunun yanında herkesin rahat ettiği görüntü ayarları farklıdır. Ancak iyi bir bilgisayarınızın olmadığını düşünüyorum. O yüzden en iyi görüntü ayarları konusunda her ayarı en düşüğe çekmeniz FPS yönünden mantıklı olacaktır. Ancak size doğru atılan yetenekleri görmeniz için “Efekt Kalitesi” kısmını en yükseğe getiriyoruz. Düşük sistemlerde yapılabilecek en iyi ayarlar bunlardır.

Ana sayfamıza bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Diğer oyun yazılarımıza oyun, rehber yazılarımıza ise rehber bağlantılarından ulaşabilirsiniz.

Oyun ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı? Yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Not: İlerleyen süreçte LOLde FPS ile alakalı adlı bir yazı sizlerle olacak.

5/5 - (13 Oy)
Yorum yapın