Ana Sayfa » Maaşları » İnfaz Koruma Memuru Maaşları – Gardiyan Maaşları 2023

İnfaz Koruma Memuru Maaşları – Gardiyan Maaşları 2023

İnfaz Koruma Memuru Maaşları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. İnfaz ve koruma memuru, cezaevi ve ıslahevlerindeki kişilerin düzen, disiplin ve güvenliklerinden sorumludur. Aynı zamanda tutukluların ve cezaevinin disiplinini infaz koruma memuru sağlar. Diğer Maaşları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İnfaz Koruma Memuru Maaşları

Cezaevinin işlevselliğini sağlayan ve organize eden infaz ve koruma memurlarıdır. Aynı zamanda yaptıkları iş yükü olarak sorumluluk gerektiren bir iştir. Bununla birlikte Gardiyanların maaşı ne kadar diye soracak olursanız bu görev aldıkları yer ve gardiyanların rütbesine göre değişmektedir. Aynı zamanda İnfaz ve koruma memuru maaşları özel ve kamuda farklılık göstermektedir. O halde İnfaz koruma memuru maaşları şu şekildedir:

 • En Düşük İnfaz Koruma Memuru Maaşı : 15.120 TL
 • Ortalama Maaş: 18.900 TL
 • En Yüksek Maaş: 34.280 TL

Lise Mezunu Gardiyan Maaşı

Eğitim seviyesine göre gardiyanlık maaşları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kıdem seviyesi farklılıkları ile işe yeni giren bir gardiyanın maaşı, kamu ve özel sektörde çalışan gardiyanlık maaşları farklılık göstermektedir. O yüzden lise mezunu gardiyan maaşları da kıdem derecesine göre değişiklik göstermektedir.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

 1. Lise mezunu gardiyan maaşları 11.500 TL gelire sahiptirler.

Üniversite Mezunu Gardiyan Maaşı

Birçok meslekte olduğu gibi eğitim seviyesinde ki farklılıklar yaptığımız meslekte maaşımızın belirlenmesinde dikkate alınan bir kriterdir. O halde bu açıdan baktığımızda üniversite mezunu gardiyan maaşı ne kadar soruları sorulmaktadır.

 • Üniversite mezunu gardiyan maaşı 11.500 TL alt limitle başlayarak 16.900 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Yeni Başlayan Gardiyan Maaşları

Yeni başlayan Gardiyan Maaşları
Yeni başlayan Gardiyan Maaşları

Herhangi bir işe girdiğinizde çoğu şirket, kurum veya kuruluş maaşınızı en alt seviyeden başlatmaktadır. Bu nedenle zamanla tecrübeleriniz, becerileriniz ve karakteriniz ile siz kendiniz yükselebiliyorsunuz. O yüzden zamanla dereceniz artarak aldığınız maaş da bu seviyede yükselecektir.

 1. İşe yeni başlayan İKM maaşları 11.500 TL ile başlamaktadır.

Kadın Gardiyan Maaşı

İnfaz ve koruma memuru olarak görev yapan birçok kadın memur vardır. O yüzden İnfaz Koruma Memuru Maaşları kadın erkek ayrım yapmaz. Bununla beraber evli, çocuklu ve lisans mezunu derecesine göre maaşlarında farklılıklar olmaktadır.

 • Kadın gardiyanlar 11.000 TL’den başlayarak kıdem derecesine göre 20.000 TL’ye kadar maaş almaktadır.

Baş Gardiyan Maaşı

Baş gardiyan aynı zamanda gardiyan amiri olarak da bilinmektedir. Bununla beraber baş gardiyanın maaşı diğer ceza infaz koruma memuru maaşları da göz önünde bulundurulduğunda biraz farklılık göstermektedir. O halde bunun normal gardiyandan derece ve kademe farkı olarak yüksek olmaları ve hizmet senelerinin çok olmasından kaynaklanmaktadır.

 1. Buna bağlı olarak baş gardiyan maaşı 13.000 TL’dir ve yine çalıştığı yıl ve derecesine göre artmaktadır.

Aynı zamanda buna benzer bir diğer yazımız olan Memur Maaşları Saat Kaçta Yatar? yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Emekli Gardiyan Maaşı Ne Kadar?

İnfaz ve koruma memurları her meslekte olduğu gibi belli bir yaş sınırından sonra emekli olmaktadır. Bu nedenle bir mesleğin emekliliği de önemli bir yer almaktadır. Uzun yıllar çalışan birisi emekli olduğunda da iyi bir maaş ile hayatını devam ettirmek istemektedir.

 • Emekli gardiyanların alacağı minimum emekli maaşı 12.632 TL’dir.

Bekar Gardiyan Maaşı

Gardiyanlık maaş konusunda medeni durumun önemli olduğu meslekler arasında yer alır. İnfaz Koruma Memuru Maaşları da buna göre belirlenir. Bu nedenle çocuk sayısına göre ek ödemelerin yapıldığı bilinmektedir. Çalıştığı yıl ve derecesine göre artış göstermektedir.

 1. Bekar gardiyan maaşı 11.000 TL’den başlamaktadır.

Sözleşmeli Gardiyan Maaşı

İşe yeni başlayan gardiyanlarda olduğu gibi sözleşmeli gardiyan maaşları da farklılık göstermektedir. Bu nedenle sözleşmeli gardiyan maaşları ile kadrolu gardiyan maaşları arasında çok az bir fark vardır. Sözleşmeli infaz koruma memuru maaşı derece, kademe, evlilik durumu gibi göstergelerle birlikte 750 TL ile 1.250 TL arasında farklılıklar olmaktadır.

 • Sözleşmeli Gardiyan Maaşı 11.000 TL’den başlamaktadır.

İnfaz Koruma Memuru Şartları

İnfaz koruma memuru olmak isteyenlerin yapacağı ilk şey KPSS’ye girmek ve geçerli puanı almaktır. Bununla birlikte gardiyan olmak için şu şartlar gereklidir:

 1. En az lise mezunu olmak gerekir.
 2. Başvuruda bulunan kişilerin yaşının en az 18 en fazla 30 olması gerekir.
 3. Boy çok önemlidir. Erkeklerde en az 170 cm kadınlarda ise 160 cm olması gerekir.
 4. Boy ve kilonun birbiri ile doğru orantılı olması gerekir.

Ayrıca diğer Maaşları kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

İnfaz Koruma Memuru Maaşları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aynı zamanda ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

3.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın